Królestwo Boże

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-08-24, 15:09

Wczora żem byl u spowiedzi. Powiedziałem, że nie rozumie, co jest Królestwo Boże. A ksiadz spowiednik powiedział, że zadny człowiek tego nie wie. I nikt tego nie ogarnie. I teraz już nie wiem, kto ma racje. Wy czy ksiadz?
Czy to odczucie, czy nie jest uczuciem ili stanem?

Wy wiecie wszystko, też chce, ale nie wiem.

Magnolia

Re: Królestwo Boże

Post autor: Magnolia » 2020-08-24, 15:46

Przeczytaj dzisiejszy komentarz do Ewangelii:
viewtopic.php?f=8&t=285&start=1620#p219369

Jednax

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jednax » 2020-10-02, 10:56

Czytam jak moge. Ale każdy unika d=odpowiedzi. Nikt nie wi, czym jest. Tylko mówi jakie nie jest. Abo do czego podbne. A nigdy, co to jest.

Wymondrzaja sie, nikt nie przyzna. A nikt nie wie. Kazdy mysli, że najmondrzejszy. Ale nie potrafi wytłumaczyc. A mie to dreczy , czym jest Królestwo Niebieskie.

Jak mam poznac, że przychodzi, jak nie wiem co to?

Na dodatek jedni, że just na ziemi, inni, że nie z tego świata.

Jak mozna prosić o to, co sie nie wie co to jest?

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Pompieri » 2020-10-02, 16:53

To sie powymadrzaj, a jesli sam nie wiesz, to czego sie innych czepisz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2020-10-02, 17:50

A czy nie lepiej byłoby podać definicję, zamiast złośliwostki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Pompieri » 2020-10-02, 18:52

A jaka jest definicja ? podaj Jednaxowi, moze mu sie spodoba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2020-10-03, 08:03

Pompieri pisze: 2020-10-02, 18:52 A jaka jest definicja ? podaj Jednaxowi, moze mu sie spodoba.
Uważasz, że arogancką odpowiedzią pomagasz komuś w zrozumieniu? Czy tylko ukrywasz swoją indolencję w zakresie pojmowanie Królestwa Bożego? W poprzednim poście złośliwie sie odnosisz, by po mojej uwadze przejść do refleksji, że nie jesteś w stanie niczego wyjaśnić. Wydawało Ci się, że pojmujesz czym jest Królestwo Boże, ale gdy chciałeś ująć to w słowa, okazało się, że nie potrafisz.
Ja też nie potrafię. Ja też nie wiem, czym ono jest. Szukałem w różnych wypowiedziach, także w Katechizmie, ale nigdzie nie jest to określone konkretnie. Najbliżej jest mi do ujęcia biblijnego, które w którymś poście niniejszego wątku zostało zakwestionowane, łączącego w sobie, np. Mt 6,10 "Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie." łączącego w jedną myśl Królestwo i wolę Boga. Myślę, że należy utożsamiać Królestwo Boże z wypełnianiem Jego woli. Z wypełnianiem totalnym, tak jak ma to miejsce w niebie. Z kierowaniem się we wszystkich swoich poczynaniach wolą Stwórcy. Dostosowywaniem się do niej. Ale nie na zasadzie przymusu lub strachu, ale z miłości. Abyśmy gotowi zawsze byli do kierowania się miłości do Boga i ludzi. I wtedy, gdy opanuje nas nieograniczona miłość, będziemy mogli cieszyć się tym, że przyszło do nas Królestwo Boże.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Pompieri » 2020-10-03, 10:54

Nic nie uwazam.
Jednax neguje kazda odpowiedz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2020-10-03, 14:10

Każdą, która nie zawiera odpowiedzi na jego pytanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Dezerter » 2020-10-04, 00:30

sądzony pisze: 2020-08-15, 23:07
Dezerter pisze: 2020-08-14, 23:06 Królestwo Boże jest w nas i pośród nas
Nie ma Królestwa bez Ducha
Jak masz Ducha i współdziałasz z nim w duchu, to masz w duszy szalom, czyli pokój Boży - tak się objawia Królestwo, gdy czujesz więź z braćmi i siostrami w Chrystusie, gdy razem czynicie dzieła Boże to wówczas współtworzycie i urzeczywistniacie KB tu i teraz.
A w nas jest wówczas jak jesteś w łasce uświęcającej, jak jesteś na 100% zatopiony w modlitwie - i nie musi to być ekstatyczna modlitwa uwielbienia, może być przepraszania, gorącej prośby wstawienniczej, czy gorącego dziękczynienia, ale może to być medytacja w ciszy Imienia czy modlitwy Jezusowej, może to być zaczytanie głębokie w Biblii, lub jej rozważanie, medytowanie, może zdarzyć się na Eucharystii, lub adoracji gdy świadomie je przeżywasz, a wówczas niebo się otwiera i Głowa łączy to co ziemskie i niebiańskie, ... długo tak mogę wymieniać chwilę i sytuację gdy doświadczyłem Obecności i materializacji KB
wytrwałości życzę
Pięknie
:)
Jednax Sądzonemu się podoba, bo nie chwaląc się zauważył i docenił, że ja temat kiedyś przeanalizowałem i przedyskutowałem - dawno temu na forum Kosciol.pl
- poszukaj jest taki watek
czego ci brakuje w tym co zdefiniowałem? co jest niejasne?, albo niepewne?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: sądzony » 2020-10-04, 09:45

