Dobre motto na dziś

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-11-08, 17:48

sądzony pisze: 2020-11-04, 20:27 "Przed miłością musi być oczyszczenie. Myślę, że to jest ogólne prawo, które Pan Bóg także do siebie zastosował. Tam, gdzie jest intymność z Bogiem, musi być uprzednio oczyszczenie przez cierpienie. Najlepiej to sformułował święty Jan od Krzyża. Szczegółowo opisał cierpienie w dwóch wymiarach: zmysłów i ducha. Cierpienie musi oczyścić człowieka przed przyjęciem miłości ludzkiej i boskiej."

JOACHIM BADENI
Cierpienie moze, ale wcale nie musi oczyszczac. Np. cierpietnictwo nie oczyszcza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2020-11-08, 17:53

Jozek pisze: 2020-11-08, 17:48 Cierpienie moze, ale wcale nie musi oczyszczac. Np. cierpietnictwo nie oczyszcza.
Zgadzam się. Nie musi oczyszczać. Także, gdy wywołujące wściekłość czy nienawiść.
Jak też cierpienie nie jest warunkiem sine qua non dostąpienia miłości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-08, 19:13

Cierpienie, a cierpiętnictwo to jak ciepło i ciepłownictwo.
Ja (a raczej Badeni) piszę o pierwszym.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-11-08, 19:48

To w koncu kto pisze, ty czy Bedini? Bo widzi mi sie cosik schizofrenia mi tu pachnie.

Cierpienia tez moga byc rozne i jedne beda oczyszcajace, ale wiekszosc innych bedzie cierpientnictwem.
Cierpietnictwo to takze doswiadczanie realnego cierpienia, z roznych powodow. Takze niezawinionych.
Ostatnio zmieniony 2020-11-08, 19:49 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-08, 20:16

Jozek pisze: 2020-11-08, 19:48 To w koncu kto pisze, ty czy Bedini? Bo widzi mi sie cosik schizofrenia mi tu pachnie.
(...)
Ja go cytuję więc piszemy oboje.
Choruję na chorobę afektywną dwubiegunową. Dziś klasyfikowaną jako zaburzenie.
Atutem tej choroby / zaburzenia jest umiejętność spojrzenia na rzeczywistość z dwóch skrajnie spolaryzowanych biegunów.
Metaforycznie można powiedzieć z "nieba i piekła" co pozwala (choć może pozornie) dostrzec rzeczywistość obiektywniej.
Oczywiście choroba ta ma wiele więcej nieprzyjemnych objawów.

Schizofrenia jest rozpadem / dezintegracją osobowości, która uniemożliwia funkcjonowanie.
Ty zapewne myślałeś o osobowości wielorakiej.

Zanim coś powiesz to sprawdź w słowniku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-09, 21:11

Narodziny nie są jednym aktem; jest to proces. Celem życia jest być w pełni narodzonym, choć jest jego tragedią, że większość z nas umiera, zanim w ten sposób się urodzi.

Erich Fromm
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-11-09, 21:38

A masz moze do tego jakis swoj komentarz?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-09, 21:41

Jozek pisze: 2020-11-09, 21:38 A masz moze do tego jakis swoj komentarz?
Z chęcią napiszę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-09, 21:55

sądzony pisze: 2020-11-09, 21:11 Narodziny nie są jednym aktem; jest to proces. Celem życia jest być w pełni narodzonym, choć jest jego tragedią, że większość z nas umiera, zanim w ten sposób się urodzi.

Erich Fromm
Moim zdaniem Fromm pisze o tym, że proces rodzenia się człowieka nie jest jedynie chwilą, w której opuszczamy łono matki.
Rozciąga się on od momentu poczęcia (a moim zdaniem może nawet wcześniej), a kończy nie tyle na dojrzałości fizycznej (ukształtowanie ciała)
i psychicznej (ukształtowanie ego), a „dojrzałości duchowej” czyli „zjednoczeniu się z Bogiem” w sensie
oddaniu Mu własnej woli.
Do tego konieczne jest jednak „unicestwienie” własnego fałszywego ja (ego) stworzonego na etapie dojrzewania.
Jednym słowem musimy umrzeć, by się narodzić („kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”) do końca, w prawdziwie.
My jednak umieramy, nim się narodzimy.
Tak to rozumiem.

.......
dopisek:
Oczywiście Fromm mógł mieć na myśli rozwój / narodziny duchowe bardziej na poziomie psychologicznym niż "mistycznym".
Szczerze to nie pamiętam czy oficjalnie wierzył w Boga.
Dla mnie jednak nie ma to znaczenia czy ktoś wie, że wierzy czy nie wie, że nie wierzy, skoro o Nim pisze, mówi i podług Niego czyni.
Ostatnio zmieniony 2020-11-09, 22:13 przez sądzony, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-11-09, 22:32

Teraz juz chyba wiesz jak powinienes pisac posty w ktorych cos cytujesz.
Nie bede dalej odbiegal od tematu, ale w innych chetnie odniose sie do takich wpisow, zamiast do samych cytatow kogos kogo nie ma i pewnie nigdy nie bedzie na forum by odpowiedziec.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-10, 14:57

