Witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Hedorah
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2019

Witam

Post autor: Hedorah » 2019-10-24, 13:57

Witam. Jestem ateistą. Wszedłem na to forum, by skonfrontować swoje poglądy z poglądami ludzi wierzących, o ile jest to dopuszczalne na tym forum.

Dominik

Re: Witam

Post autor: Dominik » 2019-10-24, 14:01

Witaj

Tak, jest to dopuszczalne u nas na forum. Nie jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji.

Magnolia

Re: Witam

Post autor: Magnolia » 2019-10-24, 14:25

Z poszanowaniem osób, kultury i regulaminu dodajmy. Witaj.

Rozejrzałeś się już po forum? Jakiś temat Cie zainteresował? Jak to się stało, że wybrałeś ateizm?

Hedorah
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2019

Re: Witam

Post autor: Hedorah » 2019-10-25, 21:18

Mój ojciec jest ateistą i tak zostałem wychowany, jednak wobec braku naukowych dowodów na istnienie Boga pozostaję przy swoim światopoglądzie. Szczególnie zainteresowała mnie dyskusja na temat Darwinizmu i religii, przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony, jest tu wiele osób, które nie odrzucają nauki, mają dużą wiedzę i odwołują się do badań naukowych, różnią się jedynie w kwestiach światopoglądowych.

Magnolia

Re: Witam

Post autor: Magnolia » 2019-10-25, 21:31

Ciekawa jestem co powiesz po przeczytaniu tego wątku. Próbowaliśmy tu znaleźć różne sposoby na udowodnienie istnienia Boga.
viewtopic.php?f=41&t=8531&hilit=chcę+wierzyć

A tu polecę wątek o dowodach na Istnienie Boga, które dał światu św Tomasz, filozof i teolog.
viewtopic.php?f=9&t=969&hilit=św+Tomasza
Oczywiście jak jesteś zainteresowany.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Dezerter » 2019-10-25, 23:13

Hedorah pisze: 2019-10-25, 21:18 Mój ojciec jest ateistą i tak zostałem wychowany, jednak wobec braku naukowych dowodów na istnienie Boga pozostaję przy swoim światopoglądzie. Szczególnie zainteresowała mnie dyskusja na temat Darwinizmu i religii, przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony, jest tu wiele osób, które nie odrzucają nauki, mają dużą wiedzę i odwołują się do badań naukowych, różnią się jedynie w kwestiach światopoglądowych.
Nie ma i nie może być naukowych dowodów na istnienie Boga, bo nauka zajmuję się światem materialnym, a Bóg jest istota duchową a nie materialną.
Nie znam żadnego katolika, który by "odrzucał naukę" - my też chodzimy do szkoły ;) :p , podstawowej średniej i kończymy studia - ja jestem inżynierem chemikiem . Wiesz kto opracował teorię Wielkiego Wybuchu? Wiesz, kto to ks. prof Heller? Wielu chrześcijan to wykładowcy Uniwersytetów i Politechnik

... pisząc te słowa przyszła mi taka myśl, że bliski jest czas, gdy spłynie na ciebie Łaska wiary
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Witam

Post autor: Dominik » 2019-10-25, 23:33

Nie mamy na forum nawiedzonych osób co odrzucają naukę i tylko wiara, wiara, paciorki kto więcej odmówi.
Duża część że stałych bywalców na forum ma wykształcenie informatyczne, elektronika itp.
Niektórym takie podejście się nie podoba, ale jak widzisz jesteśmy wyjątkowi przez to :)

Dominik

Re: Witam

Post autor: Dominik » 2019-10-26, 21:41

Film z kanału Atrofaza o tym czy naukowiec może wierzyć w Boga


Nie spodziewałem się takiego filmu, że będzie tak omówiony na tym kanale.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Witam

Post autor: Andej » 2019-10-26, 22:22

Hedorah pisze: 2019-10-25, 21:18... wobec braku naukowych dowodów na istnienie Boga ...
Wiara nie konkuruje z nauką. Uzupełnia ją. Kwestie wiary nie podlegają materialistycznym dowodom.
Świderkówna była ateistką. Badaczką, naukowcem. I ta dziedzina doprowadziła ją do wiary. To jeden z wielu przypadków.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