Jana 5:23

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
enosz

Jana 5:23

Post autor: enosz » 2018-11-19, 18:02

w ewangelii Jana 5:23 przekład Tysiąclecia pisze tak;
Biblia Tysiąclecia >
5:23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu[...].


pytanie brzmi jak chrześcijaństwo może "czcić" Syna Bożego skoro nie czci Ojca. Parafrazując tą naukę Jezusa Chrystusa można powiedzieć " jeśli nie wiesz jak czcić Ojca to na jakiej podstawie czcisz Syna". dominującą postacią w tej nauce Jezusa jest Ojciec Jehowa. Jezus naucza tu jednoznacznie że najpierw trzeba nauczyć się czcić Ojca -oczywiście zgodnie z jego wolą - i dopiero na tej podstawie- co jest oczywiste- można czcić Syna. Inaczej się nie da.
Pozdrawiam

sam2

Re: Jana 5:23

Post autor: sam2 » 2018-11-19, 19:11

Jezus takze powiedzial "Ja i Ojciec jedno jestesmy".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jana 5:23

Post autor: Dezerter » 2018-11-19, 19:57

enosz pisze: 2018-11-19, 18:02 w ewangelii Jana 5:23 przekład Tysiąclecia pisze tak;
Biblia Tysiąclecia >
5:23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu[...].


pytanie brzmi jak chrześcijaństwo może "czcić" Syna Bożego skoro nie czci Ojca. Parafrazując tą naukę Jezusa Chrystusa można powiedzieć " jeśli nie wiesz jak czcić Ojca to na jakiej podstawie czcisz Syna". dominującą postacią w tej nauce Jezusa jest Ojciec Jehowa. Jezus naucza tu jednoznacznie że najpierw trzeba nauczyć się czcić Ojca -oczywiście zgodnie z jego wolą - i dopiero na tej podstawie- co jest oczywiste- można czcić Syna. Inaczej się nie da.
Pozdrawiam
A skąd wziąłeś dziwny pomysł, że chrześcijanie nie czczą Ojca?
Poczytaj w szerszym kontekście ten cytat:
16 Ci zaczęli oskarżać Jezusa, że uczynił to w szabat.
17 Ale On im odpowiedział: – Mój Ojciec teraz działa, więc i Ja też działam.
18 Na te słowa jeszcze bardziej utwierdzili się w zamiarze zabicia Go. Nie tylko bowiem łamał przepisy dotyczące szabatu, ale Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się w ten sposób równym Bogu.
19 Jezus dodał więc: – Zapewniam was: Syn sam z siebie niczego nie może uczynić. Robi tylko to, co widzi u Ojca. Co więc Ojciec robi, to robi i Syn.
20 Ojciec kocha Syna i ukazuje Mu wszystko, czego sam dokonuje. Z resztą pokaże Mu jeszcze większe dzieła, byście Go podziwiali.
21 Podobnie jak Ojciec wskrzesza umarłych i daje im życie, tak i Syn daje życie tym, którym sam chce.
22 Ojciec nikogo też nie sądzi, bo zlecił wszelki sąd Synowi,
23 aby wszyscy czcili Go, tak jak czczą Ojca. Kto więc nie czci Syna, nie czci Ojca, który Go posłał.

24 Zapewniam was: Każdy, kto Mnie słucha i ufa Temu, który Mnie posłał, ma życie wieczne. Nie zostanie potępiony, bo już przeszedł ze śmierci do życia.
25 Zapewniam też was, że zbliża się czas, a właściwie już nadszedł, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci którzy usłyszą – ożyją.
26 Bo Ojciec, który ma w sobie życie, dał je Synowi, aby i On je miał.
27 Dał Mu też władzę sądzenia, ponieważ jest On Synem Człowieczym.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jana 5:23

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-19, 20:59

enosz pisze: 2018-11-19, 18:02 pytanie brzmi jak chrześcijaństwo może "czcić" Syna Bożego skoro nie czci Ojca.
Kłamliwa przesłanka, a więc i wniosek fałszywy.

enosz

Re: Jana 5:23

Post autor: enosz » 2018-11-20, 16:26

sam2 pisze: 2018-11-19, 19:11 Jezus takze powiedzial "Ja i Ojciec jedno jestesmy".
No i co z tego wynika odnośnie czczenia Ojca Jehowy?

