Witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Tomek01

Witam

Post autor: Tomek01 » 2017-06-14, 23:40

Witam Wszystkich!
Jestem Tomek, przychodzę do Was by dowiedzieć się "ciekawych" rzeczy. Jestem ateistą z wyboru, choć nie jestem sceptykiem co do wiary lecz do religii tak. Ja po prostu nie "czuję" boga w sobie i w okół mnie. Każdy wierzy w co chce i tyle. Jestem prostym człowiekiem, myślącym samodzielnie i na tzw. "chłopski rozum" i doszedłem do wniosku że boga nie ma, jeżeli już jest to w innej postaci niż przedstawiają go wszystkie religie świata.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Czernin » 2017-06-15, 02:03

Witaj.

Pisząc słowo Bóg staraj zawsze używać się dużej litery na początku zdania. To jest myślę podstawowy warunek do spełnienia pisząc tutaj, bo w końcu jest to forum katolickim. Druga sprawa, podstawy prawidłowej pisowni. Swoją drogą nie wiem czemu większość ateistów piszę słowo Bóg z małej litery.

To tak jakbym nie wierzył czy istnieje ktoś o imieniu Paweł, jeślibym wątpił w to, to pisałbym "paweł". Po prostu bym nie wierzył, że ktoś taki istnieje. Tyle.
Tomek01 pisze:(...)i doszedłem do wniosku że boga nie ma, jeżeli już jest to w innej postaci niż przedstawiają go wszystkie religie świata.

pozdrawiam
Może więc tak jest. Możliwe, że poza naszą świadomością bądź nieświadomością istnieje Bóg.


Niestety nasze wyobrażenie na temat Boga jest błędne i nikt nie jest w stanie Go zrozumieć. Ludzie niestety myślą inaczej kreując w głowie "boga" w którego nie wierzą
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Dezerter » 2017-06-15, 08:57

Tomek01 pisze:Witam Wszystkich!
Jestem Tomek, przychodzę do Was by dowiedzieć się "ciekawych" rzeczy. Jestem ateistą z wyboru, choć nie jestem sceptykiem co do wiary lecz do religii tak. Ja po prostu nie "czuję" boga w sobie i w okół mnie. Każdy wierzy w co chce i tyle. Jestem prostym człowiekiem, myślącym samodzielnie i na tzw. "chłopski rozum" i doszedłem do wniosku że boga nie ma, jeżeli już jest to w innej postaci niż przedstawiają go wszystkie religie świata.

pozdrawiam
Witamy sceptyka, dobrze, że jesteś, bo pomożesz również nam z doprecyzować i przemyśleć nasza wiarę. SJP podaje słowo Bóg z dużej litery więc tak należy prawidłowo go pisać po polsku.
Można nie "czuć" Boga w sobie i w około - też tak miałem jako niby wierzący i praktykujący katolik, dlatego zacząłem szukać i znalazłem - polecam zapoznać się z wątkiem gdzie to opisałem trochę:
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=26&t=45
O Świadectwach działania Boga możesz poczytać tu:
http://zchrystusem.pl/viewforum.php?f=24
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