Czołem, Towarzysze

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Fahrenheit

Czołem, Towarzysze

Post autor: Fahrenheit » 2019-03-18, 22:47

Bądźcie zdrowi, Towarzysze, podczas długiej wędrówki zwanej życiem doczesnym.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Viridiana » 2019-03-18, 22:50

Witaj, wzajemnie :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Dezerter » 2019-03-18, 22:55

Fahrenheit pisze: 2019-03-18, 22:47 Bądźcie zdrowi, Towarzysze, podczas długiej wędrówki zwanej życiem doczesnym.
Wolę bracia, niż towarzysze, bo trochę żyje na tym świecie i towarzysze źle mi się kojarzą ;)
Więc witaj bracie Farenheit :ymhug:
Jesteś gorący , czy zimny :?: ... pytam oczywiście o wiarę :?: w Boga
Ostatnio zmieniony 2019-03-19, 08:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-18, 23:25

Dezerter pisze: 2019-03-18, 22:55 Wolę bracia, niż towarzyszę, bo trochę żyje na tym świecie i towarzysze źle mi się kojarzą ;)
Mi też :)
Choć po zbadaniu byłem zdumiony, jak często to słowo pada w NT:
”A On im odpowiedział: Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze?”/Mt 12,3/
”Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom?”/Mt 12,4/

”Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami,”/Mk 1,36/
”On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze?”/Mk 2,25/
”Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom.”/Mk 2,26/
”Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.”/Łk 5,7/
”I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali;”/Łk 5,9/
”Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. towarzyszył jej spory tłum z miasta.”/Łk 7,12/
”Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwóch mężów, stojących przy Nim.”/Łk 9,32/
towarzysze Jezusa widząc, na co się zanosi, zapytali: Panie, czy mamy uderzyć mieczem?”/Łk 22,49/
”Widząc odwagę Piotra i Jana, a dowiedziawszy się, że są oni ludźmi nieuczonymi i prostymi, dziwili się. Rozpoznawali w nich też towarzyszy Jezusa.”/Dz 4,13/
”Odpłynąwszy z Pafos, Paweł i jego towarzysze przybyli do Perge w Pamfilii, a Jan wrócił do Jerozolimy, odłączywszy się od nich.”/Dz 13,13/
”a Paweł dobrał sobie za towarzysza Sylasa i wyszedł, polecony przez braci łasce Pana.”/Dz 15,40/
”Ci, którzy towarzyszyli Pawłowi, zaprowadzili go aż do Aten i powrócili, otrzymawszy polecenie dla Sylasa i Tymoteusza, aby czym prędzej przyszli do niego.”/Dz 17,15/
”Zamieszanie objęło całe miasto. Porwawszy Gajusa i Arystarcha, Macedończyków, towarzyszy Pawła, ruszono gromadnie do teatru.”/Dz 19,29/
”Aż do Azji towarzyszył mu Sopater, syn Pyrrusa z Berei, z Tesaloniczan Arystarch i Sekundus, Gajus z Derbe i Tymoteusz, a z Azji Tychik i Trofim.”/Dz 20,4/
”Sami wiecie, że te ręce zarabiały na potrzeby moje i moich towarzyszy.”/Dz 20,34/
towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.”/Dz 22,9/
”Ponieważ zaniewidziałem od blasku owego światła, przyszedłem do Damaszku prowadzony za rękę przez moich towarzyszy.”/Dz 22,11/
”W południe podczas drogi ujrzałem, o królu, światło z nieba, jaśniejsze od słońca, które ogarnęło mnie i moich towarzyszy podróży.”/Dz 26,13/
”Pozdrówcie Andronika i Juniasa, moich rodaków i współtowarzyszy więzienia, którzy się wyróżniają między apostołami, a którzy przede mną przystali do Chrystusa.”/Rz 16,7/
”Co więcej, przez same Kościoły został on ustanowiony towarzyszem naszej podróży w tym dziele, około którego się trudzimy ku chwale samego Pana i ku zaspokojeniu naszego pragnienia,”/2Kor 8,19/
”Tytus jest moim towarzyszem i trudzi się ze mną dla was; a bracia nasi - to wysłańcy Kościołów , chwała Chrystusa.”/2Kor 8,23/
”Ale nie zmuszono do poddania się obrzezaniu nawet Tytusa, mego towarzysza, mimo że był Grekiem.”/Gal 2,3/
”do Apfii, siostry, do naszego towarzysza broni Archipa i do Kościoła /gromadzącego/ się w tym domu.”/Flm 0,2/
”Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.”/Hbr 1,9/

Witaj, Farenheit !

konik

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: konik » 2019-03-18, 23:43

Da, zdrawstwujtie towariszczi s nowom delom.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Viridiana » 2019-03-19, 00:33

To żeście go przywitali. :))
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Magnolia » 2019-03-19, 05:42

Serdecznie witam :ymhug:

