Wątpliwości i dociekania Randoma

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-01, 21:08

To jest strasznue przykre ze uznawał że kobieta nie może nosić spodni itd.I tu pisze jakby nie tylko w kosciele tego zabraniał lecz zawsze to bardzo smutne dla mnie:C i że nie udzielił rozgrzesznenia tej sprzedawczyni spodnio co by sugerowało że chodzenie w spodniach przez kobiete jest grzechem powaznym .:C

- DG, pisarka biograficzna

Kobieta, która sprzedawała spodnie w swoim sklepie detalicznym w Vancouver, poszła na spowiedź do Ojca Pio we Włoszech i odmówiono jej rozgrzeszenia. . .

„Rozkazał jej, aby wróciła do domu do Kanady i pozbyła się całego tego zapasu, i nie dawała żadnych rzeczy ludziom, którzy mogliby je nosić, a gdyby chciała jego rozgrzeszenia, mogła wrócić do Włoch i odebrać ją dopiero po bezwzględnie wykonywała jego rozkazy ”.

Dzieła świętych

najświętsze uczynki dla uświęcenia duszy


Zasoby skromności i czystości


Ojciec Pio i wola Boża odnośnie skromności

„Jeśli masz odwagę naśladować Marię Magdalenę w jej grzechach, miej odwagę naśladować jej pokutę!”

Ojcze Pio


„Na wyraźne życzenie Ojca Pio kobiety muszą wchodzić do konfesjonału w spódnicach w

CO najmniej 8 CALI PONIŻEJ KOLANA.

Zabrania się pożyczania dłuższych sukienek w kościele i noszenia ich na spowiedzi”.

„Kościół jest domem Boga. Zabrania się mężczyznom wchodzenia gołymi rękami lub w krótkich spodenkach. Kobietom nie wolno wchodzić w spodniach, bez welonu na głowie, w krótkich ubraniach, niskich dekoltach, bez rękawów lub nieskromnie sukienki ”.

- Znaki na drzwiach San Giovanni Rotondo


„Istnieją ponadto trzy cnoty, które doskonalą pobożnego pod względem kontroli własnych zmysłów. Są to: skromność, wstrzemięźliwość i czystość. Na mocy skromności osoba pobożna rządzi wszystkimi swoimi czynami zewnętrznymi.Dlatego słusznie św. Paweł poleca tę cnotę wszystkim i oświadcza, że ​​jest ona niezbędna, a gdyby to nie wystarczyło, uważa, że ta cnota powinna być oczywista dla wszystkich. Przez wstrzemięźliwość dusza ćwiczy opanowanie wszystkich zmysłów: wzroku, dotyku, smaku, węchu i słuchu. Przez cnotę, która uszlachetnia naszą naturę i upodabnia ją do aniołów, tłumimy naszą zmysłowość i odrywamy ją od zakazanych przyjemności.

To wspaniały obraz chrześcijańskiej doskonałości. Szczęśliwy ten, który posiada wszystkie te wspaniałe cnoty, wszystkie owoce Ducha Świętego, który w nim mieszka. Taka dusza nie ma się czego bać i będzie świecićna świecie jak słońce na niebie ”.

Ojciec Pio


Ojciec Pio nie tolerował sukienki z krótką szyją ani krótkich, obcisłych spódnic i zabronił swym duchowym córkom nosić przezroczyste pończochy. Z każdym rokiem jego nasilenie wzrastało. Uparcie zwalniał ich ze spowiedzi, nawet zanim postawili stopę w środku, jeśli uznał ich za nieodpowiednio ubranych. W niektóre poranki odjeżdżał jeden po drugim, aż w końcu usłyszał bardzo niewiele spowiedzi. . .

