Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
jou300
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2019

Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: jou300 » 2019-12-29, 21:02

Krzyż z paneli fotowoltaicznych na kościele. "Chcieliśmy obniżyć rachunki za prąd"
Link

Dominik

Re: Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: Dominik » 2019-12-29, 21:14

Panele są pod złym kątem zamieszczone raczej, przez co ich efektywność jest ograniczona.

Tak poważniej, Jest to jakaś część elewacji, nie jest to wyświęcany krzyż lub do modlitw. Nie doszukuj się w tym jakieś sensacji. Jak już to patrzył bym na to pod kątem że ta instalacja szpeci elewacje.

jou300
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2019

Re: Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: jou300 » 2019-12-29, 22:10

Dominik pisze: 2019-12-29, 21:14 Panele są pod złym kątem zamieszczone raczej, przez co ich efektywność jest ograniczona.

Tak poważniej, Jest to jakaś część elewacji, nie jest to wyświęcany krzyż lub do modlitw. Nie doszukuj się w tym jakieś sensacji. Jak już to patrzył bym na to pod kątem że ta instalacja szpeci elewacje.
Nie wydaje mi się, że te panele szpecą elewacje. Są w kształcie krzyża. Nawiązują do Jezusa, większości kościołów ma krzyż na budynku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: Andej » 2019-12-29, 22:24

Dobry pomysł. Oszczędność. Gdyby panele były też białe, można byłoby dać ich więcej, równocześnie zachowując kształt krzyża.

Jeśli chodzi o sam krzyż, to nie ma znaczenia, z czego wykonany.

Krzyż powinien dawać energię. Dosłownie i w przenośni. Tak też się dzieje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: Dezerter » 2019-12-31, 12:34

jou300 pisze: 2019-12-29, 22:10
Dominik pisze: 2019-12-29, 21:14 Panele są pod złym kątem zamieszczone raczej, przez co ich efektywność jest ograniczona.

Tak poważniej, Jest to jakaś część elewacji, nie jest to wyświęcany krzyż lub do modlitw. Nie doszukuj się w tym jakieś sensacji. Jak już to patrzył bym na to pod kątem że ta instalacja szpeci elewacje.
Nie wydaje mi się, że te panele szpecą elewacje. Są w kształcie krzyża. Nawiązują do Jezusa, większości kościołów ma krzyż na budynku.
Zgadzam się z naszym gościem - jou300 - sam podałem już link do tego kościoła w wątku ekologicznym - ksiądz dumny, parafianie zadowoleni - ale Dominikowi ma prawo się nie podobać. Moim zdaniem bardzo dobre połączenie i wykorzystanie symbolu religijnego do zbożnych i pożytecznych celów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Witajcie, znalazłem fajny film o kościele

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-31, 13:11

Mi też się nie podoba. Nie jest to jakiś skandal, ale nie uchodzi.
Na tej samej zasadzie, na jakiej nie wolno wieszać flagi państwowej na czymś, co ma zadanie utylitarne.

ODPOWIEDZ