Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Biserica Dumnezeu

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-06, 22:43

Bronienie samozwanczej interpretacji prowadzi do falszu. Czyli stawianie na sobie samym jest zaklamaniem rzeczywistych tresci Biblii.
Ostatnio zmieniony 2020-03-06, 22:44 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-06, 22:59

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-03-06, 22:43 Bronienie samozwanczej interpretacji prowadzi do falszu. Czyli stawianie na sobie samym jest zaklamaniem rzeczywistych tresci Biblii.
Kiedy zakłamałem?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Dezerter » 2020-03-06, 23:15

Fryderyku - jakie morderstwo?, ty nie znacz znaczenia słów jakie używasz, jak można cię poważnie traktować?
Czy Bóg kazał złożyć ofiarę (skuteczną) z człowieka kiedykolwiek ?- w żadnym wypadku
Ofiara z ludzi była w Izraelu zakazana, w przeciwieństwie do tego co się działo w całym ówczesnym świecie, gdzie ofiary z ludzi były powszechne.
Czy ojciec chciał i świadomie zamierzał złożyć ofiarę z córki? w żadnym wypadku! - po prostu coś głupiego przysiągł sam z siebie. Czy Bóg mu kazał przysiąc? - nie
Czy Bóg przyjął obietnicę ofiary - nie nie ma takich dowodów. Wygrali, bo mieli wygrać, by żyli na ziemi obiecanej Izraelowi. Izraelici i tak by wygrali i podbili ziemię świętą, bo taką dostali obietnicę w Przymierzu z Bogiem.
Czy Bóg potępia składanie ofiar z córek, czy z ludzi? - oczywiście, że tak - trzeba być ignorantem, by tego nie wiedzieć.

ps
Jeśli ty obiecasz Bogu, że jak jutro pomoże ci poderwać dziewczynę na imprezie, to w ofierze zabijesz kota sąsiada.
To jeśli jutro to się wydarzy, jeśli Bóg wyda dziewczynę w twoje ręce, to będziesz oskarżał Boga o śmierć kota?
Tak wygląda twoje rozumowanie - no ogarnij się?
Ostatnio zmieniony 2020-03-06, 23:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-06, 23:39

Dezerterze :ymapplause:

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 09:31

Dezerter pisze: 2020-03-06, 23:15 Fryderyku - jakie morderstwo?, ty nie znacz znaczenia słów jakie używasz, jak można cię poważnie traktować?
Czy Bóg kazał złożyć ofiarę (skuteczną) z człowieka kiedykolwiek ?- w żadnym wypadku
Ofiara z ludzi była w Izraelu zakazana, w przeciwieństwie do tego co się działo w całym ówczesnym świecie, gdzie ofiary z ludzi były powszechne.
Czy ojciec chciał i świadomie zamierzał złożyć ofiarę z córki? w żadnym wypadku! - po prostu coś głupiego przysiągł sam z siebie. Czy Bóg mu kazał przysiąc? - nie
Czy Bóg przyjął obietnicę ofiary - nie nie ma takich dowodów. Wygrali, bo mieli wygrać, by żyli na ziemi obiecanej Izraelowi. Izraelici i tak by wygrali i podbili ziemię świętą, bo taką dostali obietnicę w Przymierzu z Bogiem.
Czy Bóg potępia składanie ofiar z córek, czy z ludzi? - oczywiście, że tak - trzeba być ignorantem, by tego nie wiedzieć.

ps
Jeśli ty obiecasz Bogu, że jak jutro pomoże ci poderwać dziewczynę na imprezie, to w ofierze zabijesz kota sąsiada.
To jeśli jutro to się wydarzy, jeśli Bóg wyda dziewczynę w twoje ręce, to będziesz oskarżał Boga o śmierć kota?
Tak wygląda twoje rozumowanie - no ogarnij się?
Ale jest napisane że Wyruszył więc Jefte przeciw Ammonitom zmuszając ich do walki i Pan wydał ich w jego ręce
Więc Bóg przyjął obietnice Jeftego.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Andej » 2020-03-07, 09:34

Czytanie bez zrozumienia nie świadczy dobrze o człeku.

Ślepa interpretacja wyimków z założeniem udowodnienia z góry przyjętej tezy może prowadzić wyłącznie maliny (ale wyłącznie poza okresem ich dojrzewania).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 11:01

Andej pisze: 2020-03-07, 09:34 Czytanie bez zrozumienia nie świadczy dobrze o człeku.

