Królestwo Boże

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-04, 13:22

Magnolia pisze: 2020-08-03, 10:48
Jednax pisze: 2020-08-03, 09:23
[*] Łk 6, 20 A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: «Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
Czy ubóstwo jest warunkiem, aby uczestniczyc w Krolestwie? Czy w innym wypadku Komunia niewiele pomoże?
Królestwo Boże należy do ubogich i do maluczkich, to znaczy do tych, którzy przyjęli je pokornym sercem. Nie chodzi o ubóstwo w sensie materialnym, ale chodzi o pokorne serce. Pokora wobec Boga, czyli stawianie Go i Jego woli na pierwszym miejscu w swoim życiu.
Mało ma czasu. To tylko jeden.
Nie dziecko jestem, wiem co ubodzy w duchu. Nie chodzi o pokora i stawianie dobre. Chodzi o Królestwo. Czy taka postawa zapewnia> DO WAS NALEŻY - powiedział. Czy to znaczy, że jak pokorny i wypełnia wole, to już przyszło do niego Królestwo.
Przepraszam, ale nie rozumiem. Jak denerwuje, to napisz. Czuje, jak wale głowo w mur. I nic. Nie moge ogarnać.

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-04, 13:33

Jednax, napisałam Ci że nie wszystko pojmujemy od razu, czasem do pojęcia takich trudnych rzeczy potrzebna jest łaska Boża. I prosiłam byś sie o nią modlił. O dar zrozumienia spraw Królestwa Bożego.

Wiele osób dostrzega nowa jakość rozumienia spraw bożych po swoim nawróceniu, ja tez mam takie doświadczenie. Najpierw włożyłam swój wysiłek i pracę w unikanie grzechów w przestrzeganie przykazań bożych, a potem poczułam że Bóg mi w tym zaczyna pomagać. Dostrzegałam pomoc (łaskę, wsparcie) gdy chciałam czynić coś dobrego, a unikać zła. Na początku to wymagało wysiłku by zrozumieć wolę bożą, ale po nawróceniu łaski są widoczne już nie tylko dla mnie ale dla innych także, widza moją zmianę w zachowaniu i w życiu, w dokonywanych wyborach. W ten sposób przyszło do mnie Królestwo Boże już teraz na ziemi, i dlatego staram się trwać w tej łasce (uświęcającej).
Oczywiście że to nie pełnia a bardziej przedsionek Królestwa Bożego, ale zdecydowanie przeżycie nawrócenia (czyli zdecydowane odrzucenie zła i wybór dobra) zmienia jakość życia.

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-05, 10:00

Tak, chyba masz racja. Tu chodzi o uczucie, doznania.
Ja jak młodzieniec, co zasmucony odszedł, jak Jezus kazał wszystko rozdać. Ty, tak jak on i ja, unikamy, staramy się. Ale Ty dostrzegasz, czujesz. Ja nie.
Może dlatego nie mogę rozumieć. Nie czuje, nie czaje, nie ograniam.
Nie wiem, czy jak mowie: Przyjdź Królestwo Boże, to proszę o teraz, czy o niebo. Czy prosze dla mnie, czy dla wszystkich. I nie wiem, jak poznac, że przychodzi.

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 10:09

Nie tyle chodzi o doznania, co o świadomość Bożej obecności. Tego nie da się określić słowem "doznanie" bo to jest duchowe odczucie.
Gdy sie modlisz słowami to wraz z nimi powinny pójść pragnienia serca - wtedy modlitwa jest pełna, głęboka.
Czyli nie tylko usta mają się modlić, ale również serce.
To od Ciebie zależy czy pragniesz tego Królestwa już teraz czy pragniesz nieba (oba pragnienia się nie wykluczają), Ty pragniesz tego dla siebie oraz dla innych, czyli wzbudzasz w sobie pragnienie i miłość do Boga i do ludzi. A Bóg dopełni tych pragnień i wleje łaski do Twego serca. Wtedy wszystkie trudne sprawy staną się łatwe.

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-05, 17:30

Usta nie modlo sie. Modlitwa to rozmowa, w moim sytuacji monolog. W połowie własnymi słowy mowionymi w myśli.

Nie ma sie sprzeczać, czy uczucia, czy odczucia, czy doznania. Ani w myśli czy inny sposób. Chodzi, ażeby były.

cały czas dreczy: O co prosimy proszac o przyjście Krolestwa? O rozum, uczucie = odczucie, czy niebo?

