Wątpliwości i dociekania Randoma

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: random1414 » 2020-03-22, 14:29

1.Czy kobieta jest bardziej kusząca w obcisłych spodniach ?

2.Czy nagośc to ukazywanie kształtu ?

3.Czy kobieta bedaca w spodnicy nie zakrywajacej kolan wysyła sygnały jak prostytutka ?

4.Czy mężczyznie nie mogą się podobać nogi kobiety i czy może on na nie spojrzeć czysto ?
5.Czy to prawda co jest w tych przypisach ?

6.Czy spodnie są nieskromne ?


45. "Czy zdajesz sobie sprawę z tego,?
Muzułmanie uważają, że kobieta będąca w spódnicy, nie zakrywającej przynajmniej kolan, wysyła sygnały erotyczne dokładnie takie samesą - jak prostytutka[85]?

A skoro wysyła sygnały erotyczne, to wywołuje wyłącznie reakcje erotyczne, nigdy podziw[86], fascynację, a najwyżej pożądanie?"





"Czy jesteś świadomy tego, że nagość to właśnie widoczny kształt ciała? To widok kształtu ciała, a nie jedynie widok koloru skóry uruchamia wszystkie procesy związane z pożądaniem, które przez Stwórcę są przewidziane do budowania miłości i przekazywania życia.

Obecnie, więc prawie wszystkie kobiety przebywają nago w miejscu publicznym, również w świątyni!

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że kobieta będąca nago (ukazująca kształt ciała), a więc gdy jest bez spódnicy, w samych rajtuzach (getrach, legginsach), jest bardziej kusząca, bardziej atrakcyjna, niż gdyby tych rajtuz czy obcisłych spodni wcale nie miała[88], gdy byłoby widoczne jej gołe ciało?"





88 "Obcisłe ubranie nie spełnia funkcji ochronnej, a wręcz –poprzez efekt makijażu –za-krywając wszelkie niedoskonałości, wygładzając, dodając tu, gdzie jest zbyt mało, a uj-mując, przesuwając tam, gdzie jest zbyt dużo (getry, bielizna modelująca), ubranie to uwydatnia walory seksualne, ukazując fizyczność kobiety znacznie bardziej atrakcyjniej dla każdegopatrzysz latem na nią patrzącego zgrabną dziewczynę w publicznym miejscu, niż postrzega ją własny mąż, pozdjęciu tych wszystkich protez, w małżeńskiej sypialni.Siła oddziaływania, stymulowania, alestringach i wręcz molestowania seksualnego zdecydowanej większości współczesnych kobiet –jest większa, niż gdyby były całkowicie pozbawione ubrania! Dzieje się tak nawet w świątyniach katolickich!Dramatem jest także to, że większość kobietleginsach, to chyba nie jest zupełnie świadoma wartości swo-jego ciała, jego znaczenia i sygnałów jakie nagością wysyła każdemumasz wątpliwości :ymblushing: , ale jak patrzysz na nią patrzące-mu "







85,86"Nie ma znaczenia czy po ulicy chodzą mężczyźni trzymającyurzędniczkę w ręku długie czy krótkie noże. Zawsze odkryty nóż powinien budzić obawę o swoje bezpieczeństwo, lęk. Wma-wianie kobietom, że mają przejść do porządku dziennego iluźnych garniturowych spodniach, to też nie reagować na mijającego go mężczyznę z nożem, jest wbrew naturze i świadczy o braku prawdziwej troski o ko-bietę, o publiczne bezpieczeństwo oraz jest przejawem skrajnej nie odpowiedzialności.Również nie ma znaczenia czy każdy mężczyzna będzie niósł jeden kwiat czy cały bu-kiet kwiatów. Taka postawa mężczyzn zawsze będzie wywoływać pozytywne uczucia, znacznie bardziej przyjazne niż widok mężczyzn z nożami.Podobnie jest z nagością: nie ma większego znaczenia czy kobieta ma spódniczkę do połowy uda, czy taką, która jedynie zakrywa pośladki. W obu sytuacjach jej przekaz jest jednoznaczny –wzbudza pożądanie, wskazuje,masz wątpliwości, że jest towarem, a nie osobą, urucha-mia –najpierw w sobie, później w mężczyźnie te procesy, które powinny służyć budo-waniu miłości tylko w małżeństwie i służyć przekazywaniu życia.Wmawianie mężczyznom, że mają dostrzegać piękno, gdy czują się molestowani sek-sualnie, widząc bezwstyd, czując zgorszenie, jest tak samo „mądre”, jak uczenie kobiet szacunkui zaufaniado mężczyzn na widok facetów z nożami.86Nieraz wydaje się być przesadą zdanie, że kobieta ma wybitne poczucie piękna. Gdyby je miała w takimstopniu, nie poddawałaby się na pewno dyktaturze mody, która czyni z niej niekiedy monstrum. Moda nie zawsze wiąże się z estetyką. Gdy po ulicach miasta chodzą "typy" ubrane tak, jak gdyby wyszły z balu maskowego, to zamiast zainteresowania doznajemy uczucia niesmaku.S. Wyszyński, Chrześcijańskie a pogańskie koncepcje kobiety,Wyd. KUL, Lublin 1957, s. 402



