Hej

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Hej

Post autor: Dezerter » 2021-10-09, 09:58

Chemiczka prosi o usunięcie konta- nie chce się z nami związać i spolaryzować - ja nikomu nie powiem jak to argumentuje - moderacji też nie - postarajcie się ją namówić by została, bo fajna z niej dziewczyna :ymhug:
i ja nie widzę powodu nawet po tym co napisałaś na pw byś odchodziła @chemiczka
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 10:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5204
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1379 times

Re: Hej

Post autor: abi » 2021-10-09, 10:09

ale co z jej wolna wola?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Hej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-09, 10:13

@chemiczka - jesteś tu bardzo hmmm... to nieodpowiednie słowo, ale myślę że zrozumiesz: potrzebna.
Zostań.
Twoja wola oczywiście.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5204
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1379 times

Re: Hej

Post autor: abi » 2021-10-09, 10:14

masz na mysli - jako katalizator?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Hej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-09, 10:29

abi pisze: 2021-10-09, 10:09 ale co z jej wolna wola?
Namówienie kogoś do czegoś nie narusza wolnej woli tego kogoś ;)
abi pisze: 2021-10-09, 10:14 masz na mysli - jako katalizator?
Nie. Jako osoba przedstawiająca ciekawe stanowisko (nie z wszystkim się zgadzam, ale w końcu nie o to chodzi).

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Hej

Post autor: Albertus » 2021-10-09, 11:48

Dezerter pisze: 2021-10-09, 09:58 Chemiczka prosi o usunięcie konta- nie chce się z nami związać i spolaryzować
Trudno się raczej z kimś związać poprzez same rozmowy na forum a polaryzacja poglądów na forum dyskusyjnym nie musi być zawsze zła bo mogą być z tego ciekawe dyskusje.

chemiczka

Re: Hej

Post autor: chemiczka » 2021-10-09, 14:47

Jesteście dla mnie zbyt dobrzy. Nie wiem dlaczego. Nie zasługuję. Dziękuję. Ale z tego powodu należy się Wam słowo wyjaśnienia, skopiuję więc część tego, co w prywatnej wiadomości dostał ode mnie Dezerter.

Jestem kłamczuchą i nie żałuję.

Rejestrując się na tym forum, miałam plan. Chciałam zaskoczyć wszystkich tym wątkiem: viewtopic.php?f=47&t=12339 .

Spodziewałam się wielu postów, zdziwienia, aprobaty, dezaprobaty, słowem: szumu i popularności.

Ale najpierw, by uśpić czujność, udzielałam się w tematach religijnych, dając dobre rady, do których sama się nie stosuję. Potem zaczęłam w temacie offtopowym pisać o tej sprawie, by Was przygotować. Potem napisałam temat główny.

I nie wywołał takiego szumu, jakiego oczekiwałam.

Oczywiście całą tę historię wymyśliłam. Jak i to, że mam kontakt z chemią od dzieciństwa czy znam ludzi, którzy mieli kontakt z promieniowaniem. To wszystko bujda na resorach.

Nie jestem też żadną chemiczką. Miałam w życiu czas fascynacji chemią, ale zaawansowana chemia wymaga liczenia, a ze mnie żaden ścisłowiec. Stanowczo za długo chciałam być kimś innym. Od dawna wiem, że nauki ścisłe to nie moja droga, choć podziwiam je jak podziwia przyrodę poeta epoki romantyzmu.

Chciałam Waszym zainteresowaniem moją wymyśloną historią i moją wykreowaną osobą wypełnić pustkę mojego życia.

Zły mail podałam przy rejestracji dlatego, że to był nowy adres na potrzeby forum i zwyczajnie się pomyliłam. Wszystkie posty pisane są z VPN, pod fałszywą lokalizacją amerykańską.

Niezbyt jednak wychodzi mi udawanie wieśniaczki. Nawet nie umiem nadać moim postom tego stylu. Mimo to nie podpisałabym się pod takim stylem i niektórymi wypowiedziami. Ponieważ to w większości było fałszem, proszę o usunięcie konta. Nie mogę widnieć pod czymś takim. To niszczy mój wizerunek.

Nie żałuję, bo jestem niemal ciągle w stanie grzechu ciężkiego, czasem idę do spowiedzi, a potem znowu uciekam w grzech. Już nic mnie nie wzrusza, wszystko śmieszy. Zatracam się w ciemności. Może z tego wyjdę, tylko mi się nie chce, bo jestem leniwa.