Jozek pisze: 2020-11-09, 22:32 Teraz juz chyba wiesz jak powinienes pisac posty w ktorych cos cytujesz.
Nie bede dalej odbiegal od tematu, ale w innych chetnie odniose sie do takich wpisow, zamiast do samych cytatow kogos kogo nie ma i pewnie nigdy nie bedzie na forum by odpowiedziec.
Przecież to temat: "dobre motto na dziś".
Motto, cytat, aforyzm (moim zdaniem) ma za zadanie pobudzać do myślenia indywidualnego.
Sugerujesz bym umieszczał czyjąś myśl i tłumaczył "jak ją czytać"?
To mija się z celem.
Słyszałeś taką maksymę (nie pamiętam czyją) "Tłumacze to kłamcy"?
„Każdy dostaje swoją własną złotą nić i musi znaleźć własne wyjście z labiryntu.“ Bede Griffiths (i to nie dzisiejsze motto :) )
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Jozek » 2020-11-10, 16:21

Dlatego pisalem ze nie bede tu wiecej odbiegal od tematu.
Po prostu ty wszedzie, w kazdym watku piszesz tak samo. Wrzucasz jakies teksty ktore najczesciej maja sie nijak do tematu i nie wiadomo o co ci chodzilo i o czym chcialbys dyskutowac.
Tu akurat nie byl odpowiedni temat by zwracac ci na to uwage, wiec napisalem ze nie bede odbiegal od tematu.
Nikt ci nie kaze tlumaczyc, tylko w innych tematach jak dajesz cytat to napisz dlaczego go wstawiles, co chciales przez niego powiedziec-przekazac, a nie wrzucasz co ci akurat wpadlo ni z gruszki ni z pietruszki jak juz wczesniej pisalem. I nie wiadomo o co ci chodzi, czy czytajacy maja sie smiac, czy plakac, czy moze pominac to jako wyglup i pisac w temacie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-10, 19:48

Jozek pisze: 2020-11-10, 16:21 Dlatego pisalem ze nie bede tu wiecej odbiegal od tematu.
Po prostu ty wszedzie, w kazdym watku piszesz tak samo. Wrzucasz jakies teksty ktore najczesciej maja sie nijak do tematu i nie wiadomo o co ci chodzilo i o czym chcialbys dyskutowac.
Tu akurat nie byl odpowiedni temat by zwracac ci na to uwage, wiec napisalem ze nie bede odbiegal od tematu.
Nikt ci nie kaze tlumaczyc, tylko w innych tematach jak dajesz cytat to napisz dlaczego go wstawiles, co chciales przez niego powiedziec-przekazac, a nie wrzucasz co ci akurat wpadlo ni z gruszki ni z pietruszki jak juz wczesniej pisalem. I nie wiadomo o co ci chodzi, czy czytajacy maja sie smiac, czy plakac, czy moze pominac to jako wyglup i pisac w temacie.
Będę dyskutował w sposób jakikolwiek będzie mi odpowiadał, tak aby jak najcelniej trafić do czytającego
biorąc pod uwagę, by nikogo nie urazić czy obrazić.
Jeżeli przekroczę tę granicę proszę o upomnienie bądź interwencję moderacji.

Jeśli czujesz się moją obecnością zmęczony to przepraszam, ale na razie nie zamierzam opuszczać forum.
Musisz więc nabrać dystansu.
Pozdrawiam

Dodano po 22 minutach 46 sekundach:
"Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko."

Tischner
Ostatnio zmieniony 2020-11-10, 20:08 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 182 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Pompieri » 2020-11-10, 20:03

Upominam - poniewaz rzeczywisci odnosze wrazenie, ze czesto piszac do nas masz na mysli jedynie swoja osobista osobe. Nie obchodzi Ciebie to, ze dziecko np. nie potrafi pojac tego, co dorosly, a dorosly nierozumie swiata dziecka?
Dlatego prosba - pomysl o innych odbiorcach Twej tworczosci sadzony.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2020-11-10, 20:17

Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 Upominam (...)
Dziękuję za upomnienie.
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 (...) poniewaz rzeczywisci odnosze wrazenie, ze czesto piszac do nas masz na mysli jedynie swoja osobista osobe. (...)
Nie rozumiem, ale pomyślę nad tym.
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 Nie obchodzi Ciebie to, ze dziecko np. nie potrafi pojac tego, co dorosly,
że mam pisać prostszym językiem?
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 a dorosly nierozumie swiata dziecka?
Dorosły (oczywiście nie każdy) potrafi zregresować się w zabawie tak, by wejść w świat dziecka.
Oczywiście o ile jego dzieciństwo mu na to pozwala.
Sam jestem w tym niezły.
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 Dlatego prosba - pomysl o innych odbiorcach Twej tworczosci sadzony.
Cytaty nie są moją twórczością, a w tematach: Złote myśli z Azji oraz Motto na dziś głównie cytuję (czyli to co należy).
O jakiej więc twórczości piszesz?
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 pozdrawiam.
Dziękuję i wzajemnie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”