ze strony

http://www.godnosc.org/

http://www.godnosc.org/godnosc/list_50p ... zypisy.pdf

http://www.godnosc.org/godnosc/list_50p ... dfskromnie ubrana :!:
Ostatnio zmieniony 2020-03-24, 00:09 przez Dezerter, łącznie zmieniany 5 razy.

wXlfX

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: wXlfX » 2020-03-24, 21:36

Chciałeś, aby ktoś odpowiedział no to to robię z grzeczności, na tamten wątek nieodpowiem bo był długi i nie do końca go zrozumiałem ;P
No więc, temat co do ubioru pewnie tu był, ale ty zadałeś konkretne pytania, a więęc ;D

1. Czy kobieta jest bardziej kusząca w obcisłych spodniach ?

To jest niewątpliwie prawda ;P no bo widać kształt nóg i wgl, ale to jest po prostu wygodne, chłopaki teraz też chodzą w obciślych, sam chodzę, bo jest wygodnie i nic mnie nie krępuje. Jakoś nie biorę tego jako podążanie za modą bo teraz są różne mody, ludzie chcąc się wyróżnić zakładają coraz to różnorodne ubrania w tym takie które wzbudzają kontrowersje, ale wręcz minimalizują pożądanie, wystarczy zobaczyć jak się ubierają niektóre gwiazdy jak np. moja love Billie Eilish ;D
04163f6369abf0087934de58ec8644e6.jpg
Słodka niesamowicie, ale raczej pożądania nie wzbudza ;P

2.Czy nagośc to ukazywanie kształtu ?

Na to pytanie trudno mi odpowiedzieć, bo nie do końca rozumiem. ;P

3.Czy kobieta bedaca w spodnicy nie zakrywajacej kolan wysyła sygnały jak prostytutka ?

Ja z tymi prostytutkami to bym się nie napędzał, każda kobieta chcę się podobać mężczyznom i to jest naturalne i dobre, niektórzy by chcięli aby kobiety to najlepiej w burkach chodzili.... Na targu możesz znaleźć wiele skrzynek z jabłkami, ale to nie znaczy że masz się na nie rzucić jak kesteś głodny, nie róbmy z kobiet... Bo traktowania wprost przedmiotowo kobiet jest okropne i złe, ale traktowanie ich, że powinny chodzić pozakrywane to też jest przedmiotowe traktowanie bo kobieta to osoba, to ona sama powinna decydować o swoim ubiorze i sama powinna uświadomić sobie jak wygląda i się ubiera, czy jest to nieskromne czy nie.

4.Czy mężczyznie nie mogą się podobać nogi kobiety i czy może on na nie spojrzeć czysto ?

To oczywiste, że może spojrzeć czysto tylko to nie zależy od kobiety tylko mężczyzny jak jest napalonym zwierzakiem to jego problem.

5.Czy to prawda co jest w tych przypisach ?

Hmm ;P

6.Czy spodnie są nieskromne ?