Pozdrowienia
Kasia/Konwalia/Nutka
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 14:48 przez chemiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5204
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1379 times

Re: Hej

Post autor: abi » 2021-10-09, 14:56

no, zaraz ...ale pustka twojego zycia nadal wymaga wypelnienia?
to siedz na dupie. nigdzie nie idziesz
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4388
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Hej

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-09, 15:40

@chemiczka zostań z nami. Nie stresuj się, jesteś tu mile widziana i potrzebna. To, co opisałaś powyżej wcale tego nie zmienia, nadal jesteś w pełni akceptowana i bardzo chcemy, żebyś z nami tu była.
Po to właśnie jest to forum, żeby wspierać w wierze, jest także dla osób zagubionych, przytłoczonych własnymi upadkami. A nawet przede wszystkim dla takich osób. Jesteśmy tu "z Chrystusem", który jest otwarty na każdego, więc zostań, to miejsce istnieje także dla Ciebie. Szczególnie dla Ciebie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Hej

Post autor: Albertus » 2021-10-09, 16:01

chemiczka pisze: 2021-10-09, 14:47 Mimo to nie podpisałabym się pod takim stylem i niektórymi wypowiedziami. Ponieważ to w większości było fałszem, proszę o usunięcie konta. Nie mogę widnieć pod czymś takim. To niszczy mój wizerunek.
Może poproś o usuniecie części postów i zacznij od początku?

Ale moim zdaniem to twoje szczere wyznanie sprawia że twoje poprzednie posty powinny zostać i ono sprawia że twój wizerunek jest prawdziwy i wcale nie taki zły... :D

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Hej

Post autor: sądzony » 2021-10-09, 16:36

@chemiczka no mnie nie zaskoczyłaś. Sporo z tego co robiłaś i co teraz opisałaś było mi "widoczne".
Zdziwisz mnie jeśli nie zostaniesz, bo Takich potrzeba.
W miłości.
Daniel Tomczyk
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Hej

Post autor: Abstract » 2021-10-09, 16:46

Gdyby nie plan to byś się niezalogowała, nierozdrabniaj się nad przyczyną, a skoncentruj nad skutkiem.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

chemiczka

Re: Hej

Post autor: chemiczka » 2021-10-09, 17:13

sądzony pisze: 2021-10-09, 16:36 @chemiczka no mnie nie zaskoczyłaś. Sporo z tego co robiłaś i co teraz opisałaś było mi "widoczne".
Masz dobre wyczucie psychologiczne. Ale też mnie słabo szło naśladowanie obcego stylu pisania.

Do reszty: dziękuję, jesteście dla mnie bardzo mili. Zawsze mnie to dziwi, gdy ludzie są dla mnie bardzo mili. Jednak nie mogę zostać, nie mogę identyfikować się z tym bagażem postów. Nie jestem chemiczką, nawet zmiana nicku by tu nie pomogła, bo bagaż stylu jest. To nie byłam ja. Może wtedy, kiedy komuś pomagałam, pisząc na tematy religijne... Ale nawet wtedy przemycałam jakieś wstawki obcego stylu. Plan się nie udał. Dziwne.
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 17:14 przez chemiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Hej

Post autor: sądzony » 2021-10-09, 18:52

chemiczka pisze: 2021-10-09, 17:13 Zawsze mnie to dziwi, gdy ludzie są dla mnie bardzo mili. Jednak nie mogę zostać, nie mogę identyfikować się z tym bagażem postów. Nie jestem chemiczką, nawet zmiana nicku by tu nie pomogła, bo bagaż stylu jest. To nie byłam ja. Może wtedy, kiedy komuś pomagałam, pisząc na tematy religijne... Ale nawet wtedy przemycałam jakieś wstawki obcego stylu. Plan się nie udał. Dziwne.
Każdy z nas poniekąd gra kogoś innego.
Każdy jest bardziej tym kim chciałby być niż tym kim jest w rzeczywistości.
Dla mnie to nieważne, że kłamałaś, miałaś jakiś plan.

Nie ważne kim byłaś, co robiłaś, ani kim jestem,
ważne co robisz
Teraz.

Jesteś dobra, masz w sobie przepaść,
i nawet wiesz co z nią zrobić.

Twój grzech nas, a mnie na pewno, nie odstrasza. Wierzę nawet, że poniekąd "dzięki" niemu tu jesteś.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hej

Post autor: Andej » 2021-10-09, 20:22

chemiczka pisze: 2021-10-09, 17:13 Plan się nie udał. Dziwne.
A mi się widzi, że się udał. Ino, że nie Twój. Trafiłaś do specyficznego forum.

Odbieram Twoją decyzję, jako specyficzną formę docenienia panującej tu atmosfery. Jak zauważyłaś, w każdej chwili możesz wrócić. Pod swoim loginem lub zupełnie nowym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