Czasami, gdy Ojciec Pio odmawiał rozgrzeszenia penitentów i zamykał im małe twarze spowiedzi,ludzie rzucaliby mu wyrzuty, pytając, dlaczego tak postępował. „Czy nie wiesz - zapytał - jaki ból kosztuje mnie, że zamknę drzwi przed kimkolwiek? Pan zmusił mnie do tego. Nikogo nie wzywam ani też nie odmawiam. Jest ktoś jeszcze kto je wzywa i odmawia. Jestem Jego bezużytecznym narzędziem. ”





- JESTEM,




https://saintsworks.net/Modesty%20and%2 ... desty.html

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Dezerter » 2020-06-01, 22:54

Naczytałeś się, zacytowałeś i jakie z tego wnioski wyciągasz?
Jak to wszystko zbudowało Twoją wiarę?
Jak zbliżyło Cię do Boga?
podzielisz się z nami szczerym i osobistym wpisem - proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Magnolia » 2020-06-01, 23:07

Random czy Ty nie zauważyłeś że czasy się zmieniły?
Pewne zmiany w ubiorze zaszły i wydaje mi się że nikogo już nie dziwi że kobiety odsłaniają łokcie czy kolana, a w leci i ramiona. Ja rozumiem, ze mężczyznom nie jest czasem łatwo bo sa wzrokowcami.
Ale Twoje podejście do tego tematu ubioru to jakie błędne koło, które dla własnego dobra powinieneś przerwać. Sam je napędzasz czytając rzeczy z innych czasów historycznych i odnosząc je do ludzi współczesnych.
Bo to przypominam zawracanie nurtu rzeki kijem. Zasadniczo niemożliwe zadanie. Wpadasz w niepokoje na własne życzenie.
Oczywiście ze czystość i skromność podobają się Bogu, ale czy jedynym wyjściem jest habit i sutanna dla wszystkich kobiet i mężczyzn? Bo tylko te stroje spełniają rady z cytowanych przez Ciebie artykułów. Nie dostrzegasz tego? Nie widzisz absurdu przekładania jak kalki zasad sprzed stu- dwustu lat?

Rozum powinien Ci podpowiedzieć jak się ubrać, jak akceptować swoje ciało i ciała innych osób. Jak szanować siebie i innych. Rozum dostałeś od Boga więc wykorzystaj go, bez czytania mnóstwa rzeczy, po prostu wybieraj takie ubrania by wyglądać godnie jak człowiek. Innym zostaw decyzje jak sie ubierają bo to ich decyzja i odpowiedzialność.
Nie zajmuj sie ubiorem kobiet, bo nie masz na to wpływu. Masz wpływ tylko na swój ubiór.
A patrzenie na innych czy się ubierają grzesznie, czy nieskromnie, czy w spodniach czy w dobrej długości spódnicy...jest jakimś ślepym zaułkiem.
Nie dostrzegasz piękna przyrody, nie dostrzegasz Boga, nie wiesz nic o miłości - bo siedzisz i karmisz swój niepokój w internecie....

Zamknij ten internet , idź na spacer, uśmiechnij się do kogoś, zaproś na lody i porozmawiaj, nie oceniając stroju tylko starając się usłyszeć co ktoś ma do powiedzenia. Żyj pełnią życia!

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 10:51

Tu po częsci komentarz do twoich słow @Magnolia Może i się zmieniły ale jednak Ojciec Pio żył nie tak dawno temu (50 lat) i to smutne że takie rzeczy mówił na temat stroju .Najgorsze by było gdyby za kazdym razem mu Jezus mówił jak ma postepować jak tu :C i tym bardziej gdyby to się odnosiło nie tylko do kierownictwa duchowego ale do całego postępowania (normy stroju itp.)Często mam wrażenie że ten temat stroju wydaje sie mi być natrudniejszym problemem jaki kiedykolwiek miałem :( i szkoda że kongregacja nauki wiary bądz UNK bądz chociażby episkopat się nie wypowiedzieli że na jakiś temat na pewno O.Pio się mylił itp.i na temat stroju :C

Przykro mi jest że @Marek_Piotrowski się tutaj nie angażuje i chyba nie napisał o temacie stroju w swojej książce.Wiadomo ja nie chcę być potępiony

"Pewnego dnia jego kierownik duchowy wyrzucał mu jego ostry sposób bycia. Odpowiedział: „Mogę cię posłuchać, ale wiedz, że to sam Jezus za każdym razem mówi mi, jak mam postępować z ludźmi”. Tak więc jego surowość była inspirowana z góry, dla chwały Boga i zbawienia dusz. „Kobiety, których ubiór cechuje próżność, nigdy nie przyobleką życia Jezusa Chrystusa. Co więcej, tracą one piękno swej duszy, gdy to bożyszcze wkroczy do ich serca”.