Nie nie są, oczywiście podobno najbardziej kobiecym strojem jest sukienka, ale ja myśle że większość polega na wygodzie, jeśli kobieta nosi leginsy (bo przylegają do ciała i są wygodne) no to co. Oczywiście czasami są przesady jak np. Noszenie leginsów z imitacją skóry, bez dłuzszej góry np. Tuniki jakiejś, żeby nie było widać skaczące tyłka ;p lub dekolt do pępka. Ale o tym powinna decydować kobieta, no bo czasem może być to dosyć niesmaczne ;P szczególnie w kościele

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Ubior i pytania i wgl

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 21:49

Weź skróć do paru zdań.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubior i pytania i wgl

Post autor: random1414 » 2020-03-26, 11:26

chętnie ale cięzko to skrócić

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Ubior i pytania i wgl

Post autor: sądzony » 2020-03-26, 19:16

To pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: random1414 » 2020-03-27, 19:20

1.Czy kobieta jest bardziej kusząca w obcisłych spodniach niż nago ?
takie mam pytanie odnośnie teog tekstu

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: sądzony » 2020-03-27, 20:19

W spodniach.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: Magnolia » 2020-03-28, 21:03

Random a Ty masz oczy i umiesz sam to ocenić o co pytasz?

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: random1414 » 2020-03-28, 21:29

No mam,ale proszę was o te odpowiedzi cięzko to ocenić i wgl :C

wXlfX

Re: Ubior a refleksje autora strony godnosc.org

Post autor: wXlfX » 2020-03-28, 22:12

random1414 pisze: 2020-03-28, 21:29 No mam,ale proszę was o te odpowiedzi cięzko to ocenić i wgl :C
No ja już odpowiedziałem, ale te refleksje twoje ;P mają jakiś celcel (coś próbujesz udowodnić) czy tak po prostu pytasz bo trochę nie czaje? ;P

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Pisma O.Łęczyckiego i wypowiedzi świętych

Post autor: random1414 » 2020-04-03, 10:42

Ogólnie jak się takie teksty znajdzie to przykro zaczyna się robić że niektórzy święci takie rzeczy mówili :C

1.Czy patrzenie na kobiety jest grzechem ?
2.Jak to rozumieć, nie powinismy patrzeć na kobiety i innych czy jak ?
3.Dlaczego święci niektórzy unikali spojrzeń,czy byli tacy co patrzyli się czysto ?
4.Czy to że Papież leon XIII zalecał czytanie jego dzieł to znaczy że jego(ojca mikołaja łęczyckiego) dzieła są nauczaniem Koscioła obecnie i musimy się do nich stosować ,i czy to zalecenie Leona XIII jest dalej nauczaniem Koscioła a może nigdy nie było tylko mówił nie jako Urząd Nauczycielski Kościoła ?
5.Dlaczego wypowiedzi tamtych świętych mówią o tym żeby nie spotykać się z młodymi chłopakami także ?


"Wielebny Ojciec Mikołaj Łęczycki Tow. Jez. (1574-1652) był jednym z najświątobliwszych mężów, jakich po wszystkie czasy wydał Kościół polski i jednym z najpłodniejszych pisarzy ascetycznych nowych wieków. Pisma jego, wydane przeważnie w języku łacińskim, rozsławiły szeroko imię autora po wielu katolickich krajach zagranicy, cenione przez wybitnych mistrzów duchownego życia, zalecane przez papieży, między innymi ś.p. Leona XIII."
"Trzeba unikać spojrzeń niepotrzebnych na twarze piękne obojej płci. Ponieważ żaden z członków w człowieku nie jest tak na usługach serca, jak oko. Dlatego też szatan, jak to poucza codzienne doświadczenie i jak powiada św. Cyprian, nasuwa oczom ponęty i uciechy, aby przez patrzenie zniszczyć czystość serca. Dzieje się to dlatego, bo, jak powiada św. Grzegorz z Nazjanzu, serce idzie za okiem. Dlatego też i Pliniusz powiedział, że dusza mieszka w oku. Św. Jan Chryzostom nazywa oko członkiem duszy. Z tego to powodu Job św. powiada: "Zawarłem przymierze z oczami moimi, abym nie pomyślał o pannie"; dając przez te do zrozumienia, że pilne strzeżenie oczu jest najlepszą zaporą aby człowieka nie napadały myśli o niewiastach pobudzające do grzechu. Dlatego to święci, których podziwiamy, że za łaską szczególną Bożą nie doznawali żadnych pokus przeciwnych czystości, jak św. Tomasz z Akwinu, św. Alojzy Gonzaga i inni, to wiemy o nich, że nie odważali się nawet popatrzeć na niewiastę. I powiada tenże św. Tomasz o sobie, że dlatego odwracał oczy od niewiast, bo gdy czynimy co sami możemy, Bóg nas strzeże, ale gdy się sami narażamy na niebezpieczeństwo, Bóg nas w nim opuszcza; kto kocha niebezpieczeństwo, w nim zginie. Dlatego to św. Akwilinus i św. Andomarus cudownie ze ślepoty wyleczeni, prosili Boga, aby im na nowo wzrok odjął i ślepotę ich przywrócił, aby mogli być wolni od roztargnień i pokus nieczystych, które przez oczy, nawet mimo woli patrzących, duszę niepokoją."