Trace nadzieje na rozumienie.

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 17:52

O niebo, czyli komunię z Bogiem. Komunię czyli relację pełnego połączenia się z Bogiem.
Dlatego gdy przyjmujemy komunię św podczas Eucharystii to postępujemy przedsmaku nieba- Królestwa Bożego. Przyjmujemy Króla do serca, dlatego już w tej chwili możemy dostąpić łask Królestwa Bożego. Ale pełnia będzie w niebie.
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 17:54 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-08, 01:46

Jak to czuc duchowo?
Ja nie czuje. Modle. Dla mnie, nioe przedsionek. Dla mie, to rutunek. To Pokarm, aby żyć.
Ale Królestwo ... nie ogarniam.
Ty czujesz, ja nie. Co zrobic?

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-08, 09:56

Jeśli modlitwa i komunią św to Twój pokarm żeby żyć to jesteś w przedsionku nieba.

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-11, 07:37

Magnolia pisze: 2020-08-05, 10:09 Tego nie da się określić słowem "doznanie" bo to jest duchowe odczucie.
To Królestwo jest tyko odczuciem? Jak nie czuje, to nie przychodzi?
Czemu nikt nie poda wytlumaczenia, definicji. Tyko krazy wokoło.
Nie chce wiedzieć przedsionek. Nie chce, czym nie jest, ani zkad nie jest.

Co to jest Królestwo Boże? Tak dla człowieka, nie teologa. Ksiądze też nie umio powiedzieć. Czemu?

Logan77

Re: Królestwo Boże

Post autor: Logan77 » 2020-08-11, 22:27

Moim zdaniem Królestwo Boże, to realne miejsce jakim jest niebo. Niebo jest Królestwem Bożym w którym dokonuje się tylko to co się Bogu podoba. Tam panuje Jezus i wszystko i wszczyscy postępują zawsze zgodnie z Jego wolą, nie z przymusu ale z miłości do Niego. Tam nie ma niczego co by można było określić jako złe. Wszystko tam jest nieprzemijające i niezniszczalne i piękne.
To jest dosłowne Królestwo Boże. O takie królestwo się modlimy. Musi ono przyjść z nieba ponieważ ani natura ani człowiek nie mogą sami z siebie osiągnąć doskonałości.

Mówimy że, to królestwo na ziemi zapoczątkował Jezus przyjściem na ten świat, w sensie dosłownym dlatego że jest Bogiem i Panem świata a więc należy mu się absolutna władza nad tym światem i wszystkie narody, królestwa, prezydenci, politycy powinni od momentu jego narodzenia tu na ziemi w pełni mu się podporządkować i się Go słuchać.

A teraz już bardziej skomplikowanie:
My jako chrześcijanie jesteśmy członkami Jego królestwa dlatego że uznajemy Jego godność królewską, kapłańską i boską.
Królestwo Boże jest w nas, bo w sercu uznajemy Jego panowanie. Czyli jesteśmy już tu na ziemi obywatelami Królestwa jakie jest w niebie.

Budowanie Królestwa Bożego, polega na spełnianiu woli Boga, a o tej woli nauczał Jezus. Ewangelia mówi o budowaniu, wzrastaniu, osiągniecie pełni dokona się jedynie poprzez powtórne przyjście Króla.

Królestwo Boże na ziemi jest rozsiane w sercach ludzkich. To jest Królestwo Boże w niepełnym wymiarze i tak będzie do końca świata.

Królestwo Boże nie jest uczuciem, stanem czy rodzajem postępowania. Królestwo Boże to fizyczne miejsce w jakim mieszka Bóg i wszystko jest takie jakie On docelowo chce i wszystkie istoty żywe podlegają mu nieustannie i dobrowolnie.


Dostrzegalne Królestwo Boże nastanie gdy Jezus powtórnie powróci na ziemię, dokona powszechnego sądu nad ludźmi i zniszczalną materią, dokonując zagłady wszelkiej natury zniszczalnej. I poprzez zagładę świata materialnego dokona się ostateczne oddzielenie dobra od zła. Dobro zamieszka w niebie a zło w piekle.