I niech nikt nie oskarża go o brak miłosierdzia: „Błagam was, abyście mnie nie krytykowali odwołując się do miłosierdzia, gdyż największym miłosierdziem jest ratowanie dusz znajdujących się w szponach szatana, aby wygrać je dla Chrystusa”.

...
Tłumaczenie na podstawie artykułu opublikowanego w „Listach do Przyjaciół św. Franciszka” wydawnictwa klasztoru Ojców Kapucynów św. Franciszka w Morgon (Francja), tradycyjnego zgromadzenia wspierającego dzieło arcybiskupa Marcela Lefebvre. „Angelus”, maj 1999.


https://gloria.tv/post/sUfbMzPnyzur69Ck8NzwZgqZK



Magnolia pisze: 2020-06-01, 23:07 Random czy Ty nie zauważyłeś że czasy się zmieniły?
Pewne zmiany w ubiorze zaszły i wydaje mi się że nikogo już nie dziwi że kobiety odsłaniają łokcie czy kolana, a w leci i ramiona. Ja rozumiem, ze mężczyznom nie jest czasem łatwo bo sa wzrokowcami.
Ale Twoje podejście do tego tematu ubioru to jakie błędne koło, które dla własnego dobra powinieneś przerwać. Sam je napędzasz czytając rzeczy z innych czasów historycznych i odnosząc je do ludzi współczesnych.
Bo to przypominam zawracanie nurtu rzeki kijem. Zasadniczo niemożliwe zadanie. Wpadasz w niepokoje na własne życzenie.
Oczywiście ze czystość i skromność podobają się Bogu, ale czy jedynym wyjściem jest habit i sutanna dla wszystkich kobiet i mężczyzn? Bo tylko te stroje spełniają rady z cytowanych przez Ciebie artykułów. Nie dostrzegasz tego? Nie widzisz absurdu przekładania jak kalki zasad sprzed stu- dwustu lat?

Rozum powinien Ci podpowiedzieć jak się ubrać, jak akceptować swoje ciało i ciała innych osób. Jak szanować siebie i innych. Rozum dostałeś od Boga więc wykorzystaj go, bez czytania mnóstwa rzeczy, po prostu wybieraj takie ubrania by wyglądać godnie jak człowiek. Innym zostaw decyzje jak sie ubierają bo to ich decyzja i odpowiedzialność.
Nie zajmuj sie ubiorem kobiet, bo nie masz na to wpływu. Masz wpływ tylko na swój ubiór.
A patrzenie na innych czy się ubierają grzesznie, czy nieskromnie, czy w spodniach czy w dobrej długości spódnicy...jest jakimś ślepym zaułkiem.
Nie dostrzegasz piękna przyrody, nie dostrzegasz Boga, nie wiesz nic o miłości - bo siedzisz i karmisz swój niepokój w internecie....

Zamknij ten internet , idź na spacer, uśmiechnij się do kogoś, zaproś na lody i porozmawiaj, nie oceniając stroju tylko starając się usłyszeć co ktoś ma do powiedzenia. Żyj pełnią życia!
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 11:53 przez random1414, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Magnolia » 2020-06-02, 11:40

Moich słów nie skomentujesz?

Nie chcesz być potępiony?
To postaw Boga na pierwszym miejscu w Twoim życiu.
Póki co postawiłeś na piedestale strój.
Masz bożka w postaci problemu ze strojem.

