W drodze

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Esther_Green

W drodze

Post autor: Esther_Green » 2018-12-05, 22:23

Cześć wszystkim! Jestem na etapie poszukiwań swojej drogi duchowej. Z całą pewnością wiem, że będzie to droga w Kościele Katolickim. Zarejestrowałam się tu, bo chciałabym czasem się na kimś wesprzeć, może stać się częścią jakiejś wspólnoty. Jak na razie poszukuję samotnie. Korzystam z dobrodziejstw Internetu - konferencji, rekolekcji, portali katolickich. "W drodze" jestem tylko duchowo, życiowo - domatorka, nielubiąca zmian. Od pewnego czasu zbieram się do spowiedzi, ale jak na razie z marnym skutkiem.
Mam 30 lat i kilka wzlotów oraz upadków za sobą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: W drodze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-06, 00:14

Witamy CIę serdecznie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: W drodze

Post autor: Andej » 2018-12-06, 14:02

Esther_Green pisze: 2018-12-05, 22:23 ... Od pewnego czasu zbieram się do spowiedzi, ale jak na razie z marnym skutkiem. ...
Sądzę, że warto zacząć od spowiedzi. Od pogodzenia się ze Stwórcą. A co do wspólnot, to trudno cokolwiek doradzić. Wydaje mi się, że warto zacząć od znajomych. I dołączyć do wspólnot, w których oni już są. Jeśli nie znajdziesz, to warto włączyć się do "pierwszej lepszej" i uczestniczyć co najmniej miesiąc. Lepiej kwartał. A potem dokonać oceny. Chyba, że będziesz mieć szczęście i będzie tworzona jakaś nowa wspólnota. Współtworząc nową wspólnotę łatwiej jest wejść w nią, a także w pewnym stopniu kształtować.

W drodze będziesz do ostatnich swoich dni. To cecha ludzi myślących i szukających sposobów doskonalenia się. Cieszę się, że Cię to dręczy. Z całego serca życzę znalezienia wspólnoty, której czuć się będziesz częścią i działać na chwałę Pana i pożytek ludzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: W drodze

Post autor: Viridiana » 2018-12-06, 17:24

Witaj! :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: W drodze

Post autor: Dezerter » 2018-12-06, 20:06

Mamy taki wątek, gdzie jest przegląd rekolekcji i kursów od których możesz zacząć. Na takich rekolekcjach jest zazwyczaj spowiedź, jest okazja do dobrego i mocnego duchowego startu. Andej dobrze radzi, że najlepiej by było byś uczestniczyła w tworzeniu nowej/swojej wspólnoty.
Kilka propozycji
viewtopic.php?f=26&t=45&p=26136&hilit=r ... rsy#p26136
viewtopic.php?f=56&t=906&p=175122&hilit ... at#p175122
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Esther_Green

Re: W drodze

Post autor: Esther_Green » 2018-12-06, 20:20

Bardzo dziękuję, przemyślę to.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: W drodze

Post autor: Sebastian » 2018-12-07, 10:32

Witaj, wszystkiego dobrego.
Totus Tuus

ODPOWIEDZ