Jana 17:3

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Pod prąd

Re: Jana 17:3

Post autor: Pod prąd » 2019-02-16, 08:17

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-15, 11:53 Jezus określał sam siebie imieniem Jahwe, mówi tak też o Nim Pismo (w tym zapowiadający Go Stary Testament). Nie da się od tego uciec.
Ale dla mnie najprostszym jest jednak tekst o Jezusie Dz 4,12:
Dz 4:12 "I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."
Gdybysmy przyjęli iż Jezus nie jest Jahwe, tekst byłby bluźnierstwem wobec Jahwe właśnie, gdyż sugerowałby, że w imieniu Jahwe nie ma zbawienia.
W Jana 17,3 jest mowa o 2 osobach, świadczy o tym wyraźnie literka ,,i "

W Dz.ap 4,12 Jezus nie musi być Bogiem Jehową, bo nim nie jest. Jest Głównym pełnomocnikiem w sprawie życia. Jehowa Bóg powziął takie zamierzenie właśnie w związku z osobą Jezusa Chrystusa, dlatego „nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”
Ostatnio zmieniony 2019-02-16, 08:18 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Jana 17:3

Post autor: konik » 2019-02-16, 08:20

A tam gdzie jest mowa o trzech osobach to i tak temu zaprzeczysz.
Idziesz w zaparte ... A w J1 18 przeklad jehowicki posunal sie nawet do zmiany tekstu w taki sposob, aby tylko zaprzeczyc, ze Bog Ojciec i Bog Syn sa JHWH.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jana 17:3

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-16, 09:45

Pod prąd pisze: 2019-02-16, 08:17
Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-15, 11:53 Jezus określał sam siebie imieniem Jahwe, mówi tak też o Nim Pismo (w tym zapowiadający Go Stary Testament). Nie da się od tego uciec.
Ale dla mnie najprostszym jest jednak tekst o Jezusie Dz 4,12:
Dz 4:12 "I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."
Gdybysmy przyjęli iż Jezus nie jest Jahwe, tekst byłby bluźnierstwem wobec Jahwe właśnie, gdyż sugerowałby, że w imieniu Jahwe nie ma zbawienia.
W Jana 17,3 jest mowa o 2 osobach, świadczy o tym wyraźnie literka ,,i "
I słusznie. NIkt tu (z wyjątkiem może Ciebie ;) ) nie twierdzi, że to jedna osoba.
W Dz.ap 4,12 Jezus nie musi być Bogiem Jehową, bo nim nie jest. Jest Głównym pełnomocnikiem w sprawie życia. Jehowa Bóg powziął takie zamierzenie właśnie w związku z osobą Jezusa Chrystusa, dlatego „nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”
Czyli w imieniu Boga - według Ciebie - nie ma zbawienia? ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jana 17:3

Post autor: Dezerter » 2019-02-16, 12:11

Wszyscy chrześcijanie wierzą od 2000 lat, ze ten tekst jest o świętym Imieniu Jezus, i że to w nim mamy zbawienie, ale ty nie ty widzisz tam to czego nie ma - zdumiewasz mnie dzisiaj po raz drugi - pokój jest wojną - no Orwell normalnie.
Powtórzę za Markiem pytanie - czyli uważasz, że w Imieniu Jezus nie mamy zbawienia?
Ostatnio zmieniony 2019-02-16, 12:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pod prąd

Re: Jana 17:3

Post autor: Pod prąd » 2019-02-16, 16:19

Dezerter pisze: 2019-02-16, 12:11 Wszyscy chrześcijanie wierzą od 2000 lat, ze ten tekst jest o świętym Imieniu Jezus, i że to w nim mamy zbawienie, ale ty nie ty widzisz tam to czego nie ma - zdumiewasz mnie dzisiaj po raz drugi - pokój jest wojną - no Orwell normalnie.
Powtórzę za Markiem pytanie - czyli uważasz, że w Imieniu Jezus nie mamy zbawienia?
Nie zapominajmy że Bóg Ojciec, czyli Jahwe/ Jehowa postarał się o to, żeby ludzkości umożliwić wybawienie z beznadziejnej sytuacji. To nie Jezus sam siebie posłał, tylko jego Ojciec . Oczywiście Jezus jako Syn z miłości do rodzaju ludzkiego chętnie się zgodził żeby zostać Pełnomocnikiem i Pośrednikiemw sprawie życia wiecznego. Dlatego Jezus powiedział wyraźnie ,,Niech się święci imię Twoje " rozumiał doskonale że wszelka chwała należy się tylko i wyłącznie Jego Ojcu. Ojciec także wywyższył Jezusa , jako drugą osobę w wszechświecie. Dlatego Jezus zasiadł po prawicy Ojca, otrzymał przywilej sądzić ten świat w sprawiedliwej wojnie Armagedonu. Jezus będąc na ziemi bronił imienia swojego Ojca i oczyścił je z zarzutów i oszczerstw które wypowiedział Szatan. Osoby które wierzą w zbawienną moc i wartość doskonałej ofiary Jezusa i stosują się do jego nauk, mają podstawę do życia wiecznego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jana 17:3

