Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Post autor: Sebastian » 2018-09-19, 11:43

Pewien chłopiec miał pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby. Pan Jezus kazał ludziom usiąść na trawie, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym. Podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle ile kto chciał. Co sądzicie o tym cudzie?
Totus Tuus

mondfa

Re: Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Post autor: mondfa » 2018-09-19, 20:21

Na wstępie chce podziękować Sebastianów, bo zmusiło mnie do rozważań. Dawno nie rozważałam...
Sądzę, że to piękny przykład tego, że człowiek tu na ziemi to jednak istota wymagająca wspomagania :) i to wspomożenie otrzymujemy - tyle ile nam potrzeba. Pan Jezus dokonał spektakularnego cudu. Pomnożył coś co było. Coś co miał ze sobą chłopiec. Każdy z nas coś otrzymuje i może to pomnożyć w nieskończoność i podzielić się tym nawet z 5 tysiącami osób. Mysle, że to miłość tak działa. Ta miłość agape.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Post autor: Dezerter » 2018-09-19, 22:03

Sebastianie Jezus dba o nas - o wszystko czego nam potrzeba w danej chwili - mi to się komponuje z tym:
«Ja przyszedłem po to, aby mieli życie i mieli je w obfitości» (J 10, 10).
Prawdziwie obfite życie zawiera się w obfitej miłości, radości, pokoju oraz pozostałych owocach Ducha Świętego (Galacjan 5.22-23)
Jako potomkowie duchowi Abrahama, Izaaka, Jakuba jesteśmy spadkobiercami starotestamentowego Błogosławieństwa Ojca i to nie tylko symbolicznie, ale całkiem realnie jest to osiągalne. Ja to przeżyłem osobiście i moje życie się odmieniło :) - chleba wprawdzie czasem i ryb brakuję, ale wiem, że Pan zadba o swego sługę i rozmnoży cudownie.
Ostatnio zmieniony 2018-09-19, 22:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Post autor: sam2 » 2018-09-19, 22:45

Czasem wystarczy odejsc od zbytecznych rzeczy, zwlaszcza tych ktore odciagaja od wiary i Kosciola, by Chleba i ryb bylo pod dostatkiem dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jan 6, 1-17 : Cudowne rozmnożenie chleba

Post autor: Sebastian » 2018-09-24, 13:58

Wiem, że Pan Jezus dba o nas i na pewno godnie zadba o nas, nie musimy sie martwić czyniąc dobro:)
Totus Tuus

ODPOWIEDZ