Jezus powiedział również;
Jana 11:1 „Ja opuszczam świat i idę do Ciebie, ale oni pozostają na świecie. Święty Ojcze, czuwaj nad nimi ze względu na swoje imię, które mi dałeś — żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno[... ]20 „Modlę się nie tylko za nich, ale też za tych, którzy dzięki ich słowom uwierzą we mnie — 21 żeby oni wszyscy stanowili jedno, tak jak Ty, Ojcze, pozostajesz w jedności ze mną, a ja w jedności z Tobą. Niech pozostają w jedności z nami, żeby świat uwierzył, że to Ty mnie posłałeś. 22 Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno.


Dodano po 5 minutach 13 sekundach:
Dezerter pisze: 2018-11-19, 19:57
enosz pisze: 2018-11-19, 18:02 w ewangelii Jana 5:23 przekład Tysiąclecia pisze tak;
Biblia Tysiąclecia >
5:23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu[...].


pytanie brzmi jak chrześcijaństwo może "czcić" Syna Bożego skoro nie czci Ojca. Parafrazując tą naukę Jezusa Chrystusa można powiedzieć " jeśli nie wiesz jak czcić Ojca to na jakiej podstawie czcisz Syna". dominującą postacią w tej nauce Jezusa jest Ojciec Jehowa. Jezus naucza tu jednoznacznie że najpierw trzeba nauczyć się czcić Ojca -oczywiście zgodnie z jego wolą - i dopiero na tej podstawie- co jest oczywiste- można czcić Syna. Inaczej się nie da.
Pozdrawiam
A skąd wziąłeś dziwny pomysł, że chrześcijanie nie czczą Ojca?
Poczytaj w szerszym kontekście ten cytat:
16 Ci zaczęli oskarżać Jezusa, że uczynił to w szabat.
17 Ale On im odpowiedział: – Mój Ojciec teraz działa, więc i Ja też działam.
18 Na te słowa jeszcze bardziej utwierdzili się w zamiarze zabicia Go. Nie tylko bowiem łamał przepisy dotyczące szabatu, ale Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się w ten sposób równym Bogu.
19 Jezus dodał więc: – Zapewniam was: Syn sam z siebie niczego nie może uczynić. Robi tylko to, co widzi u Ojca. Co więc Ojciec robi, to robi i Syn.
20 Ojciec kocha Syna i ukazuje Mu wszystko, czego sam dokonuje. Z resztą pokaże Mu jeszcze większe dzieła, byście Go podziwiali.
21 Podobnie jak Ojciec wskrzesza umarłych i daje im życie, tak i Syn daje życie tym, którym sam chce.
22 Ojciec nikogo też nie sądzi, bo zlecił wszelki sąd Synowi,
23 aby wszyscy czcili Go, tak jak czczą Ojca. Kto więc nie czci Syna, nie czci Ojca, który Go posłał.

24 Zapewniam was: Każdy, kto Mnie słucha i ufa Temu, który Mnie posłał, ma życie wieczne. Nie zostanie potępiony, bo już przeszedł ze śmierci do życia.
25 Zapewniam też was, że zbliża się czas, a właściwie już nadszedł, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci którzy usłyszą – ożyją.
26 Bo Ojciec, który ma w sobie życie, dał je Synowi, aby i On je miał.
27 Dał Mu też władzę sądzenia, ponieważ jest On Synem Człowieczym.
a jaki ten fragment ewangelii ma związek z czczeniem Ojca Jehowy?

sam2

Re: Jana 5:23

Post autor: sam2 » 2018-11-20, 21:49

A ty jak czcisz Ojca?

ODPOWIEDZ