Jednax pisze: 2020-10-02, 10:56 Czytam jak moge. Ale każdy unika d=odpowiedzi. Nikt nie wi, czym jest. Tylko mówi jakie nie jest. Abo do czego podbne. A nigdy, co to jest.
Ja też nie wiem. Ale wierzę, że je rozpoznam.
Jednax pisze: 2020-10-02, 10:56 Wymondrzaja sie, nikt nie przyzna. A nikt nie wie. Kazdy mysli, że najmondrzejszy. Ale nie potrafi wytłumaczyc. A mie to dreczy , czym jest Królestwo Niebieskie.
Pewnych pojęć, rzeczy, miejsc, idei nie nie jesteśmy w sanie wytłumaczyć, zrozumieć.
Im bardziej próbujesz opisać Boga, tym mniej jest wyraźny.
Czym bardziej chcesz zrozumieć Miłość, tym trudniej Ci kochać.
Jednax pisze: 2020-10-02, 10:56 Jak mam poznac, że przychodzi, jak nie wiem co to?
Nie martw się o to. Nie Ty masz poznać, a zostać rozpoznanym.
Jednax pisze: 2020-10-02, 10:56 Na dodatek jedni, że just na ziemi, inni, że nie z tego świata.
:)
Wybacz, ale jedno nie wyklucza drugiego.
"Nie ten świat" jest na ziemi. Choćby Jezus Chrystus.
Jednax pisze: 2020-10-02, 10:56 Jak mozna prosić o to, co sie nie wie co to jest?
Wierząc, ufając i miłując.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Piort W.

Re: Królestwo Boże

Post autor: Piort W. » 2022-03-14, 13:51

Oto jak Biblia KK opisuje przyjścia królestwa na ziemię . 2 Piotra 3:10-13

,, ... 10 Jednakże dzień Jahwe nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, elementy zaś rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte.
11 Skoro to wszystko ma się w ten sposób rozpuścić, jakimiż ludźmi powinniście być wy w świętych postępkach i czynach zbożnego oddania, 12 oczekując i mając wyraźnie w pamięci obecność dnia Jahwe , za sprawą którego niebiosa, płonąc, rozpuszczą się, a elementy stopnieją od wielkiego gorąca! 13 Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość
... ,,

Nadchodzi OGIEŃ . Zgadza się ?
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 14:13 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-14, 19:03

Ogień w Piśmie oznacza wiele rzeczy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2022-03-14, 21:20

Rozpuścić można coś wyłącznie w czymś, w jakimś rozpuszczalniku. Temperatura może przyspieszyć proces rozpuszczania. Ale żadna temperatura nie spowoduje rozpuszczenia, jeśli nie ma rozpuszczalnika. Chyba, że chodzi o rozpuszczenie włosów lub plotek. Ale i wtedy ogień nie sprzyja rozpuszczaniu.

Domyślam się, że korzystasz z jakiego internetowego translatora, skoro wstawiony wyraz bez sensu związanego z kontekstem. Chyba, że tłumas=cz nie zna języka polskiego, wtedy też możliwe takie sformułowanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: sądzony » 2022-03-14, 21:23

Piort W. pisze: 2022-03-14, 13:51 Oto jak Biblia KK opisuje przyjścia królestwa na ziemię . 2 Piotra 3:10-13

,, ... 10 Jednakże dzień Jahwe nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, elementy zaś rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte.
11 Skoro to wszystko ma się w ten sposób rozpuścić, jakimiż ludźmi powinniście być wy w świętych postępkach i czynach zbożnego oddania, 12 oczekując i mając wyraźnie w pamięci obecność dnia Jahwe , za sprawą którego niebiosa, płonąc, rozpuszczą się, a elementy stopnieją od wielkiego gorąca! 13 Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość
... ,,

Nadchodzi OGIEŃ . Zgadza się ?
Grozisz mi?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