Dosyć dosadne słowa Jana Chrzciciela

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Zablokowany
Tom Tom
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times

Dosyć dosadne słowa Jana Chrzciciela

Post autor: Tom Tom » 2021-01-22, 01:13

Mt 3:10,12:
"Topór dotknął już korzeni. Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, zostanie wycięte i rzucone w ogień. … W ręku trzyma sito. Dokładnie przesieje wszystko, co jest na Jego klepisku. Ziarno zbierze do spichrza, plewy natomiast spali w niegasnącym ogniu."

Jak to czytam, to mnie to porusza, że faktycznie trzeba coś zmienić, bo nie będzie dobrze ~x(

Uważam, że często podchodzimy trochę 'za lajtowo' do miłosierdzia Bożego, a tu Jan mówi wyraźnie o wydawaniu dobrego owocu nawrócenia.
Umieściłem ku przestrodze.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Dosyć dosadne słowa Jana Chrzciciela

Post autor: Logan » 2021-01-22, 05:14

Tom Tom pisze: 2021-01-22, 01:13 Uważam, że często podchodzimy trochę 'za lajtowo' do miłosierdzia Bożego, a tu Jan mówi wyraźnie o wydawaniu dobrego owocu nawrócenia.
Umieściłem ku przestrodze.
Dlaczego tak uważasz? Do kogo kierujesz słowa?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dosyć dosadne słowa Jana Chrzciciela

Post autor: sądzony » 2021-01-22, 13:53

Tom Tom pisze: 2021-01-22, 01:13 (...)Jak to czytam, to mnie to porusza, że faktycznie trzeba coś zmienić, bo nie będzie dobrze (...)
Gdyby mnie poruszało i czułbym że trza coś zmienić odniósłbym to do siebie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dosyć dosadne słowa Jana Chrzciciela

Post autor: Dezerter » 2021-01-23, 00:21

Tom Tom pisze: 2021-01-22, 01:13 Mt 3:10,12:
"Topór dotknął już korzeni. Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, zostanie wycięte i rzucone w ogień. … W ręku trzyma sito. Dokładnie przesieje wszystko, co jest na Jego klepisku. Ziarno zbierze do spichrza, plewy natomiast spali w niegasnącym ogniu."

Jak to czytam, to mnie to porusza, że faktycznie trzeba coś zmienić, bo nie będzie dobrze ~x(

Uważam, że często podchodzimy trochę 'za lajtowo' do miłosierdzia Bożego, a tu Jan mówi wyraźnie o wydawaniu dobrego owocu nawrócenia.
Umieściłem ku przestrodze.
"każde drzewo" więc odnosi się do wielu drzew
również o tym świadczą słowa , przesieję i ziarno - ziaren jest całe mnóstwo, każdy, kto żniwował i oczyszczał ziarno wie o tym doskonałe, że jest tych ziaren miliony
wniosek:
- opis na pewno nie odnosi się do Kościoła, który jest jeden Apostolski i Powszechny
- opis z dużym prawdopodobieństwem odnosi się do ludzi, którzy są tylko z deklaracji wierzący, natomiast nie potwierdzają tego swoim życiem i uczynkami miłości czyli "dobrego owocu"
sądzony dobrze radzi, by odnosić to przede wszystkim do siebie a nie szukać belki w oku bliźniego tom tom :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany