Ewangelia wg Mateusza

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Zablokowany
Tom Tom
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times

Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Tom Tom » 2021-01-21, 23:38

Mt 1:18-25:
"Jezus Chrystus urodził się w takich oto okolicznościach: Jego matka, Maria, była zaręczona z Józefem. Ale zanim wspólnie zamieszkali, za sprawą Ducha Świętego zaszła w ciążę. Józef, jej narzeczony, był prawym człowiekiem. Postanowił zerwać zaręczyny, ale chciał to uczynić potajemnie, by nie narażać Marii na publiczne oskarżenia. Gdy już to postanowił, we śnie ukazał mu się anioł Pana, który rzekł: —Józefie, potomku króla Dawida! Nie bój się ożenić z Marią, twoją narzeczoną! Bo to Duch Święty sprawił, że poczęła dziecko. Urodzi syna, któremu nadasz imię Jezus (czyli „Bóg zbawia”), bo to On wybawi od grzechów swój naród. Stało się tak, aby wypełniło się to, co Pan przepowiedział przez proroka: „Oto dziewica pocznie i urodzi Syna i nazwą Go Emmanuel” (co znaczy: „Bóg jest z nami”). Gdy Józef się obudził, zgodnie z poleceniem anioła przyjął Marię, jako żonę, do swojego domu. Nie współżył z nią jednak aż do czasu, gdy urodziła Syna. I dał Mu na imię Jezus."

Z tego pięknego fragmentu wynika, że celem Józefa i Marii było małżeństwo oraz że zamieszkali oni razem będąc małżeństwem. Dlaczego KK naucza wierzących czegoś innego?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: sądzony » 2021-01-21, 23:43

Po pierwsze czego innego naucza,
a po drugie czy Józef i Maryja byli Katolikami?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Logan » 2021-01-22, 05:54

Mi się wydaje, że celem Józefa i Maryi było założenie rodziny, małżeństwo jest środkiem ku temu.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Magnolia

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Magnolia » 2021-01-22, 11:28

Ja nie dostrzegam sprzeczności, wiec tez poproszę o rozwinięcie myśli @Tom Tom

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-22, 17:13

Magnolia pisze: 2021-01-22, 11:28 Ja nie dostrzegam sprzeczności, wiec tez poproszę o rozwinięcie myśli @Tom Tom
No właśnie, ja też.
Tom Tom pisze: 2021-01-21, 23:38 Mt 1:18-25:
"Jezus Chrystus urodził się w takich oto okolicznościach: Jego matka, Maria, była zaręczona z Józefem. Ale zanim wspólnie zamieszkali, za sprawą Ducha Świętego zaszła w ciążę. Józef, jej narzeczony, był prawym człowiekiem. Postanowił zerwać zaręczyny, ale chciał to uczynić potajemnie, by nie narażać Marii na publiczne oskarżenia. Gdy już to postanowił, we śnie ukazał mu się anioł Pana, który rzekł: —Józefie, potomku króla Dawida! Nie bój się ożenić z Marią, twoją narzeczoną! Bo to Duch Święty sprawił, że poczęła dziecko. Urodzi syna, któremu nadasz imię Jezus (czyli „Bóg zbawia”), bo to On wybawi od grzechów swój naród. Stało się tak, aby wypełniło się to, co Pan przepowiedział przez proroka: „Oto dziewica pocznie i urodzi Syna i nazwą Go Emmanuel” (co znaczy: „Bóg jest z nami”). Gdy Józef się obudził, zgodnie z poleceniem anioła przyjął Marię, jako żonę, do swojego domu. Nie współżył z nią jednak aż do czasu, gdy urodziła Syna. I dał Mu na imię Jezus."

Z tego pięknego fragmentu wynika, że celem Józefa i Marii było małżeństwo oraz że zamieszkali oni razem będąc małżeństwem. Dlaczego KK naucza wierzących czegoś innego?
Mamy tu dwie tezy:
  • celem Józefa i Marii było małżeństwo
  • zamieszkali oni razem będąc małżeństwem
O którym z tych dwu twierdzeń (według Ciebie) "KK naucza wierzących czego innego"?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Logan » 2021-01-22, 18:04

Jest to oczywiście nowe konto dobrze nam znanego ucznia, po banach za sianie propagandy, teraz zajmuje się miękkim podważaniem autorytetu KK, oraz zwracaniem uwagi na odnawianie się i byciu 'uczniem'.
Nie omieszkał jednak założyć sobie już 3 konta pod kryptonimem uczen. Ewangelizacja wymusza mnożenie kont, bo owa 'ewangelia' ucznia jest prześladowana.
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 18:21 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Andej » 2021-01-22, 18:10

Tom Tom pisze: 2021-01-21, 23:38Z tego pięknego fragmentu wynika, że celem Józefa i Marii było małżeństwo oraz że zamieszkali oni razem będąc małżeństwem. Dlaczego KK naucza wierzących czegoś innego?
Nauczanie Kościoła jest zgodne z Biblią i oparte na przekazie Biblijnym. Kościół naucza dokładnie tak, jak jest to podane w zacytowanym fragmencie.
Dlatego ludzi, którzy wierzą w coś innego, Kościół naucza tego, co napisane w Ewangelii.
Mam jednak pewne wątpliwości, czy ludzie, którzy, jak napisałeś, wierzą w coś innego, chodzą do kościoła i znają Naukę Kościoła. Wątpię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Magnolia » 2021-01-22, 18:46

Logan pisze: 2021-01-22, 18:04 Jest to oczywiście nowe konto dobrze nam znanego ucznia, po banach za sianie propagandy, teraz zajmuje się miękkim podważaniem autorytetu KK, oraz zwracaniem uwagi na odnawianie się i byciu 'uczniem'.
Nie omieszkał jednak założyć sobie już 3 konta pod kryptonimem uczen. Ewangelizacja wymusza mnożenie kont, bo owa 'ewangelia' ucznia jest prześladowana.
Ja także odniosłam to samo wrażenie.

Dominik

Re: Ewangelia wg Mateusza

Post autor: Dominik » 2021-01-22, 18:49

Zamykam wątek. Temat już był poruszany na forum.

Zablokowany