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Sebastian » 2019-03-19, 10:32

witaj, wszystkiego dobrego.
Totus Tuus

ursa

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: ursa » 2019-03-20, 21:21

E wcale nie taka dluga ta wedrowka :) Witaj @};-

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-24, 07:55

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-18, 23:25
Dezerter pisze: 2019-03-18, 22:55 Wolę bracia, niż towarzyszę, bo trochę żyje na tym świecie i towarzysze źle mi się kojarzą ;)
Mi też :)
Choć po zbadaniu byłem zdumiony, jak często to słowo pada w NT:
”A On im odpowiedział: Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze?”/Mt 12,3/
”Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom?”/Mt 12,4/

”Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami,”/Mk 1,36/
”On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze?”/Mk 2,25/
”Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom.”/Mk 2,26/
”Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.”/Łk 5,7/
”I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali;”/Łk 5,9/
”Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. towarzyszył jej spory tłum z miasta.”/Łk 7,12/
”Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwóch mężów, stojących przy Nim.”/Łk 9,32/
towarzysze Jezusa widząc, na co się zanosi, zapytali: Panie, czy mamy uderzyć mieczem?”/Łk 22,49/
”Widząc odwagę Piotra i Jana, a dowiedziawszy się, że są oni ludźmi nieuczonymi i prostymi, dziwili się. Rozpoznawali w nich też towarzyszy Jezusa.”/Dz 4,13/
”Odpłynąwszy z Pafos, Paweł i jego towarzysze przybyli do Perge w Pamfilii, a Jan wrócił do Jerozolimy, odłączywszy się od nich.”/Dz 13,13/
”a Paweł dobrał sobie za towarzysza Sylasa i wyszedł, polecony przez braci łasce Pana.”/Dz 15,40/
”Ci, którzy towarzyszyli Pawłowi, zaprowadzili go aż do Aten i powrócili, otrzymawszy polecenie dla Sylasa i Tymoteusza, aby czym prędzej przyszli do niego.”/Dz 17,15/
”Zamieszanie objęło całe miasto. Porwawszy Gajusa i Arystarcha, Macedończyków, towarzyszy Pawła, ruszono gromadnie do teatru.”/Dz 19,29/
”Aż do Azji towarzyszył mu Sopater, syn Pyrrusa z Berei, z Tesaloniczan Arystarch i Sekundus, Gajus z Derbe i Tymoteusz, a z Azji Tychik i Trofim.”/Dz 20,4/
”Sami wiecie, że te ręce zarabiały na potrzeby moje i moich towarzyszy.”/Dz 20,34/
towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.”/Dz 22,9/
”Ponieważ zaniewidziałem od blasku owego światła, przyszedłem do Damaszku prowadzony za rękę przez moich towarzyszy.”/Dz 22,11/
”W południe podczas drogi ujrzałem, o królu, światło z nieba, jaśniejsze od słońca, które ogarnęło mnie i moich towarzyszy podróży.”/Dz 26,13/
”Pozdrówcie Andronika i Juniasa, moich rodaków i współtowarzyszy więzienia, którzy się wyróżniają między apostołami, a którzy przede mną przystali do Chrystusa.”/Rz 16,7/
”Co więcej, przez same Kościoły został on ustanowiony towarzyszem naszej podróży w tym dziele, około którego się trudzimy ku chwale samego Pana i ku zaspokojeniu naszego pragnienia,”/2Kor 8,19/
”Tytus jest moim towarzyszem i trudzi się ze mną dla was; a bracia nasi - to wysłańcy Kościołów , chwała Chrystusa.”/2Kor 8,23/
”Ale nie zmuszono do poddania się obrzezaniu nawet Tytusa, mego towarzysza, mimo że był Grekiem.”/Gal 2,3/
”do Apfii, siostry, do naszego towarzysza broni Archipa i do Kościoła /gromadzącego/ się w tym domu.”/Flm 0,2/
”Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.”/Hbr 1,9/

Witaj, Farenheit !
To niespodzianka ! Słyszałem, że komuniści powoływali się na jakieś fragmenty z Biblii. Ale żeby nawet zapożyczyć słowo "towarzysze" ? :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Dezerter » 2019-03-24, 14:11

Był taki dowcip w Partii, że Adam i Ewa to byli pierwsi komuniści, bo wszystko mieli wspólne i wszystkiego dostatek a pomimo to jeszcze ....kradli ;)
Ale coś mi się zdaje , że Towarzysz nas nie odwiedzi więcej - szkoda.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Dominik » 2019-03-24, 14:33

Towarzysz dwa dni temu był zalogowany na forum, więc może coś jeszcze napiszę.

Fahrenheit

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Fahrenheit » 2019-03-27, 21:55

Dominik pisze: 2019-03-24, 14:33 Towarzysz dwa dni temu był zalogowany na forum, więc może coś jeszcze napiszę.
Dezerter pisze: 2019-03-24, 14:11 Ale coś mi się zdaje , że Towarzysz nas nie odwiedzi więcej - szkoda.
Opinie ekspertów są podzielone.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Dezerter » 2019-03-27, 22:01

Jak się cieszę, że się pomyliłem - coś o sobie nam powiesz bracie towarzyszu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fahrenheit

Re: Czołem, Towarzysze

Post autor: Fahrenheit » 2019-04-28, 17:09

Z jednej strony takie zabawne a z drugiej tak dające do myślenia.

ODPOWIEDZ