witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Hansel

witam

Post autor: Hansel » 2017-11-24, 14:42

Chciałem się przywitać na wstępie powiem że jestem Spirytystą

ciach

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18854
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-24, 14:46

To Twój (duży) problem.

Hansel

Re: witam

Post autor: Hansel » 2017-11-24, 14:50

My się skądś znamy?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18854
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-24, 15:16

Tak, propagowałeś już to szataństwo na wiara.pl i katolik.pl

Hansel

Re: witam

Post autor: Hansel » 2017-11-24, 16:33

Marek_Piotrowski pisze:szataństwo
masz na myśli katolicyzm?

Dominik

Re: witam

Post autor: Dominik » 2017-11-24, 16:59

Usuwam Twoje wszystkie posty o spirytyzmie. Chcesz z nami przebywać to się dostosuj. Mamy wolność wyznania na forum, ale to nie znaczy że będziemy szatana propagować.

Chcesz o tym pogadać to napisz coś swoimi słowami, a nie wklejasz kilka lików do filmów, wklejasz jakieś teksty.
Nie będziemy tutaj podbijać oglądalności takich filmów, ani dyskutować nad skopiowanymi tekstami o spirytyzmie.
Pierw sam wykaz się, że coś umiesz napisać, dopilnuje by to były Twoje teksty, a nie skopiowane.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Dezerter » 2017-11-24, 22:29

Witam miłośnika nalewek, ja też je robię na spirytusie. ;)
Spirytyzm był modny przed wojną II światowa czyli mój dziadek i babcia się pewnie takimi rzeczami w młodości jarali, ale żeby w XXI wieku?.
Ile masz lat?, bo ja przyznaje w szkole średniej się takimi rzeczami bawiłem, do czasu ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Hansel

Re: witam

Post autor: Hansel » 2017-11-25, 09:17

Dominik pisze: Mamy wolność wyznania na forum, ale to nie znaczy że będziemy szatana propagować.
Twoim zdaniem Katolicyzm propaguje Szatana ?
Dominik pisze:Usuwam Twoje wszystkie posty o spirytyzmie.
Czuję się obrażony Spirytyzm jest bardzo piękny i dlatego właśnie chcę się nim ze wszystkimi dzielić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: witam

Post autor: Andej » 2017-11-25, 09:35

Nie jestem autorytetem, jeno przeciętnym zjadaczem chleba. Uważam, że spirytyzm niesie w sobie wielkie ryzyko. Większe niż różdżkarstwo. Spirytyzm może prowadzić do uzależnienia człowieka. Nie neguję zjawisk spirytystycznych, ale się ich boję. Boję się tgo, że w wyniku ich mógłbym zostać zdominowany przez kogoś innego. Z tego względu jestem przeciwny propagowaniu spirytyzmu. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma żadnej pewności, że nie trafi do osoby słabszej.
A droga od zachwytu spirytyzmem do jego uprawiania nie jest długa.
Jeśli to za mało, to będąc elemencikiem Kościoła czuję się zobowiązany do przestrzegania jego zaleceń. Kościół oficjalnie potępia spirytyzm.
Jeśli nic mi nie umknęło, to niniejsze forum jest katolickie. A jeśli tak, to powinniśmy wszyscy postępować zgodnie z nauką Kościoła. Osoby o innych poglądach mają prawo głosu na tym forum. Ale to wcale nie uprawnia ich do szerzenia przekonań sprzecznych z przekonaniami katolików. Możemy na ich temat dyskutować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 10:39

Spirytyzm to nie zabawa tylko prawdziwa nauka o duszy ludzkiej kto tego nie rozumie w ogóle nie powinien się nim zajmować

Sam Kardec moim zdaniem bardzo trafnie przeciwników Spirytyzmu podzielił na na trzy grupy:

1) ci, którzy z założenia negują wszystko, czego nie znają i wypowiadają się na temat spirytyzmu nie znając go w ogóle, albo znając go jedynie pobieżnie; nic nie widzieli, nie chcą nic zobaczyć, po prostu wiedzą lepiej; do tej grupy można też zaliczyć tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w jednym czy dwóch eksperymentach, ale ponieważ nie przyniosły one rezultatu, wydaje im się, że uzyskali tym samym potwierdzenie tego, iż spirytyzm to bzdura; oczywiście do tego, by poznać spirytyzm potrzeba nieco więcej czasu, to rzecz oczywista; podobnie jak w przypadku gdy badamy życie zwierząt - weźmy tu za porównanie naukowca, który wybiera się na sawannę, by zbadać życie żyraf - takich dziwnych zwierząt o długich szyjach, prawda, że to niemożliwe, żeby takie dziwactwa istniały? - przyjeżdża na sawannę, pochodzi sobie po niej przez pół godziny, po czym wraca triumfalnie do Europy, twierdząc, że żyrafy nie istnieją