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-16, 21:08

Nie odpowiedziałeś na pytanie: Pismo twierdzi, że jedynie w imieniu Jezusa jest zbawienie. Ty twierdzisz, że Jahwe to ktoś inny. Czy więc twierdzisz, że w imieniu Jahwe nie ma zbawienia?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Jana 17:3

Post autor: Betka » 2019-09-11, 15:34

Jak nie możliwe jest by morze przelać do dołka tak nie ogarniemy ,myślą tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego
Ostatnio zmieniony 2019-09-11, 16:01 przez Betka, łącznie zmieniany 1 raz.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jana 17:3

Post autor: Dezerter » 2019-09-15, 19:38

Amen. Trzeba się z tym pogodzić - wspólnie z biskupem Siemieniewskim doszliśmy do tego na Sesji Apologetycznej w gronie ludzi, którzy mnie mocno przerastają wiedzą biblijno-teologiczną.
Przypominał mi się podpis @Praktyka
"nie po to jestem by wiedzieć"
jestem po to by wierzyć i ufać w Boże miłosierdzie, usprawiedliwienie, okup i przyjąć jego zbawienie, czyli oczyszczające obmycie moich brudów w jego oczyszczającej krwi i zakrycie ich przed oczami Ojca.
Ostatnio zmieniony 2019-09-15, 20:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ArtFunky
Bywalec
Bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 7 mar 2020
Wyznanie: Agnostyk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Jana 17:3

Post autor: ArtFunky » 2023-11-04, 18:06

Pod prąd pisze: 2019-02-08, 14:09 Jeżeli uważnie czytamy ten werset, jest tam mowa o 2 odrębnych osobach. Prawdziwym Bogu i Jezusie. Ale brakuje mi w tym wersecie 3 osoby, Ducha Świętego. Czyżby Jezus zapomniał o 3 części Boga w Trójcy ?
Dla mnie, który bardzo uważnie :p czyta ten werset wynika tylko tyle, że aby mieć (?) życie wieczne albo że życie wieczne polega na tym, że należy poznać jedynego, prawdziwego Boga, którym nie jest żaden Ojciec ani JHWH, bo z tego - uważnie czytając - wersetu, to nie wynika oraz jakiegoś Jezusa Chrystusa, posłanego przez tego Boga. Ani ten werset nie mówi, że są to jakieś osoby, ani Trójca, ani kim jest Bóg, ani ten Jezus itd.

Jakiś "Bóg" tu jest prawdziwy, ale jaki - hm, to z tego wersetu, oglądając go z każdej strony, nie wynika oraz jakiś poseł/posłaniec/posłany Jezus Chrystus, który ani nie jest synem tegoż Boga, ani żadnym prorokiem (dosłownie nie jest nazwany ani człowiekiem, ani Bogiem, ani nawet mesjaszem, bo to znane jest z innych wersetów, które są przecież nieważne i nieistotne wobec tego tu najważniejszego w całej Biblii i dla teologii!).

Zatem ten Jezus to może tylko jakiś nic nieznaczący, pomniejszy anioł (posłaniec) - kto to wie, nie? To tak uważnie czytając (!) ten werset i sprowadzając ad absurdum albo podchodząc literalnie, prawie do bólu - ironicznie.
I tak, gdy niektórzy sześcijanie lubują się wyrywać sobie z kontekstu takie kąski z Biblii - chyba najbardziej jest smutne! :(
Ostatnio zmieniony 2023-11-04, 18:11 przez ArtFunky, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