A o Bogu zapomniałeś.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 14:57

Albo tu :C Bardzo mi przykro mi było gdyby O Pio to mówił "Twierdził, że nagie ciała będą płonąć w piekle, a ogień czyśćcowy będzie palił wszystkie części ciała które za życia wystawialiśmy na pokaz, gorsząc innych" wiem że nie jest nieomylny ale mimo wszystko :CC
"Okazało się, że Ojciec Pio był bezwzględny w kwestii ubioru. Jednej młodej dziewczynie powiedział, że wolałby jej odciąć ramię, bo bardziej będzie ją bolało to, co  wycierpi po śmierci za emanowanie nagością! Twierdził, że nagie ciała będą płonąć w piekle, a ogień czyśćcowy będzie palił wszystkie części ciała które za życia wystawialiśmy na pokaz, gorsząc innych. Następny wielki mistyk, Don Dolindo Ruotolo, również walczył o skromny ubiór, przypominając by nie podążać ślepo za modą, która już raczej bardziej rozbiera niż ubiera. Modą i własną pychą tłumaczymy naszą nieskromność. Jeśli jutro krzykiem mody stałyby się suknie do kostek, kobiety nie miałyby problemu by zacząć je nosić…"
https://timeofcourageandlove.wordpress. ... wny-ubior/

Magnolia

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Magnolia » 2020-06-02, 15:29

I co zamierzasz ?

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 16:24

W Sensie ? :(

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-02, 17:01

random jak Twoja modlitwa? Jak rozmawiasz z Bogiem? Pytasz Go w ogóle o to co nas tutaj albo próbujesz mu zawierzać swoje wątpliwości? :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 17:40

W obliczu takich poważnym problemów ze strojem to cięzko się modlic.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-02, 17:50

więc widzisz - zapewne Twoje rozterki pochodzą od Boga, skoro nawet nie potrafisz się modlić i oddalasz od Niego.

Obudź się! Nie widzisz ile szkody sobie wyrządzasz czytaniem artykułów, których nie rozumiesz?
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 18:55