2) ci, którzy zdają sobie sprawę z istnienia zjawisk spirytystycznych, ale zwalczają sam spirytyzm ze względu na swój interes osobisty - rozprzestrzenienie się tej wiedzy mogłoby np. zachwiać ich pozycję - tu dobry przykład to chociażby przywódcy ruchów religijnych

3) ci, którzy w zasadach etycznych, które głosi spirytyzm, widzą zasady zbyt surowe; gdyby przyjęli, że spirytyzm to prawda, zmusiłoby ich to do zmiany postępowania; udają więc, że nic nie widzą

Co ważne nie ma tu grupy osób, które zajęły się badaniem zjawisk spirytystycznych i wykazały rozsądną przyczynę każdego z nich, która nie byłaby przyczyną związaną z istnieniem zaświatów.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 10:54 przez hansel1, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: witam

Post autor: Dominik » 2017-11-25, 10:45

Pamiętaj o tym co napisałem

"Chcesz o tym pogadać to napisz coś swoimi słowami, a nie wklejasz kilka lików do filmów, wklejasz jakieś teksty.
Nie będziemy tutaj podbijać oglądalności takich filmów, ani dyskutować nad skopiowanymi tekstami o spirytyzmie.
Pierw sam wykaz się, że coś umiesz napisać, dopilnuje by to były Twoje teksty, a nie skopiowane."

I pisz o spirytyzmie w jednym temacie, przynajmniej do czasu aż nie usuniemy z tego z forum.

Odblokuje Ci konto, ale masz się dostosować do tego co ja i Andej napisaliśmy.

Henryk

Re: witam

Post autor: Henryk » 2017-11-25, 10:48

Andej pisze:Kościół oficjalnie potępia spirytyzm.
Co Ty opowiadasz Andeju?
Występujesz przeciw Swemu Kościołowi? @-)

Przecież spirytyzm to :
?pogląd uznający istnienie duchów i dusz zmarłych oraz możliwość obcowania z nimi?.
Mało to w Twym Kościele modlitw za dusze zmarłych?
A Msze- tzw. Święte- za dusze zmarłych?
A nawet wypominki na cmentarzach?
A ?Świętych obcowanie?? - Przecież to łączność z Waszymi Świętymi w niebie i z duszami w czyśćcu.

Albo nie znasz nauk Swego kościoła, alboś kacerz. :-bd

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 10:56

A co macie w swoim wyznaniu wiary? ,,Wierzę w świętych obcowanie,, ! Wszelkie sugestie że Spirytyści wyznają szatana to jest zwyczajna zniewaga.

Dominik

Re: witam

Post autor: Dominik » 2017-11-25, 10:57

Henryk, Ty tak na poważnie? Wyjmujesz mały fragmencik o spirytyzmie i chcesz go przypisać do nauk Kościoła?

Kpł 20:27
?Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie".

hansel1

Re: witam

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 11:00

Dla mnie stary testament to są bajki dla dzieci w przeciwnym wypadku musiał bym uważać że Bóg jest taki jak na tym filmie

,,KATOLICKIE ŻYCIE WARSZAWY 16 lipca 2008
Pytania do redakcji

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoja córkę jako niewolnice, za karę, jak to opisuje 2 Ks. Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena?

3. Wiem, że nie powinienem mięć kontaktu z kobietą podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach strąciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażająca cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chce ja odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policje?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień. szabatu. W 2 Ks. Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Musze zdradzić, ze noszę okulary do czytania. Czy muszę mięć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kółka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni mają umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza, staje się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożną, jeżeli będę nosił rękawice?

10. Mój wujek ma jedną żonę. Nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę musze zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodzina? (3 Ks. Moj. 20:14),,

Jak widać Starotestamentowy Jahwe jest po prostu (...)- za obrażenie Boga jedynego dostajesz ostrzeżenie - nie rób tego więcej! na tym forum Bogu i oczywiście w mniejszym stopniu, Jego Słowu należy się szacunek, dostosuj się albo pożegnaj. Dezerter

ODPOWIEDZ