Wylanie Ducha Świętego

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
wiaraimilosc

Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-07, 19:30

Hej mam pytanie miesiąc temu byłam uczestniczką rekolekcji. Uczestnicząc w nich brałam udział w wydarzeniu wylania Ducha Świętego. Otrzymałam następujące wersety DZ 18, 27 I 2Kor 13, 11-12. Mam prośbę czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć co Duch Święty mi chciał przekazać? Szczerze czytam to i się ciągle zastanawiam o co chodzi?

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-07, 20:21

Czytam Biblię. Dziękuję za odpowiedź.

Benjamin

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Benjamin » 2017-05-07, 23:15

Droga wiaroimilosci ... co rozumiesz w wydarzeniu, ktore okreslilas, ze jest to wylanie Ducha?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2017-05-07, 23:30

Benjamin pisze:Droga wiaroimilosci ... co rozumiesz w wydarzeniu, ktore okreslilas, ze jest to wylanie Ducha?
Beniaminie tak nazywa się modlitwa Do Boga o wylanie Ducha Świętego na osobę nad którą się modlimy, jest to również nazywane "napełnieniem Duchem Św.", "chrztem w Duchu Św.". Następuje to po głoszeniu komuś Kerygmatu, po przyjęciu przez niego Jezusa, za swojego Pana i Zbawiciela - zapisz się i zobacz sam - to zmienia życie i wiarę.

Wiaroimilosc - to Ty dostałaś Słowo, do rozważania, medytowania, jest to jedno z najważniejszych cytatów biblijnych dla Ciebie - proś Ducha, którego dostałaś w całej pełni by cie prowadził i o wszystkim pouczał - to przecież obiecał nam odchodzący Zmartwychwstały.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-08, 11:18

Dziękuję za tak obszerną wiadomość. :) Będę się modlić.

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-08, 21:59

Czy ktoś z was był uczestnikiem takiego wydarzenia?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-08, 23:28

wiaraimilosc pisze:Czy ktoś z was był uczestnikiem takiego wydarzenia?
Owszem, za moich "charyzmatycznych" czasów.
Acz zależy trochę co masz na myśli, bo tym określeniem różni ludzie określają różne rzeczy.

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-09, 16:55

Mam na myśli udział w rekolekcjach i bycie uczestnikiem takiego wydarzenia. Nie należę do żadnej wspólnoty. Sprawdziło się to co Duch Św miał Tobie do przekazania?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-09, 22:23

A konkretnie, jakiego wydarzenia?

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-09, 22:26

Drogi Marku Rekolekcje dotyczyły uzdrawiania, wylania DŚ. zawierzeniu się w JEZUSIE CHRYSTUSIE. tak jak wyżej ja otrzymałam te dwa wersety, które mają się spełnić w moim życiu. Tylko mna razie nie wiem na czym to ma polegac.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-09, 23:53

Myślę, że nie byłoby dobrze, gdyby ktoś inny wymyślał znaczenie dla Twojego życia wersetów jakie dostałaś :)
Samo rozważanie przez Ciebie to już jakaś wartość.
A jak je dostałaś?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Andej » 2017-05-10, 12:10

Szanowna W, jeśli oczekujesz spektakularnego przyjścia Ducha świętego, czegoś na wzór zdarzenia opisanego jako Zesłanie Ducha świętego, to możesz się nieco rozczarować. Nie staram się przekonać, że tak być nie może. Ale skłaniam do tego, aby tego nie oczekiwać.
Dostałaś dwa wersy. OK. Weź pierwszy. Jest króciutki.
Zacytuj. A pod spodem napisz, jak odczytujesz zawartą w nim treść. W jaki sposób chciałabyś zmienić słowa w czyn swojego życia.
Ale, zaklinam Cię, najpierw wejdź w to. Wyciągnij wnioski. A dopiero później martw się, czy dobrze zrozumiałaś. Nie oczekuj, aż ktoś z nas zrobi to za Ciebie. Napisz, jak rozumiesz, co z tym chcesz zrobić. Jestem przekonany, że pomoc dostaniesz. Ale warunkiem sine qua non jest zrobienie pierwszego kroku. Ten pierwszy krok leży wyłącznie w Twojej kompetencji. Chcesz iść? Zrób pierwszy krok. Opisz. Przedyskutujemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-10, 19:11

Dziękuję z chęcią to zrobię. Nie czekam na nic spektakularnego, bo wiem,że tak może się nie wydarzyć. Chociaż moc Ducha Świętego jest przeogromna. Zaczynam od pierwszego wersetu...Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską [Bożą] tym, co uwierzyli- Odebrałam to jakbym miała być głosicielką słowa Bożego. Tak jak robią to ludzie we wspólnotach. Też przemawia to do mnie w ten sposób,że będę pomagać..

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2017-05-10, 20:42

wiaraimilosc pisze:Dziękuję z chęcią to zrobię. Nie czekam na nic spektakularnego, bo wiem,że tak może się nie wydarzyć. Chociaż moc Ducha Świętego jest przeogromna. Zaczynam od pierwszego wersetu...Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską [Bożą] tym, co uwierzyli- Odebrałam to jakbym miała być głosicielką słowa Bożego. Tak jak robią to ludzie we wspólnotach. Też przemawia to do mnie w ten sposób,że będę pomagać..
Jak na początek to bardzo dobrze :-) zrozumiesz
Ja jak miałem napełnienie Duchem to czułem właśnie taką chęć dzielenia się tym, dawania świadectwa o tym wydarzeniu i szerzej o swojej wierze, o Jezusie. Paweł stwierdził : Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii - jest to nasza chrześcijańska podstawowa powinność - Idźcie i nauczajcie.

Ale, jeśli mogę sugerować - widzę drugie ewentualne znaczenie
Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską [Bożą] tym, co uwierzyli
- ty jesteś nawrócona/nowonarodzona z Ducha/uwierzyłaś, a tym, który przybył jest Duch Św., by pomagać, pouczać i prowadzić.
I jestem pewien, że tak właśnie będzie :idea:
Ja przeszedłem to 3 lata temu i z perspektywy powiem Ci tak - to jest najlepszy czas dla Ciebie - nie zmarnuj go bierz całymi garściami, wypłyń na głębie. To jest okres czasu , który mogę porównać z zakochaniem - pierwszym etapem związku, później przychodzi wprawdzie miłość prawdziwa, miłość dojrzała, ale .... jednak czegoś żal - jako kobieta wiesz co mam na myśli.
Ostatnio zmieniony 2024-03-09, 11:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wiaraimilosc

Re: Wylanie Ducha Świętego

Post autor: wiaraimilosc » 2017-05-10, 20:45

Szczerze to na te rekolekcje trafiłam przez przypadek. bardzo dawno nie chodziłam do kościoła od 10 lat. Może powiem Ci,że nic nie czuję może jedynie jakiś wewnętrzny spokój.

ODPOWIEDZ