Smutne to że takie fakty się podaje kolejne znalazłem









Tłumaczone translatorem Kompletnie nie umie włoskiego

Przeczytajmy przede wszystkim fakty, które tak naprawdę przydarzyły się Świętemu Piusowi jako bohaterowi. Kiedy mu powiedziano: „Ojcze, przesadzasz z kobietami ... odsyła je nawet z spódnicą do kolan! Nie ma dla nich spowiedzi! ” - „Do kolan?” - odpowiedział Ojciec - „Zobaczysz, zobaczysz, oni także rozbiorą się na ulicy!”. Kiedyś zakonnice Foggii przyniosły mu młode kobiety ze studiów, które miały za krótką spódniczkę. Zakonnice kazały im klęczeć, aby Ojciec ich nie widział. Ojciec Pio przeszedł obok, nie przywitał się z żadną z nich, a nawet zakonnicami, które były bardzo chore. Przed wyjazdem Ojciec odwrócił się i powiedział: „Nie wstydzisz się? Idź się ubrać. ” Do kobiety, która nosiła koszulę z krótkim rękawem (aż do przedramienia ...) powiedziała: „Widziałabym twoje ramiona ... ponieważ cierpiałbyś mniej niż to, co cierpiałbyś w czyśćcu ... nagie mięso spłonęło”. Kiedy wyznali mu grzechy nieczystości, odprawił grzeszników, krzycząc do nich: „Nie bądź panem!” Nie chciał wyznać człowieka, który wysłał go, by zapytał przyjaciela, dlaczego. Ojciec odpowiedział: „Powiedz mu, że albo skaleczy sobie ręce, albo rozciąga rękawy koszuli”. Wreszcie można opowiedzieć następujący odcinek (z pewnością niepokojący dla więcej niż jednego). Pewnego ranka 11-letni chłopiec poszedł do Ojca Pio i powiedział: „Ojcze, mój tata przypomina ci o tej łasce, nie zapomnij!”. Odpowiedział: „Zadzwoń do ojca, pozwól mi przyjść”. „Tato, Ojciec Pio chce cię!”. Ojciec podchodzi i Ojciec Pio krzyczy na niego: „Świnio, czy nie wstydzisz się tak ubrać syna? Krótkie spodenki (chyba że tu chodziło o skarptetki Obrazek, co jeśli mała dziewczynka to zobaczy? Pamiętajcie, że zapłacimy także za grzechy myśli innych. Świnia, jesteś! ”. Ojciec Pio był jednak praktycznie sam w tej bitwie, do tego stopnia, że ​​jeden z jego duchowych synów napisał: „Głos protestu przeciwko modzie dochodzi tylko z ust Ojca Pio. W Rzymie wszyscy kapłani zamykają oczy i idą dalej ”. Na co Ojciec odpowiedział ironicznie: „Ryba śmierdzi z głowy! ...”. Nawet sługa Boży, don Dolindo Ruotolo, bardzo jasno wypowiadał się na temat godności i świętości ludzkiego ciała i nie wahał się podnieść głosu przeciwko chciwym modom. W jego pismach czytamy dosłownie: „Kobieto, jesteś stworzeniem Bożym, bardzo szlachetnym stworzeniem, dusza zjednoczyła się z ciałem, aby wychwalać Boga, a nie z pośmiewiska czy zabawek skorumpowanych ludzi. Cóż za przygnębiające dla ciebie, gdy koncentrujesz się tak bardzo na pielęgnacji ciała, że ​​stajesz się niewolnikiem i sprawiasz, że wydaje się, że nie jest już dziełem Boga, ale dziełem. Każda moda, każdy nieskromny ornament, używasz ich, aby pokazać sztuczne piękno, które możesz stworzyć za pomocą makijażu; i dlatego zamiast wychwalać Boga, obrażasz go swoimi grzechami. Czy jesteście na ziemi tak rozczarowani? Czy uważasz, że sąd Boży jest bliski i że gdy grób otwiera się na ciało, niebo musi otworzyć się na duszę. „Kiedy myślisz o swoim ubraniu - pisał papież Pius XI - pomyśl także o kobietach, jak śmierć cię zredukuje!”. Po grzechu pierworodnym wzrok człowieka byłby wstrząśnięty wizją ciała, więc Bóg chciał, aby ciało zostało przykryte. Więc musicie się ubrać, aby ukryć ciało, a nie pokazać, musicie się ubrać, aby pamiętać, że jesteście od Boga i że jesteście świątynią Ducha Świętego. Bóg ubiera swoje stworzenie, szatan rozbiera ją, ponieważ będąc nieczystym duchem, odczuwa radość we wszystkim, co poniża. Nieskromna kobieta jest na ulicach trofeum, które diabeł chwali się przeciwko Odkupieniu. Skandaliczna kobieta nie jest posłuszna Bogu, Papieżowi i kapłanom, a jedynie Szatanowi i nikczemnym manewrom mody, gotowym do noszenia futra latem i chodzenia scollacciata, a krótką spódniczką nawet zimą. Nie mów, biedne stworzenie Boże, że nie możesz nosić spódnic wystarczająco długo, bo ci przeszkadzają: jeśli moda miała dla ciebie znaczenie, nie wahałbyś się tego zrobić. Pamiętaj, że nieskromna moda praktycznie sprawia, że ​​jesteś kobietą wszystkich, a chciwe oczy mężczyzn poniżają cię za każdym razem, gdy lądują na tobie z nieczystymi pragnieniami, dzięki czemu stajesz się jak kobieta ulicy, ofiarując się z własnej winy mroczne spojrzenie złych ludzi, a ty wracasz do domu pełen winy i niegodziwości. Mówicie: „Bardzo cierpię z powodu upału, muszę się lekko ubrać, potrzebuję świeżości!”