Co tu powiedziane o spoglądaniu, chociażby przelotnym na niewiasty, to samo się stosuje do spoglądania na przystojnych młodzieńców. Św. Bazyli powiada: "Często w młodzieńcach, którzy skromnie żyją, błyszczy jakiś wrodzony powab, jeżeli będziesz na nich często spoglądał, może się w tobie nieporządna miłość ku nim obudzić". Dlatego upomina św. Bernard: "Towarzystwa młodych, przystojnych chłopców unikaj ile możesz". Dlatego też święci nauczyciele starożytni poufałego obcowania młodzieńców między sobą nie pozwalali. Tak np. św. Izaak Syryjczyk powiedział: "Unikaj poufałości i rozmowy z młodzieńcem jako przyjaźni szatańskiej". Podobnie mówi św. Doroteusz: "Unikaj rozmowy z młodzieńcami jako przyjaźni z szatanem".str 32-33http://fzs.radom.pl/wp-content/uploads/2018/01/O.-MIKO%C5%81AJ-%C5%81%C4%98CZYCKI-SI-Pobudki-do-unikania-grzechu-%C5%9Bmiertelnego.pdf

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Pisma O.Łęczyckiego i wypowiedzi świętych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-03, 10:52

Sorry, ale czytanie szczegółowych tego typu zaleceń z punktu widzenia umieszczonego w kulturze współczesnej to anachronizm. Choć wiele rad pozostaje aktualnych.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pisma O.Łęczyckiego i wypowiedzi świętych

Post autor: Andej » 2020-04-03, 11:56

random1414 pisze: 2020-04-03, 10:42...
1.Czy patrzenie na kobiety jest grzechem ?
2.Jak to rozumieć, nie powinismy patrzeć na kobiety i innych czy jak ?
3.Dlaczego święci niektórzy unikali spojrzeń,czy byli tacy co patrzyli się czysto ?
4.Czy to że Papież leon XIII zalecał czytanie jego dzieł to znaczy że jego(ojca mikołaja łęczyckiego) dzieła są nauczaniem Koscioła obecnie i musimy się do nich stosować ,i czy to zalecenie Leona XIII jest dalej nauczaniem Koscioła a może nigdy nie było tylko mówił nie jako Urząd Nauczycielski Kościoła ?
5.Dlaczego wypowiedzi tamtych świętych mówią o tym żeby nie spotykać się z młodymi chłopakami także ?
ad. 1. Lubieżne - tak.
ad. 2. Nie. Patrz na wszystkich życzliwie.
ad. 3. Ci, którzy odczuwali pokusę, czynili tak, aby ją oddalić. Ci, którzy jej nie mieli lub potrafili się opanować nie musieli unikać.
ad. 4. Przede wszystkim musimy czytać ze zrozumieniem i odniesieniem do współczesnych realiów i obecnej Nauki Kościoła.
ad. 5. Aby nie odczuwać pokus, które musiały być już wtedy zauważane.
Ale to dotyczy niektórych. Nie należy uogólniać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Pisma O.Łęczyckiego i wypowiedzi świętych

Post autor: random1414 » 2020-04-03, 13:03

Marek_Piotrowski pisze: 2020-04-03, 10:52 Sorry, ale czytanie szczegółowych tego typu zaleceń z punktu widzenia umieszczonego w kulturze współczesnej to anachronizm. Choć wiele rad pozostaje aktualnych.
To znaczy?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pisma O.Łęczyckiego i wypowiedzi świętych

Post autor: Tek de Cart » 2020-04-03, 13:48

To znaczy że tylko Pismo Święte jest zawsze aktualne, bo Bóg ciągle przez nie przemawia do serca. Więc możesz czytać i rozważać co mówi do Ciebie dziś.
Pisma ludzi, choćby świętych, są istotne głównie w ich czasie, i skierowane są przede wszystkim do im współczesnych. Choć na szczęście wiele świetnych pism ma 'długi okres przydatności do spożycia' ;) ale i tak trzeba uważać na artefakty.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