Witam serdecznie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Daisy
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Witam serdecznie

Post autor: Daisy » 2020-01-21, 22:43

Długo szukałam zanim tu trafiłam. Próbowałam znaleźć wsparcie, zrozumienie wśród rodziny, znajomych i innych nowo poznanych ludzi. Niestety wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest zmanipulowanych i ich zachowanie oraz decyzje są determinowane chęcią władzy, pieniędzy, strachem i innymi tym podobnymi czynnikami... Nie znalazłam człowieka, który odważyłby się po prostu szczerze, otwarcie ze mną porozmawiać. I chociaż jest kilka osób, dzięki którym przejrzałam na oczy, zaczęłam dążyć do tego co ważne (i bardzo im za to jestem wdzięczna, chociaż sposób ukierunkowana mnie nie zawsze był taki jak powinien), to tak naprawdę Pan Jezus sprawił, że wreszcie trafiam na dobrą drogę. I choć nadal nie do końca rozumiem dlaczego i po co oraz czym sobie zasłużyłam, to już wiem którędy chccę podążać.
Miło by mi było, gdybyście mieli ochotę czasem ze mną porozmawiać. Może Wam udałoby się wytłumaczyć mi niektóre kwestie :)

Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności i wielu Łask Bożych

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-21, 22:47

Witaj

Biserica Dumnezeu

Re: Witam serdecznie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-21, 23:01

Rowniez witam. Tak samo ... i my potrzebujemy nieraz jakiego swiatla ... dlatego tu miedzy innymi jestesmy.

Daisy
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Daisy » 2020-01-21, 23:18

W jaki sposób rozpoznać, że Bóg tak chce, a nie diabeł próbuje nas zwieźć?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dezerter » 2020-01-21, 23:35

Daisy siostro w Chrystusie :ymhug:
- zagadamy Cie na śmierć ;)
Mam propozycję ten wątek niech będzie taki powitalny - napisz kila rzeczy o sobie byśmy wiedzieli do kogo piszemy, bo inaczej się odpowiada 16-latce a inaczej matce 3 dzieci
Inaczej nawróconej ateistce, która dopiero poznaje wiarę chrześcijańską, a inaczej tradycyjnej katoliczce, która ma bierzmowanie i skończyła naukę religii w szkole średniej itd
Ja jestem inż chemikiem, od zawsze katolikiem, wiele jednak lat poszukiwałem lepszej religii, lubię historię, muzykę i duchowość - może coś tym stylu.
W innych wątkach możemy porozmawiać na inne tematy - zakładaj swoje
albo 1 wątek autorski np. Wątpliwości i pytania Daisy
i tam porozmawiamy poważnie
- co ty na to?
Ostatnio zmieniony 2020-01-21, 23:37 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Daisy
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Daisy » 2020-01-21, 23:58

Bardzo mi miło poznać :)
Myślę, że to dobry pomysł :)

A o mnie... 36-letnia zawsze wierząca, ale nie zawsze praktykująca katoliczka (miałam kilka kryzysów, gdzie trochę "obrażałam się" na Pana Boga, ale On mimo wszystko nigdy nie odwrócił się ode mnie i zawsze tylko On pomagał mi się podnieść po moich upadkach). Mężatka, dwójka dzieci. Z wykształcenia pedagog, z wykonywanego zawodu księgowa. Często dająca się tak zarzucić obowiązkami, że na wiele rzeczy brakuje mi czasu.
Generalnie szczęśliwa, aczkolwiek dopiero nie dawno to zrozumiałam gdy uczciwiej spojrzałam na swoje życie i zauważyłam jak wielką opieką i iloma Łaskami obdarza mnie Pan Jezus.
W tym wszystkim jednak zdarzają się w moim życiu różne sytuacje, które próbuję zrozumieć, żeby dokonać dobrego wyboru. I tu pojawiają się schody...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Andej » 2020-01-22, 02:17

To może coś o schodach? Zdradź, co Cię trapi. Może uda się zbudować windę. Do nieba, rzecz jasna.
Jeśli swoich problemów nie odnajdujesz w istniejących wątkach, to zapraszam. Zakładaj nowe. Ku pożytkowi wszystkich. Na chwałę bożą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Witam serdecznie

Post autor: Magnolia » 2020-01-22, 08:09

Witaj Daisy, miło poznać. Nas możesz trochę poznać przeglądając nasze wątki powitalne.
mój jest tu:
viewtopic.php?f=38&t=782

Daisy pisze: 2020-01-21, 23:18 W jaki sposób rozpoznać, że Bóg tak chce, a nie diabeł próbuje nas zwieźć?
Tym zajmuje się teologia duchowości, czyli pokazuje nam metody rozeznawania co od Boga a co od złego pochodzi.
Mamy tu watek, gdzie można poczytać i podyskutować:

viewtopic.php?f=41&t=8519&hilit=rozeznawanie+duchowe

Zapraszam.

ODPOWIEDZ