. Przy takim rozumowaniu możesz jednak upodabniać się jak naród afrykański zulu i uważać się za usprawiedliwionego. Wiedzcie jednak, że kiedy przebierasz się w nieskromny sposób, odnawiasz opprobrios, którzy sprowadzili Jezusa do strasznej zranionej nagości. Czy będziesz miał odwagę odnowić ucisk i cierpienie nagości w swoim ciele? Okryjcie swoje ciało, okryjcie się czystością, a ukoicie rany Jezusa; daj mu, w jedności ze swoimi cierpieniami, ofiara przetrwania odrobiny gorąca i pokuta wyrzeczenia, czyńcie to dla miłości i współpracujcie z Nim dla zbawienia dusz, za które przelał swoją Krew, starając się przynajmniej ich nie zgorszyć ”. Wreszcie Don Giuseppe Tomaselli we wspaniałej broszurze „Moda damska” pisze: „[Ja, Jezus] potraktował kobietę samarytańską łagodnie i dotknął serca Marii Magdaleny. Ale pewnego dnia wypowiedziałem te ogniste słowa: „Biada każdemu, kto zgorszy nawet jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, byłoby dla niego lepiej, gdyby kamień młyński obrócony przez osła zawieszono na jego szyi i wrzucono w głębiny morza. Biada światu za skandale! (Mt 18,6-7). Kto wypowiada te słowa, jest Bogiem, najwyższym sędzią ludzkości, który będzie musiał wypowiedzieć zdanie dla każdej duszy: Nieba lub Piekła. O kobieto, która podąża za modą, pamiętajcie, że wszystkie spojrzenia skierowane do was ze złością, zarówno w domu, jak i na zewnątrz, są grzechami popełnionymi bardziej niż ktokolwiek, kto jest wam przypisany, że jesteście dobrowolną przyczyną. Pewnego dnia, gdy śmierć wyrwie cię ze świata i pojawisz się przede mną, aby cię osądzić, zobaczysz winy popełnione przez mężczyzn, widząc cię w nieprzyzwoitym stroju, a ty sam będziesz przerażony! Jaką wymówkę mi przedstawisz? Biada tobie, kobieto, za skandale. Bezskutecznie moi Kapłani podnieśli głosy i odsłonili święte obwieszczenia w Świątyni. Kiedy idziecie do Kościoła, wiedząc, że kapłan nie da wam Świętej Cząstki, abyście mogli zobaczyć was gołymi rękami i zbyt nisko, na moment Komunii okrywacie się najlepiej i przyjmują Mnie. Opuszczając Kościół, ubieracie się nieskromnie: wasze ciało, które komunikowało się w Kościele, staje się wzdłuż ulic, w miejscach spotkań, na plaży iw domu, narzędzie szatana i zachęta do zła [...]. Ojcowie i matki rodzin, słuchajcie! Biada wam, jeśli pozwolicie swoim dzieciom wywołać skandal! Największa odpowiedzialność za nieprzyzwoitą modę ciąży na tobie lub rodzicach, albo dlatego, że dajesz smutny przykład, albo dlatego, że jesteś zbyt słaby w edukacji dzieci. Ojcowie i matki rodziny, poproszę was ściśle o te grzechy: złe postępowanie waszych córek musi wpływać na wasze sumienie, jeśli nie zrobiliście wszystkiego, co możliwe, aby uchronić je od złej mody [...]. Jednym z ulubionych miejsc Szatana jest plaża latem. Nieprzyzwoity nawyk na plaży jest moralną ruiną wielu dusz. Ale najbardziej zasmuca mnie to, że widzę na plaży w wolnych strojach kobiety, które zwykle modlą się w domu i zbliżają się do stołu eucharystycznego. W ślepocie wierzą, że nieprzyzwoity nawyk jest zgodny z prawem, ponieważ wielu ludzi go używa: ale zło jest zawsze złe. Szatan lubi oglądać swoich sług na plaży i już liczy na to, że będzie z nimi w piekle. Ja, Stwórca, nadałem Prawo Moralne, na które nikt na ziemi nie ma prawa nadepnąć. Zapytam reżyserów, artystów i tych, którzy oglądają ich dzikie sceny. Zwracam się do was, dusze drogie mi. Zawsze ubieraj się skromnie. Widząc źle ubrane kobiety na ulicy, módlcie się za nich, odmawiajcie Ave, aby moja matka mogła wstawić się za nimi. Błogosławieni, którzy słuchają mego słowa i wprowadzają je w życie! ”. 4. Nie czas wstydzić się Ewangelii ... Szatan lubi oglądać swoich sług na plaży i już liczy na to, że będzie z nimi w piekle. Ja, Stwórca, nadałem Prawo Moralne, na które nikt na ziemi nie ma prawa nadepnąć. Zapytam reżyserów, artystów i tych, którzy oglądają ich dzikie sceny. Zwracam się do was, dusze drogie mi. Zawsze ubieraj się skromnie. Widząc źle ubrane kobiety na ulicy, módlcie się za nich, odmawiajcie Ave, aby moja matka mogła wstawić się za nimi. Błogosławieni, którzy słuchają mego słowa i wprowadzają je w życie! ”. 4. Nie czas wstydzić się Ewangelii ... Szatan lubi oglądać swoich sług na plaży i już liczy na to, że będzie z nimi w piekle. Ja, Stwórca, nadałem Prawo Moralne, na które nikt na ziemi nie ma prawa nadepnąć. Zapytam reżyserów, artystów i tych, którzy oglądają ich dzikie sceny. Zwracam się do was, dusze drogie mi. Zawsze ubieraj się skromnie. Widząc źle ubrane kobiety na ulicy, módlcie się za nich, odmawiajcie Ave, aby moja matka mogła wstawić się za nimi. Błogosławieni, którzy słuchają mego słowa i wprowadzają je w życie! ”. 4. Nie czas wstydzić się Ewangelii ... Widząc źle ubrane kobiety na ulicy, módlcie się za nich, odmawiajcie Ave, aby moja matka mogła wstawić się za nimi. Błogosławieni, którzy słuchają mego słowa i wprowadzają je w życie! ”. 4. Nie czas wstydzić się Ewangelii ... Widząc źle ubrane kobiety na ulicy, módlcie się za nich, odmawiajcie Ave, aby moja matka mogła wstawić się za nimi. Błogosławieni, którzy słuchają mego słowa i wprowadzają je w życie! ”. 4. Nie czas wstydzić się Ewangelii ...