Ślepa interpretacja wyimków z założeniem udowodnienia z góry przyjętej tezy może prowadzić wyłącznie maliny (ale wyłącznie poza okresem ich dojrzewania).
Przeczytałem ze zrozumieniem.
Jafte proponuje coś Bogu, Bóg się na to zgadza, Bóg dotrzymuje swoje części umowy (pomaga wybić ammonitów )a Jafte swojej( z niezadowoleniem morduje swoją córkę, paląc ją w ofierze). Czego tu nie rozumieć?
Ostatnio zmieniony 2020-03-07, 11:02 przez Fryderyk Nietzsche, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Andej » 2020-03-07, 11:28

Nie rozumiesz lub starasz się nie rozumieć, jak się to wpisuje w historię zbawienia.
Znajdujesz jedną cegiełkę z wielkiej budowli i na podstawie jej analizy usiłujesz wmówić, jakie jest przeznaczenie całej budowli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 11:32

Andej pisze: 2020-03-07, 11:28 Nie rozumiesz lub starasz się nie rozumieć, jak się to wpisuje w historię zbawienia.
Znajdujesz jedną cegiełkę z wielkiej budowli i na podstawie jej analizy usiłujesz wmówić, jakie jest przeznaczenie całej budowli.
Tak, ale tak jedna cegiełka jest wadliwą cegiełką. I czy można ufać budowli zbudowanej na wadliwych cegłach?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Andej » 2020-03-07, 11:38

Skoro gmach stoi, to znaczy, że cegiełka potrzebna jest. Nie mam podstaw, aby zakładać, że Konstruktor się pomylił. Nie mam takiej wiedzy.

Cegiełka nie przysłania gmachu. Chyba, że trzyma się ją tuż przy twarzy. Ale dokąd wtedy się trafi?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 11:42

Andej pisze: 2020-03-07, 11:38 Skoro gmach stoi, to znaczy, że cegiełka potrzebna jest. Nie mam podstaw, aby zakładać, że Konstruktor się pomylił. Nie mam takiej wiedzy.

Cegiełka nie przysłania gmachu. Chyba, że trzyma się ją tuż przy twarzy. Ale dokąd wtedy się trafi?
Skoro wiem że budynek jest wzniesiony na kruszących się cegłach to do niego nie wchodzę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Andej » 2020-03-07, 12:00

Gmach, który przetrwał trzęsienia ziemi, rożne tsunami, daje poczucie bezpieczeństwa, nawet, gdy wzniesiony ze słomy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 12:51

Andej pisze: 2020-03-07, 12:00 Gmach, który przetrwał trzęsienia ziemi, rożne tsunami, daje poczucie bezpieczeństwa, nawet, gdy wzniesiony ze słomy.
Słoma i krucha cegła przed niczym nie osłonią.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Andej » 2020-03-07, 18:01

Chronią tych, którzy skorzystali z budowli. Korzystają kilkadziesiąt wieków. A gmach stoi. Pomimo wojen, trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, osuwisk. Wytrzymał setki burz i kataklizmów. W zimie utrzymuje ciepło, a w lecie chłód. I wciąż trwa.
Zbudowany z nietrwałego materiału, okazuje się być wyjątkowo trwałym. Sądzę, że niezniszczalnym. Mimo kiepskich cegiełek. Zapewne tak się dzieje dlatego, że budowniczy był mistrzem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 18:07

Andej pisze: 2020-03-07, 18:01 Chronią tych, którzy skorzystali z budowli. Korzystają kilkadziesiąt wieków. A gmach stoi. Pomimo wojen, trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, osuwisk. Wytrzymał setki burz i kataklizmów. W zimie utrzymuje ciepło, a w lecie chłód. I wciąż trwa.
Zbudowany z nietrwałego materiału, okazuje się być wyjątkowo trwałym. Sądzę, że niezniszczalnym. Mimo kiepskich cegiełek. Zapewne tak się dzieje dlatego, że budowniczy był mistrzem.
Bomby,trzęsienia ziemi i wulkany równają domy, nawet z najlepszych cegieł, z ziemią. Ta metafora niestety nie działa

ODPOWIEDZ