witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18848
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4594 times
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-25, 11:59

Jak widać Starotestamentowy Jahwe jest po prostu złym podłym mściwym tyranem a ja w takiego Boga nigdy nie wierzyłem
W takim razie ni jest to dobre dla Ciebie miejsce.

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 12:02

Dlaczego?

Leon Denis napisał tak:

,,Katolicyzm wypaczył piękne i czyste nauki Ewangeli i przez swe dogmaty o grzechu pierworodnym, piekle, odkupieniu i zbawieniu przez łaskę. Liczne synody w ciągu wieków ustanawiały wciąż nowe dogmaty, oddalając się coraz bardziej od nauki Chrystusa. Zbytek i przekupstwo owładnęły Kościołem. Rządził on światem za pomocą grozy, Jezus zaś chciał rządzić miłością. Kościół uzbrajał narody przeciw narodom, z prześladowania uczynił system i utoczył potoki krwi. Na próżno nauka, zdążając za postępem,wykazywała sprzeczności istniejące między nauką katolicką a istotnym stanem rzeczy; Kościół wyklinał ją jako wymysł szatana. Dziś przepaść rozdziela doktryny rzymskie od starożytnej mądrości wtajemniczonych, która przecież była matką chrześcijaństwa. Skorzystał z tego stanu rzeczy materializm i zapuścił wszędzie trwałe korzenie. W zamian osłabiło się znacznie uczucie religijne. Dogmat nie ma już żadnego wpływu na życie społeczeństw. Dusza ludzka znużona zaporami, jakie jej narzucono,wyrwała się do światła i złączyła z wielkimi duchami nie dane jest lub danej rasy, lecz z siewcom i prawdy dla całej ludzkości. Wyzwolona spod opieki kapłańskiej, pragnie odtąd myśleć, działać i żyć samodzielnie. Katolicyzm przypisuje Istocie Najwyższej wszystkie nasze ułomności. Czyni z Niej coś w rodzaju kata duchowego,który skazuje na straszliwe męczarnie dzieło rąk swoich, wątłe istoty. Ludzie, stworzeni dla swego szczęścia ,tłumami ulegją pokusom złego i idą zaludniać piekło. Brak przewidywania równa się bezsilności, a szatan zręczniejszy jest od Boga ! Czy to jest ten Ojciec, którego Jezus nas uczy poznawać, gdy w Jego imieniu każe zapominać urazy,oddawać dobrem za złe, odczuwać litość, miłość ? Człowiek współczujący i dobry był by wyższy od Boga? Prawda, że usiłując zbawić świat, Bóg poświęca własnego syna ,członka Trójcy i cząstkę samego Siebie, ale tu znów postrzegamy fatalną niekonsekwencję, usprawiedliwiającą słowa Diderota:?Bóg zabił Boga dla zaspokojenia Boga". Katolicyzm zaciemnił sumienia i zmącił umysły, dając ponurą i okrutną ideę Boga mściciela. Odzwyczaił człowieka od myślenia: kazał tłumić wątpliwości, unikać rozumowania, odsuwać się od szczerych poszukiwaczy prawdy,a szanować tych, którzy z nim razemnieślito samo jarzmo. Obok błędnego nauczania spójrzmy na nadużycia: oto modlitwy i ceremonie płatne, cennik na grzechy, spowiedź, relikwie, czyściec i wykup dusz; wreszcie dogmaty o Niepokalanym Poczęciu i nieomylności papieskiej;władza doczesna, widoczne naruszenie przykazania Deutoronomium (XVIII, 1 i 2),które zabrania księżom ?posiadać dobra ziemskie lub korzystać z jakiegokolwiek dziedzictwa, bo Pan sam jest ich ich dziedzictwem",wszystko to dowodzi, jak daleko pojęcia katolickie odbiegły od prawdziwej nauki świętych ksiąg.,,

Ja sam w pewnym momencie doszedłem do identycznych wniosków jeszcze zanim przeczytałem swoją pierwszą książkę Spirytystyczną Za o wiele większy autorytet od KK uważam Allana Kardeca który był poważnym naukowcem i dlatego uważam że Księga Duchów powinna być podręcznikiem na lekcjach etyki w szkołach.


podkowa

Re: witam

Post autor: podkowa » 2017-11-25, 13:17

Leon Denis napisal ... falszywe poselstwo.
A Jezus i idacy w slad za Nim Apostolowie nauczali, aby nie sluchac falszywych prorokow i nauczycieli.

Moderacjo ... falszywego proroka i jego wyznawce prosze za drzwi wyprosic ( bo widac, ze trplowac tu wstapil)

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 13:22

podkowa

Spirytyzm jest właśnie najczystszą nauką Jezusa inaczej może twierdzić tylko ktoś kto go w ogóle nie poznał dartego właśnie o nim pisze żeby ludzie mogli go poznać i pokochać tak jak ja go kocham i przestali opowiadać takie bajki o szatanie który jest postacią równie realną jak Godzilla albo Bobek.

Henryk

Re: witam

Post autor: Henryk » 2017-11-25, 13:28

hansel1 pisze:podkowa

Spirytyzm jest właśnie najczystszą nauką Jezusa ...
Czyżbyś "geniuszu" chciał ogłosić nowy Dogmat? %-( x_x
A kysz...

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 13:29

W spirytyzmie nie ma żadnych dogmatów ponieważ jest on nauką natomiast w swojej warstwie etycznej opiera się w całości na nauczaniu Jezusa.

podkowa

Re: witam

Post autor: podkowa » 2017-11-25, 13:46

Tak, spirytyzm jest to nauczanie bedace czystym zwiedzeniem i klamstwem, poniewaz jest to nauka pelna antychrzescijanskich i antychrystusowych dogmatow, a w swojej warstwie etycznej opiera sie w calosci na tym, ktory podszywa sie pod Jezusa ... a ten, ktory sie pod Jezusa podszywa jest zbuntowanym aniolem ... czyli szatanem.

Dominik

Re: witam

Post autor: Dominik » 2017-11-25, 15:17

Żegnamy hansela. Prosiłem, głoś swoje herezje w jednym temacie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: witam

Post autor: Andej » 2017-11-25, 18:41

Wydaje mi się, że ostatnio za dużo prowokacji. A spirytyzm wdarł się wszędzie. Jeśli dyskutować na ten temat, to w jednym miejscu. A jeśli propagować, to w żadnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