O słabości

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

O słabości

Post autor: sądzony » 2020-04-26, 21:16

"«Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali». Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny." 2 Kor 12. 9-10

Zawsze mnie to intrygowało. Jak słabość staje się siłą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 22:37

To jest bardzo intrygujace. Chodzi o slabosc, ktora trzeba meznie sie wykazac, aby byc poslusznym Bogu, czy o agresywna sile tkwiaca korzeniami w tchorzostwie?
Czy takie spojrzenie wyczerpuje wszystkie mozliwosci?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-04-27, 03:00

To sa wlasnie jedne z takich pozornych sprzecznosci, bo gdy jestesmy bezsilni i polegamy na Bogu, stajemy sie niezwyciezeni.
Ja wiem ze moje zycie nalezy do Boga, wiec nie musze martwic sie zadnymi wirusami, jak mnie wezwie, to coz moge zrobic wiecej niz poddac sie Jego woli.
Tak szczerze mowiac to chcialbym aby mnie zabral, ale nie zrobilem jeszcze tego co mi przeznaczyl. Jeszcze nie ten czas.
Ostatnio zmieniony 2020-04-27, 03:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-04-27, 08:34

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-26, 22:37 To jest bardzo intrygujace. Chodzi o slabosc, ktora trzeba meznie sie wykazac, aby byc poslusznym Bogu, czy o agresywna sile tkwiaca korzeniami w tchorzostwie?
Czy takie spojrzenie wyczerpuje wszystkie mozliwosci?
Rzuca nieco światła, ale z pewnością nie wyczerpuje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Betka » 2020-04-27, 09:59

Jeżeli trzeba się chlubić – choć co prawda nie wypada – przejdę do widzeń i objawień Pańskich. Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty – czy w ciele – nie wiem, czy poza ciałem – też nie wiem, Bóg to wie – został porwany aż do trzeciego nieba. I wiem, że ten człowiek – czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, <też nie wiem>, Bóg to wie – został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. Z tego więc będę się chlubił, a z siebie samego nie będę się chlubił, chyba że z moich słabości. Zresztą choćbym i chciał się chlubić, nie byłbym szaleńcem; powiedziałbym tylko prawdę. Powstrzymuję się jednak, aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie lub co ode mnie słyszy. Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował – żebym się nie unosił pychą. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz [Pan] mi powiedział: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali”. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny. Oszalałem, a wyście mnie do tego zmusili! To wy powinniście wyrażać mi uznanie. W niczym przecież nie byłem mniejszy od „wielkich apostołów”, chociaż jestem niczym.

(2 Kor 12, 1‐11)
Doskonali się człowiek ,bo kiedy jest pełen problemów ,trosk i upadków tym częściej woła do Pana ,by On wkraczał i wypełniał nasze braki i niedoskonałości.Wtedy to im więcej Go w nas tym większa nasza siła.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: O słabości

Post autor: Tek de Cart » 2020-04-27, 14:21

Widziałem też gdzieś tłumaczenie 'moc w słabości się objawia' w siebie takim że kiedy jestem słaby to bardziej widać że to moc Chrystusa działa. Czyli jeśli wyczynowy sportowiec przebiegnie maraton - to w sumie nic dziwnego, ma 'moc' i ta jego moc tak się objawia że widać jej efekt. Ale jeśli głuchy nagle po modlitwie o uzdrowienie odzyskuje słuch - to w jego słabości objawiła się wyraźnie moc Jezusa który czyni cud.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: O słabości

Post autor: sądzony » 2020-04-27, 15:53

A ja słyszałem "Słabość jest moją siłą."
Tłumaczyłem to sobie w taki sposób, że człowiek świadomy swych słabości,
a w zasadzie słabości samego siebie, jest po prawdzie silny.

Coś jak wiedza Sokratesa oparta była na świadomości, że ilekolwiek by wiedział, wie nadal niemiłosiernie mało
(nadal dąży do zera)
"wiem, że nic nie wiem".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: O słabości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-27, 20:14

Na jakikolwiek sposob probowac ba to wytlumaczyc, to Tek de Cart odpowiedzial tak, jak sie rzeczy maja, czyli najbardziej prawdziwie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: O słabości

Post autor: sądzony » 2020-04-27, 20:31

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-27, 20:14 Na jakikolwiek sposob probowac ba to wytlumaczyc, to Tek de Cart odpowiedzial tak, jak sie rzeczy maja, czyli najbardziej prawdziwie.
Dziękuję Wyrocznio.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: O słabości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-27, 22:44

Nie ma za co.

ODPOWIEDZ