Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Nowe Imię

Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Nowe Imię » 2018-02-24, 00:13

Cześć bracia i siostry w Chrystusie.

"Kto ma uszy, niech słucha, co Duch mówi do kościołów: Temu, kto zwycięży, dam jeść z manny ukrytej i dam mu kamyk biały, a na kamyku wypisane nowe imię, którego nikt nie zna oprócz tego, który je otrzymuje" Obj 2:17.

Mam na imię Arek, ale ono przeminie, jest doczesne. Jezus nadał mi wieczne nowe imię, stąd przyjąłem taką forumową nazwę.
Witam się z wami z nadzieją na uprzejmą dyskusję oraz wspólnym radowaniem się ze Słowa Bożego i zbawienia.
Ostatnio zmieniony 2018-02-24, 00:14 przez Nowe Imię, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Andej » 2018-02-24, 08:30

Witam.
Wejście intrygujące. I niezbyt zrozumiałe. Czy to wątek do dyskusji? Nie bardzo zrozumiałem zagajenie. Albowiem radujemy się Słowem Bożym w wielu wątkach niniejszego Forum. Albowiem pomagamy sobie wzajem na drodze do zbawienia.

Zapraszam do aktywności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Magnolia » 2018-02-24, 09:22

Witaj Nowe Imię serdecznie, czuj się jak u siebie w domu. :-bd :-h

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: inquisitio » 2018-02-24, 16:06

Witaj Nowe Imie ,o czym chciałbyś podyskutować? :)
Serviam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Dezerter » 2018-02-24, 17:59

Witamy brata w Chrystusie na naszym forum, czuj się dobrze, ale przypomnę ci, że na każdym (chyba) forum kolor czerwony jest zarezerwowany dla Moderacji, by była widoczna, więc proszę zmień kolor podpisu/stopki swojej.
Ostatnio zmieniony 2018-02-24, 17:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Nowe Imię

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Nowe Imię » 2018-02-24, 18:28

Dziękuję za przywitanie. Pewnie przedyskutuję większość tematów inquisito. Ale zapewne już zauważyliście, jak podejżliwy Andrej, że prezentuję linię pewności zbawienia i bezwzględnego zwycięstwa w Chrystusie :) Nigdy nie miałem takiego wewnętrznego szczęścia jakim obdarował mnie Duch Chrystusa :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Dezerter » 2018-02-24, 18:52

Nowe Imię pisze: 2018-02-24, 18:28 Dziękuję za przywitanie. Pewnie przedyskutuję większość tematów inquisito. Ale zapewne już zauważyliście, jak podejżliwy Andrej, że prezentuję linię pewności zbawienia i bezwzględnego zwycięstwa w Chrystusie :) Nigdy nie miałem takiego wewnętrznego szczęścia jakim obdarował mnie Duch Chrystusa :)
Cieszę się, bo ja mam podobnie i to od jakichś 4 lat, .... u mnie się wzmaga
Dzisiaj przez godzinę gorąco i skutecznie ewangelizowałem parę ŚJ - miałem takie natchnienie i prowadzenie Ducha, że jaki cytat nie wzięli i argument przytoczyli , to wychodziło na moje, że Jezus jest Bogiem. Dałem im nawet zadanie domowe, które przyjęli i obiecali sprawdzić, jak w Piśmie jest. Po raz pierwszy tak mi dobrze z nimi poszło, byli zdumieni i zaskoczeni, bo podawałem im tylko argumenty biblijne.
Ale już wiem, że z tobą z jednym się nie zgodzę - nieutracalność zbawienia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Andej » 2018-02-24, 18:55

Z tego wynika, że już masz. A na dodatek imperatyw podzielenia się radością. Ale najpierw podbicia temperatury, aby słowa od razu dotarły do celu.
No cóż, podobnie jak Andrej, staram się odczytać intencje. Cieszę się, że jesteś podobnie wyczulony na te drobne zabarwienia.

Cieszę się szczerze Twoim szczęściem. Jednak jest ono Twoje. A skoro tak, to może trochę zazdroszczę? Bo chciałbym, aby każdy człowiek doznał pełni szczęścia w Bogu. Pocieszam jednak tym, że każdego wierzącego to czeka. Każdego, kto kocha Pana. Każdy kiedyś stanie przez pełnią Jego Miłości i dozna pełni szczęścia. Trzeba ino poczekać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nowe Imię

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Nowe Imię » 2018-02-24, 20:52

Dezerter pisze: 2018-02-24, 18:52
Ale już wiem, że z tobą z jednym się nie zgodzę - nieutracalność zbawienia
Znakomicie, że uwielbiasz ewangelizować, jeśli czynisz to w duchu łagodności i miłości to moja radość jest większa. Mam pewność zbawienia, bo mam to świadectwo w sobie.

"Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy; Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie będzie mogło nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Jezusie Chrystusie, naszym Panu" Rz 8:38-39.

"Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi, to świadectwo Boga jest większe. To bowiem jest świadectwo Boga, które dał o swoim Synu. Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy Bogu, zrobił z niego kłamcę, bo nie uwierzył świadectwu, które Bóg dał o swoim Synu. A to świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w jego Synu. Kto ma Syna, ma życie, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia. To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne i abyście wierzyli w imię Syna Bożego" 1J 5:9-13.

Andej, ty masz to w sobie, ale przypuszczam, że zbyt wiele opcji rozważasz. Dzieło Chrystusa, naszego Pana jest wystarczające to nieposkromionej radości :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Dezerter » 2018-02-24, 22:16

Ale nie w tym wątku :)
Poszukaj odpowiedniego działu i załóż wątek, bo temat wart porządnego rozpracowania i podyskutowania.
Zapraszam cie również do tego wątku - wypowiedz się, bo toczymy gorąca dyskusję, czy Jezus jest Bogiem
viewtopic.php?f=9&t=306
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Andej » 2018-02-25, 07:51

Właśnie dzieło Chrystusa zawiera zbyt wiele opcji, aby je wszystkie pojąć. Choć zarazem można wszystko ująć jednym zdaniem. A może nawet jednym słowem. To jednak jest w przykładzie, który dal nam Jezus tak wiele do przemyślenia, tak wiele do naśladownictwa, że trudno ogarnąć całość ludzkim rozumem. I do tego dochodzą ludzkie słabości. Jak rafy, które trzeba omijać.
Czasem obserwowałem patyczki płynące w strumieniu. Bezwładnie poddawały się prądowi, a on je niósł daleko. Podobnie można zanurzyć się w woli bożej. Niech ona niesie. Nauczyłem się powtarzać za ks. Dolindo: Ty się tym zajmij. To pozwala na stawanie się patyczkiem w strumieniu łaski bożej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-26, 16:20

Dezerter pisze: 2018-02-24, 22:16 Ale nie w tym wątku :)
Poszukaj odpowiedniego działu i załóż wątek, bo temat wart porządnego rozpracowania i podyskutowania.
I co? Nie będzie dalszego ciągu?


ODPOWIEDZ