Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Eden

Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Post autor: Eden » 2020-02-07, 12:32

Poproszony przez @Magnolię o przestawienie się, zrobiłem to tutaj: viewtopic.php?f=38&t=9883&p=199090#p199090
Teraz też spełnię jej prośbę (tym razem nie tylko jej), i pożegnam się z Forum.
Jestem ugodowo nastawiony, i jak mnie się o coś grzecznie prosi, to czemu by odmawiać, prawda... ;)

Kohelet (inaczej zwany też Kaznodzieją Salomonem) napisał, że na wszystko w życiu jest właściwa pora - 3 rozdział Księgi Koheleta.
W oparciu o ten tekst powstała ta piosenka, starsza (rocznik 1965) ode mnie, ale lubię ją, więc w taki muzyczny sposób się pożegnam:
Żali za sobą nie zabieram do nikogo; też proszę: nie gniewajcie się na starego Edena, że Wam napsuł trochę krwi swoim brakiem zgody na katolickie nauki, które tu były, są i będą (zapewne) przewodnią siłą Forum (narodu, niestety też)...

Z tego zatem powodu, że tak bardzo nam nie po drodze, wypada sobie powiedzieć: "żegnam", aby nie psuć sobie już więcej nerwów, bo to i tak nic nie da, że ja Was, a Wy mnie będziecie przekonywać do swoich racji i wierzeń.
Ja jestem szczęśliwy, że nie jestem katolikiem... Wy szczęśliwi jesteście, że katolikami jesteście... a czas zweryfikuje, kto szczęśliwy był naprawdę, a kto tylko mniemał, że szczęśliwy był... L-)
Boży sąd to rozważy, ja się nie będę bawił w wyrokowanie; więc mam nadzieję, że dziś mówiąc: "żegnajcie", kiedyś się przywitamy - przed Bożym tronem w gronie zbawionych! Amen.
:-h
Pisałem dziś mały komentarz do tego wersetu:
  • Pełnić Twą wolę, Boże mój, to moje pragnienie, a prawo Twoje noszę głęboko w sercu.
    Ps 40:9 bp
więc zostawiam go na pożegnanie, przepraszając, że się naprzykrzałem; więcej się to nie powtórzy... chociaż... przecież mogę założyć nowe konto... ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Post autor: Andej » 2020-02-07, 14:34

Ta chyba nie tak. Podam swój punkt widzenia.

1. Przyznaję, że w rozmowach męczył mnie upór Twój. Powtarzanie w kółko tego samego, choć było już to wyjaśnione, Potwierdzone cytatami. Trochę mi to przypominało rozmowę z dzieckiem, które pyta, o czerwone maki. Jakie są? Czerwone. A dlaczego.? A to jaki kolor (wskazując na karmin)? Czerwony. A dlaczego inny? A potem to samo z purpurą, amarantem itd. A jaki kolor ma cegła? Czerwony. Dlaczego inny? i tak dalej.

2. Dociekanie prawd uznanych przez katolików, sprzeciwianie się niektórym - to uważam za normalne. Masz inne poglądy, więc drążysz. Usiłujesz udowodnić błąd. Osobiście uważam to za przejaw szukania prawdy.

3. Narzucanie innym swoich poglądów. I to uporczywe. To już inna sprawa. Magnolia ma rację podciągając to pod indoktrynację. Właściwie próbę indoktrynacji. I w tym względzie zgadzam się z oceną, że nie jest to zgodne z Regulaminem. Gdyby jeszcze stanowiło to incydentalne posty. Ale przybrało to, z czasem, celowe i konsekwentne działanie.

4. Celem Forum jest umacnianie i lepsze poznanie religii katolickiej. Sam oceń, które z Twoich działań może być uznawane za zgodne z tym celem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Post autor: Eden » 2020-02-07, 15:56

Jeden, chyba pozytyw, z mojego tu bycia wyniknął - ostrzegłem przed Grzegorzem, ....

Eden prosiłam, zostaw po sobie jakieś miłe wspomnienie....więc nie psuj ostatnich chwil na forum, dlatego wycięłam co niepotrzebne
Ostatnio zmieniony 2020-02-07, 16:10 przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden

Re: Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Post autor: Eden » 2020-02-07, 17:42

OK, niech i tak będzie. Wycinaj (choć to, co wycięłaś, dotyczyło teraz katolicyzmu)... a ja i tak coś wkleję (boicie się tu wszystkiego, co nie katolickie, a ja wklejam piosenkę, którą śpiewa ksiądz)... ;)
Niech już to będzie mój ostatni komentarz :-h
Ostatnio zmieniony 2020-02-07, 17:48 przez Eden, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1159
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Jest czas powitań... jest czas pożegnań...

Post autor: Efezjan » 2020-02-08, 10:47

Temat zamykam. Edena już z nami nie ma - pożegnał się i na tym zakończmy sprawę. Efezjan
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”