Niektóre grupy katolików z Kanady rozpoczęły prawdziwą „krucjatę o skromność”, sugerując, że kobiety zawsze ubierają się w „kobiecy” sposób, ze spódnicami co najmniej jedną dłonią poniżej kolan, rękawami do łokci, bez dekoltów, brak przezroczystości lub zrostów, które podkreślają kobiecą formę i zawoalowaną głowę w Kościele, zrzekając się męskich pieczęci (tj. zakazując używania spodni) z miłości do Niepokalanego Poczęcia, miłośnika skromności oraz zdrowej i świętej kobiecości. Zobowiązują się również do edukacji, poprzez przykład i słowo, dzieci, od najmłodszych lat, do nauki skromności i skromności, ubierając je w wygodny sposób od najmłodszych lat. Jeśli wiele córek Boga zastosowało się do tych wytycznych, które stanowiły niekwestionowaną praktykę we wczesnym Kościele, wkrótce nasza Europa powróci do bycia domem i kolebką Świętej Wiary Katolickiej, a świat powróci, by odetchnąć słodkim zapachem skromności, czystości i czystości. Kilka lat temu zmarły egzorcysta Don Vincenzo Cuomo potwierdził te głębokie nauki moralne z wielką odwagą w niektórych swoich pismach. „Patrząc na miniony sezon letni, niestety należy przyznać, że nic się nie poprawiło w odniesieniu do mody damskiej, która staje się coraz bardziej nieprzyzwoita. Nudyzm przeszedł teraz także przez drzwi naszych kościołów! Temat stał się tematem tabu: moda damska. Kto o tym mówi? Wszystko jest w porządku? A jeśli coś jest nie tak, kto powinien oświecić, poprawić, upomnieć? Niestety aludyzm staje się coraz bardziej bezczelny i nachalny, napędzany programami, z gazet, z plakatów ulicznych ... [...] W naszych czasach obserwujemy globalizację nieskromności, ponieważ przekonanie, że jeśli kobieta nie jest prowokująca, nie jest kobietą, jest zakorzenione w masie. Zaczęliśmy więc od skrócenia rękawów, potem rękawy zniknęły ... Górna część ciała była coraz bardziej rozebrana do naga. W tym samym czasie przeszliśmy do mini spódniczki, która staje się coraz bardziej ... mini! A dlaczego nie rozebrać też brzucha i pępka? A potem krótkie i bardzo krótkie i obcisłe szorty. Śmiałość nie zna już granic świętego miejsca: kościołów i świątyń. [...] A co powiedzieć, gdy w niektórych kościołach idą na pulpit lub jako nadzwyczajni pasterze komunii kobiety w ubraniach, które z pewnością nie są wzorowe? Być może te notatki rozśmieszą kogoś, ponieważ mówi „czasy się zmieniły i już nie robi wrażenia!”. Twierdzenie to jest równie fałszywe, co głupie. Więc nie ma już pożądliwości oczu i ciała? I czy nie ma już znaczenia to, co napisano w listach Apostołów o kobiecych ubraniach? W rzeczywistości grzechy nieczyste nie są już uważane za grzech. Rzeczy nie dzieją się przez przypadek. Istnieje cała strategia diabelskiej złośliwości, której celem jest de-chrystianizacja mas; nie dotyczy to już karabinów i więzień, ale burzy chrześcijańskie zasady. [...] Przed walcem, który nie zna przeszkód, podnieś autorytatywny i silny głos! W Fatimie Madonna, za pośrednictwem Hiacynty, zwiastowała nadejście bezwstydnej mody, przyczyny utraty wielu dusz. Niech najczystsza Dziewica uzyska dzięki swemu potężnemu wstawiennictwu powrót do czystego i czystego życia przynajmniej wśród kobiet chrześcijańskich ”. Przywróć dziewczętom ich kobiecość, przywróć im nieśmiałość i pozbądź się tej nienawistnej bezczelności. Przywróć dziewczętom kobiecość, a także miłe słowa i ładne zachowania. Odzyskaj jego wykształcenie i wrażliwość. Zakryj odsłonięte części, przywracając im godność i czystość czerwonej twarzy, nie od funta makijażu, ale od zażenowania, które odczuwają w precyzyjnej chwili. Przywróć mu utraconą teraz elegancję, kto wie, gdzie jest, oddaj słodycz, która odróżniała ich od mężczyzn. Sprowadź dziewczyny z pięknymi włosami opadającymi na ramiona, z irytującym grzebieniem, który ślizga się przed twarzą, lekko pomalowany i niezabrudzony szczotkami i dziwnymi kolorami mrugającymi na oczach tylko na scenę. Te piękne dziewczyny zrobione z mięsa z pięknymi biodrami, piękne do zobaczenia i dotykające, a nie te gromady kości, które używają wyściełanej bielizny, aby pochwalić się krzywą, teraz synonimem transgresji i wulgarności. Oddaj mu to, co ich różni. Oddajcie dziewczęta światu i zabierzcie te dziewczyny, które udają kobiety. (L. Ronconi)






