Dobre motto na dziś

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-06-14, 20:16

Ten wątek jest dla wszystkich, którzy chcą się podzielić dobrą myślą z innymi.

Może to być osobista refleksja, coś ważnego dla Ciebie, coś co Cię olśniło i czym chcesz się podzielić z innymi.
Może to być sentencja innego autora (proszę wymieniać autorów), motto lub cytat z książki/filmu.
Możesz wyjaśnić jak to rozumiesz i w czym Ci to pomogło, albo zostawić tylko motto.

Jedna prośba, aby to była pozytywna myśl, by niosła dobro w przesłaniu. :-bd

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-06-14, 20:18

Motto od którego zaczęłam pracę nad sobą:

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" – Mahatma Ghandi

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-06-18, 08:35

Zła nie zwycięża się złem: na tej drodze bowiem, zamiast pokonać zło, zostaje się przez nie pokonanym”.
św. Jan Paweł II:

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: W drodze » 2018-06-19, 13:03

Idź w Pokoji i nie grzesz wiecej.

Dotyczy to także mnie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Jesteśmy zbawieni, pojednani, i staliśmy się przyjaciółmi Boga.

Post autor: W drodze » 2018-06-20, 06:28

Wojna pomiędzy nami a Bogiem, została już zakończona. Jesteśmy zbawieni, pojednani, i staliśmy się przyjaciółmi Boga. W Biblii, w liście do Rzymian, rozdziale 5 i wierszu 10, czytamy: "... będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna..."

Słowo "pojednani" pochodzi od greckiego słowa "katallasso", oznaczającego "przywrócić do łask". Uwierz w to. Nie jesteś już wrogiem, ale przyjacielem Boga. Bóg pojednał cię ze Sobą poprzez śmierć swojego Syna. Jezus żyje w tobie! Masz Jego przychylność!

wędrowiec

Re: Jesteśmy zbawieni, pojednani, i staliśmy się przyjaciółmi Boga.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-20, 06:59

W drodze pisze: 2018-06-20, 06:28 Jesteśmy zbawieni, pojednani, i staliśmy się przyjaciółmi Boga (...) przez śmierć Jego Syna...
A niektórzy ciągle walczą, usiłując coś ugrać na rzecz nieprzyjaciela Boga...

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-06-20, 14:57

Bądź twardy dla problemu, a miękki dla ludzi.

Problem można rozstrzygać twardo, walczyć na mocne argumenty. Ale dla drugiego człowieka należy być wyrozumiałym, traktować go zawsze z życzliwością i szacunkiem.

marekane

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: marekane » 2018-07-07, 11:25

czyń dobre uczyńki dobro powraca

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-07-07, 14:00

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów. Albert Einstein.

Motto zrozumiałam na swoim życiu. Kiedy ciągle robiłam to samo np tak samo zwracałam się do dzieci, a spodziewałam się żeby one reagowały inaczej niż do tej pory. Mnie to drażniło, że nie ma zmiany i błędne koło się nakręcało. Każdy rodzic to zna, tak myślę.
I wtedy usłyszałam to motto. Zrozumiałam, że jesli chcę zobaczyć inna reakcję to musze zmienić coś u siebie, czyli przerwać błędne koło na sobie. Więc np zaczęłam inaczej budzić dzieci do szkoły, raz z uśmiechem, raz muzyką, raz gilgotkami, żeby zobaczyć co zadziała, co wzbudzi inną reakcję. Potem jakiś czas się trzymałam nowej metody, po jakimś czasie ją zmieniałam, bo się nudziła, albo problem znikał...

Po sobie zauważyłam, że to motto bardzo wpłynęło na moją elastyczność w zachowaniach, mimo upływających lat mam wrażenie, że jest coraz większa, a ja się czuję młoda duchem.

Jacek

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jacek » 2018-07-17, 22:52

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7, 7-8)

Jezus daje tutaj konkretną wskazówkę, używając prostych, łatwych do zrozumienia słów.

To zachęta do stawiania sobie celów i realizowania ich. To droga dla zagubionych, aby nie ustawali w szukaniu swojej ścieżki. Warto te słowa rozważyć, gdy mamy kryzys, jakiś problem, który musimy rozwiązać.

Ten cytat to także nauka, aby wytrwać. Jezus tymi słowami daje nie tyle nadzieję, co niemal gotowe rozwiązanie. Ale trzeba wytrwać. Trzeba być cierpliwym.

Odbierz wiadomość

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Odbierz wiadomość » 2018-07-25, 20:58

Dodam również coś od siebie. Bardzo lubię ten cytat, ale niestety nie wiew kto był autorem tego tekstu.
,,Podczas, gdy Ty bierzesz właśnie kolejny oddech ktoś wydaje swój ostatni - więc przestań narzekać i doceń życie"
Ostatnio zmieniony 2018-07-25, 20:58 przez Odbierz wiadomość, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-07-31, 22:02

Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę.”
(Winston Churchill)

Najbardziej rozumiem to motto na przykładzie : widzisz szklankę do połowy pełną czy pustą?!

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-08-14, 11:14

Edyta Stein, czyli św. Teresa od Krzyża, podała najbardziej, moim zdaniem, przekonującą definicję tego, czym jest krzyż w życiu ludzkim:
Krzyż jest pojęciem wspólnym dla tego wszystkiego co nieproszone zjawia się w naszym życiu, co pozostaje, gdy uczyniliśmy wszystko, by oddalić nędzę, chorobę, cierpienia i udręki wszelkiego rodzaju. To, co mimo to zostaje, to Krzyż”.

Jak łatwo zauważyć, św Teresa unika tutaj zbyt łatwego cierpiętnictwa, podkreśla, że nie powinniśmy szukać cierpienia, choroby, nędzy itp., a jeśli już są, starać się je za wszelką cenę wyeliminować z naszego życia. Jednak, jeśli mimo naszych wysiłków, wszystko to pozostaje, to jest to właśnie krzyż i wtedy trzeba umieć go przyjąć. Według Edyty ważny jest więc odpowiedni moment akceptacji „krzyża”, nie trzeba tego czynić zbyt wcześnie, by nie wpaść w pułapkę przedwczesnego i niekoniecznego cierpienia, ale także nie za późno, przeciwstawiając się w ten sposób woli Bożej.

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-08-23, 11:55

Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.
Platon

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2018-09-10, 09:10

Najwyższym dobrem i przeznaczeniem człowieka jest podążać za marzeniami danymi mu przez Boga.
– C. Stone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”