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-12, 21:52

Zgadza sie z tym, że w niebie. Też, że gdy Bóg miaszka w kimś.
Ale musze przemysleć.
Bo modlonc sie, o Królestwo, modlem się o teraz. Ale jak poznac?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Dezerter » 2020-08-14, 23:06

Królestwo Boże jest w nas i pośród nas
Nie ma Królestwa bez Ducha
Jak masz Ducha i współdziałasz z nim w duchu, to masz w duszy szalom, czyli pokój Boży - tak się objawia Królestwo, gdy czujesz więź z braćmi i siostrami w Chrystusie, gdy razem czynicie dzieła Boże to wówczas współtworzycie i urzeczywistniacie KB tu i teraz.
A w nas jest wówczas jak jesteś w łasce uświęcającej, jak jesteś na 100% zatopiony w modlitwie - i nie musi to być ekstatyczna modlitwa uwielbienia, może być przepraszania, gorącej prośby wstawienniczej, czy gorącego dziękczynienia, ale może to być medytacja w ciszy Imienia czy modlitwy Jezusowej, może to być zaczytanie głębokie w Biblii, lub jej rozważanie, medytowanie, może zdarzyć się na Eucharystii, lub adoracji gdy świadomie je przeżywasz, a wówczas niebo się otwiera i Głowa łączy to co ziemskie i niebiańskie, ... długo tak mogę wymieniać chwilę i sytuację gdy doświadczyłem Obecności i materializacji KB
wytrwałości życzę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: sądzony » 2020-08-15, 23:07

Dezerter pisze: 2020-08-14, 23:06 Królestwo Boże jest w nas i pośród nas
Nie ma Królestwa bez Ducha
Jak masz Ducha i współdziałasz z nim w duchu, to masz w duszy szalom, czyli pokój Boży - tak się objawia Królestwo, gdy czujesz więź z braćmi i siostrami w Chrystusie, gdy razem czynicie dzieła Boże to wówczas współtworzycie i urzeczywistniacie KB tu i teraz.
A w nas jest wówczas jak jesteś w łasce uświęcającej, jak jesteś na 100% zatopiony w modlitwie - i nie musi to być ekstatyczna modlitwa uwielbienia, może być przepraszania, gorącej prośby wstawienniczej, czy gorącego dziękczynienia, ale może to być medytacja w ciszy Imienia czy modlitwy Jezusowej, może to być zaczytanie głębokie w Biblii, lub jej rozważanie, medytowanie, może zdarzyć się na Eucharystii, lub adoracji gdy świadomie je przeżywasz, a wówczas niebo się otwiera i Głowa łączy to co ziemskie i niebiańskie, ... długo tak mogę wymieniać chwilę i sytuację gdy doświadczyłem Obecności i materializacji KB
wytrwałości życzę
Pięknie
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-18, 09:19

Dostalem wasze wyjaśnienia, cytuje niżej
- bo to jest duchowe odczucie.
- Królestwo Boże nie jest uczuciem, stanem czy rodzajem postępowania.
- -to realne miejsce jakim jest niebo..
- Królestwo Boże jest w nas i pośród nas --- gdy czujesz więź z braćmi i siostrami w Chrystusie, gdy razem czynicie dzieła Boże
Wydajo się trochę sprzeczne. Czy ktoś potrafi podsumować? Warunki.

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-18, 19:40

Jednax pisze: 2020-08-18, 09:19 Dostalem wasze wyjaśnienia, cytuje niżej
- bo to jest duchowe odczucie.
- Królestwo Boże nie jest uczuciem, stanem czy rodzajem postępowania.
- -to realne miejsce jakim jest niebo..
- Królestwo Boże jest w nas i pośród nas --- gdy czujesz więź z braćmi i siostrami w Chrystusie, gdy razem czynicie dzieła Boże
Wydajo się trochę sprzeczne. Czy ktoś potrafi podsumować? Warunki.
Skoro nie widać fizycznie obecnie Królestwa Bożego to można wnioskować że to jest dla nas na razie duchowa rzeczywistość. Ale kiedyś będziemy, jak wierzymy, realnie w niebie - wtedy będzie to dla nas realnie widoczna rzeczywistość. Obecnie też jest realna, bo Bóg już jest w niebie - czyli Królestwie Bożym - gdzie panuje ze świętymi.
To niebo, które jest obecnie udziałem świętych i Aniołów, przenika czasem nasza rzeczywistość gdy święci nam pomagają, albo Aniołowie nas strzegą, kiedy łączymy się z Bogiem w modlitwie i komunii.
To że jesteśmy we wspólnocie Kościoła oznacza, że łączymy się z żyjącymi innymi wiernymi oraz ze świętymi żyjącymi w niebie - wtedy Królestwo Boże jest w nas i pośród nas.

Według mnie to jest spójne.

ODPOWIEDZ