Mateusz 7:24

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Mateusz 7:24

Post autor: W drodze » 2018-02-02, 11:06

"Każdy więc kto słucha moich słów i robi z nich użytek, jest jak człowiek mądry, który swój dom postawił na skale."
Mateusz 7,24


Podczas budowy domu, najbardziej kluczowym etapem jest położenie fundamentów. Jeśli ten etap zostanie zaniedbany albo wykonany pośpiesznie, właściciel ryzykuje, że pewnego dnia dom może się zawalić.( Cuda kazdego dnia)

Jak widac z tego krotkiego opisu-instrukcji, do budowy domu potrzeba jest wiele osob.
Bo jezeli sam rozpoczniesz budowe, to moze nie zdazysz budowy zakonczyc.

Kiedy wiec rozpoczac budowe i jakich pracownikow zatrudnic ? nie wspominajac o wybraniu, a moze nawet kupniu odpowiedniej dzialki czyli skalistej.
Ale nasuwa sie mysl, kto bedzie chcial budowac na skalistej dzialce, skoro bedzie to bardzo utrudnione i nieciekawe.


Czy nie podobnie jest z twoim życiem?

Pozdrawiam

Dominik

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Dominik » 2018-02-02, 11:35

Podobnie jest w życiu, czasem idzie się na łatwiznę po prostu. Z początku jest super, dopiero po jakimś czasie nasze lenistwo przypomni nam o sobie.
Np. Co tam będę uczył, nauka to głupota,,, i bez tej skały którą jest wiedza może być różnie.

Trochę wysiłku, czy to z wiarą, czy to z życiem codziennym i będzie lepiej, da to efekty.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Mateusz 7:24

Post autor: W drodze » 2018-02-02, 23:27

A czemu nie pojsc na calosc? Szkoda zycia na rozdrabnianie sie, bo moze nie zdazymy, a czas mamy odliczony.

Magnolia

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Magnolia » 2018-08-14, 19:40

W drodze pisze: 2018-02-02, 11:06 "Każdy więc kto słucha moich słów i robi z nich użytek, jest jak człowiek mądry, który swój dom postawił na skale."
Mt 7,24
Cały fragment: Mt 7,24-27
Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

Niby wszystko jest jasne, co tu dużo mówić. Dom zbudować na skale, na silnej podstawie, najlepiej na czymś pewnym, żeby był trwały i bezpieczny, żeby był schronieniem.
Ale jak się zastanowić co dla katolika jest tą skałą, że tu mowa o Słowie Bożym. No to zaczynają się schody...
Bo przecież słowo, szczególnie ludzkie, nie jest czymś pewnym i trwałym... Mając w świadomości ile osób mnie zawiodło, zraniło, skrzywdziło słowem to jakoś tak ciężko mi sobie wyobrazić, że buduję cos na słowie. Ale W Piśmie św mowa o Słowie Bożym. A moc Słowa poznaliśmy przy Wcieleniu i Zmartwychwstaniu - jak Bóg obiecał tak zrobił! Słowa dotrzymał, bez względu na cenę, pomimo ceny, którą należało ponieść.
Czy ludzie dotrzymują tak słowa? Czy naśladują w tym swojego Boga?
Oj ciężko, oj trudno by szukać kogoś kto zawsze dotrzymuje słowa... stąd nasze lęki przed zaufaniem Bogu. Patrzymy na ludzi, wyciągamy wnioski, a przenosimy lęki na Boga. A przecież Bóg jest Wierny raz danemu Słowu! Na Jego Słowie można budować, może być fundamentem trwałym i bezpiecznym... tylko trzeba w to uwierzyć.
Tylko i aż.
Taka maleńka wiara jak ziarenko gorczycy, prawie nic, a przeniesie nas w inną rzeczywistość. Tam, gdzie oprzemy się na niewidzialnej Skale Słowa Bożego, tam odkryjemy wolność i nowa jakość życia. Żadne nieszczęścia (potoki, wichury, deszcz) nie mogą przemóc Bożej Opatrzności, nic nas nie złamie, jeśli mamy obrońcę Boga.
Jak tak zaufać? Jak tak zawierzyć?
Dzień po dniu, czasem godzina po godzinie, każdego dnia coraz bardziej...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Dezerter » 2018-08-14, 21:59

Dla mnie tą skałą jest Jezus, skałą z której wytrysnęła woda życia, ja na tej Skale buduję mój dom, to dla mnie kamień węgielny mojego życia duchowego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-14, 22:06

Skałą czego?
Bo to różnica.

Magnolia

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Magnolia » 2018-08-14, 22:41

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-14, 22:06 Skałą czego?
Bo to różnica.
Marku mnie pytasz czy Deza?
Czego nie rozumiesz w tej Ewangelii? ;)
Albo dokładniej: o co pytasz? ;))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Mateusz 7:24

Post autor: Dezerter » 2018-08-14, 23:07

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-14, 22:06 Skałą czego?
Bo to różnica.
na tej Skale buduję mój dom, to dla mnie kamień węgielny mojego życia duchowego.
Skałą na , której się wspieram w każdej dziedzinie mojego życia. To forum też jest zbudowane na Skale.
Ostatnio zmieniony 2018-08-14, 23:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