https://caserta24ore.altervista.org/201 ... -modestia/
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 19:51 przez random1414, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Magnolia » 2020-06-02, 19:39

Co CIę zasmuca w tym ?

Sam tłumaczyłeś z włoskiego? Czy skorzystałeś z translatora, który nie jest doskonały i często przekręca zdania i gubi sens treści....
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 19:41 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: random1414 » 2020-06-02, 19:54

Zasmuca mnie to że O Pio uznawał że spodnie krtotkie sa nieskromne ze sukienki spodnie (u kobiet) też że ramiona też (mają być do łokcia zakryte ) ze odpowiemy za myśli innych (co w sumie oznaczałoby przy fatalistycznej interpretacji skrajne dręczenie siebie bo skąd ja mam wiedziec ze i co sobie ktoś pomyśli) ale niestety O Pio tak uznał :C bądz przynajmiej piszą że uznał bo nadzieja jest jeszcze że to mit że takie coś powiedział :)
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 19:54 przez random1414, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Wątpliwości i dociekania Randoma

Post autor: Dezerter » 2020-06-02, 20:15

random1414 pisze: 2020-06-02, 17:40 W obliczu takich poważnym problemów ze strojem to cięzko się modlic.
Albo nas trollujesz :!: :-w
albo
:-o ~x( x_x %-( :-q @-)

Słyszałeś, że Św Franciszek rozebrał się do naga na największym placu w mieście wobec ojca i wielu mieszkańców
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