Błędy duże i małe

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
twardowski1990plus

Błędy duże i małe

Post autor: twardowski1990plus » 2019-01-20, 00:26

Hej wszystkim,

Wiecie co, chciałbym się wygadać z czegoś. Pewien czas temu byłem do czegoś bardzo przekonany i co za tym idzie podjąłem pewne decyzje. Czułem niesamowitą pewność siebie, że dobrze robię. Po pewnym czasie okazało się, że popełniłem błąd. To co zrobiłem było głupie i teraz mam tego konsekwencje, które mogą się ciągnąć przez dłuższy czas. Aż mnie serce boli w nocy co ja najlepszego zrobiłem. Mieliście tak kiedyś? Najgorsze w tym jest to, że byłem przekonany (bardzo mocno), że to jest taka super decyzja - dlatego ją podjąłem. A dziś czuje się jak ostatni głupiec co zrobił coś bardzo głupiego. Teraz ciężko to odkręcić, albo co gorsza jest to niemożliwe.

Kalart

Re: Błędy duże i małe

Post autor: Kalart » 2019-01-20, 08:54

Właśnie dlatego nie zamierzam brać ślubu bez intercyzy!

Tak na poważniej - jeśli się cokolwiek robi, to wiąże się to z popełnianiem błędu. Można nic nie robić, tyle że to też błąd. W efekcie, skoro błędów nie da się uniknąć - lepiej nauczyć się z nimi żyć.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Błędy duże i małe

Post autor: Viridiana » 2019-01-20, 09:37

Rozumiem to uczucie. Ale czy jesteś pewien, że nie da się zrobić absolutnie nic?
Kalart pisze: 2019-01-20, 08:54 Tak na poważniej - jeśli się cokolwiek robi, to wiąże się to z popełnianiem błędu. Można nic nie robić, tyle że to też błąd. W efekcie, skoro błędów nie da się uniknąć - lepiej nauczyć się z nimi żyć.
Też masz rację, ale rozumiem odczucia autora, który zdał sobie sprawę, że to ma ogromny wpływ na jego życie. Takie błędy trudniej zaakceptować.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Błędy duże i małe

Post autor: Dezerter » 2019-01-20, 22:57

Mnie Bóg chroni przed większymi błędami, więc w porę przychodzi opamiętanie, więc nie do końca wiem co czujesz.
Ale jak popełnię jakiś mniejszy błąd, to mówię sobie TRUDNO- stało się , akceptuję stan jaki mam i od razu robi się łatwiej i lepiej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