Wątpliwości i dociekania Randoma

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: Magnolia » 2020-05-14, 20:04

Właśnie dlatego Random że w lecie jest odpowiednia pora pogody i różne sytuacje w których wypada nosić krótkie spodenki to robimy to, bo kierujemy się zdrowym rozsądkiem i oceną pogody i sytuacji.

Robiłeś to zapewne do tej pory, każdy z nas tez to robi w lecie, i mieści się to w zasadach o których pisałam Ci już kilkakrotnie.

Poza tym wspominaliśmy już o kontekście historycznym rzeczy które czytasz. Tego wydaje się nie bierzesz zupełnie pod uwagę. Kiedyś noszono spódnice do kostek i gorsety, kiedy zmieniała się moda i kobiety zaczęły nosić krótsze ubrania to Kościół na to reagował i wzbudzał refleksje. Ale obecnie widok krótkich spodenek czy spódniczek mini jest powszechny i akceptowany. Przydałby się zapewnie wielokrotnie umiar w ich noszeniu, ale naprawdę nie o to chodzi by wszędzie widzieć grzech.

Nadal czekam na odpowiedz na moje pytanie : co to jest Dobra Nowina?

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: random1414 » 2020-05-19, 10:46

Dziękuje że czekasz postaram się ogarnąć to... w sensie odpowiedz na to pytanie ,choć też chciałbym odpowiedz na moje pytania zwłaszcza te




3.Jeśli chodzi o bezpośrednią(pewnie bliską) okazję do grzechu to chodzi tu o zachowanie złotego środka(czyli żeby dla przeciętnego człowieka/wiekszosci ludzi nie było to bliską okazją ) czy o to żeby dla nikogo nie było to okazją(bliską) do grzechu?
//BO teoretycznie każdy strój czy habit czy sutanna moze być dla kogoś okazją bliską do grzechu i może wywowałac tragiczne konsekwencję.
4.Co to znaczy zgodnie z aspiracjami społeczeństwa które docenia godnosc i powagę stroju publicznego ?
"Mówiąc bardziej ogólnie, niemoralność niektórych stylów zależy w dużej mierze od ekscesów albo nieskromności, albo luksusu. Nadmiar nieskromności w modzie polega w praktyce na cięciu odzieży. Szata nie może być oceniana według szacunków społeczeństwa dekadenckiego lub już skorumpowanego, ale zgodnie z aspiracjami społeczeństwa, które docenia godność i powagę swojego stroju publicznego."
5.Czy noszenie szortów w okolice kolan jest grzeszne Według tego przemowienia.?
6.Czy noszenie bokserek na plaży czy na basenie jest grzeszne według tego przemowienia?
7.A jeśli kobieta ma obcisłe spodnie (jak dżinsy itp.), ale ma ubranie za pośladki przy tym lub szorty, sukienka w okolice kolan jest to nieskromne; czy to bliska okazja do grzechu dla wiekszosci osób?//bądz czy tu chodzi tu o zachowanie złotego środka(czyli żeby dla przeciętnego człowieka/wiekszosci ludzi nie było to bliską okazją ) czy o to żeby dla nikogo nie było to okazją(bliską) do grzechu?




Bo je się ostatnimi czasu ogólnie o kwestie spodni kobiet ze kazde jakoś sie tam na pośladkach odkładają itp i że to bliską okazją do grzechu dla każdego jest i ze kobiety nie moga chodzić w spodniach spodenkach itp ..... Jestem smutny z powodu tego ze posiadamy pośladki :CC

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-19, 14:12

a jak Ty uważasz? czy noszone spodnie przez kobiety powodują u Ciebie grzech?
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: marcin07 » 2020-05-19, 14:43

Mowia ze ubiór czyni człowieka , ale ja uważam ze to bzdura , sam nosze skromne ubrania , nic wyszukanego przede wszystkim dbam aby były czyste i nie śmierdziały potem .
Lecz można zauważyć ze dla innych ubiór jest wizytówka jego upodobania a nieraz zawodu .
Kobiety być możne nie wszystkie wszystko robią aby się przypodobać mężczyznom i prowokować ich do flirtu lub nawet więcej jak flirt , ja nie mam nic do zarzucenia kobietom o ile nie przekraczają pewnych norm , ale jak wiem w dzisiejszych czasach czym mniej na ciele tym więcej pokazują kobiety obcisłe spodnie , kuse sukienki duże dekolty itd itd , to wszystko jest robione po to aby sie mężczyznom przypodobać a nawet ich zdobywać .
Inna sytuacja jest na plaży , kąpielisku , tam wiadomo nikt nie chodzi w ubraniach , tylko zazwyczaj ma jak najmniej ciuchów na sobie .
Ale żadne ubiory nie przeszkodzą temu czy innemu czlowiekowi w wyobraźni i fantazji seksualnej i pożądaniu tej czy innej kobiety lub na odwrót .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: random1414 » 2020-05-19, 16:50

Niezapominajka pisze: 2020-05-19, 14:12 a jak Ty uważasz? czy noszone spodnie przez kobiety powodują u Ciebie grzech?
Wiesz ja sie boje ze tak;choc mam nadzieje ze nie ,tyle ze obecnie nie jestem w normalnej sytuacji aby to stwierdzic bardziej mnie martwi sprawa innych ludzi itp bo moze ja jestem przewrazliwiony mocno albo i slabo ale niekiedy moze bardziej pod wpływem roznych teksktow itp i martwie sie o to :C


Niewiem ale te teksty z tej strony godnosc.org czy Pana Mirosława Salwowskiego bądz intrukcja Ojcia Pio i to przemówienie skłania mnie do patrzenia na inne osoby czy aby przypadkiem czegoś nie widać bądz i/ czy ktoś inny sie nie zgorszy albo też i w sumie zwłaszcza czy ten strój nie jest grzeszny :C

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-19, 17:56

random, ja chodzę w spodniach. no przykro mi ale niestety nie mam spódnic po kostek a mam pewne wstydliwe problemy i nie widzę innego wyjścia. chodzę do pracy w jeansach bądź spodniach eleganckich do marynarek. muszę wyglądać elegancko ponieważ pracuje jako recepcjonistka. czy ja mam ubrać worek j odstraszać ludzi albo ubierać się w coś w czym dziwnie się czuje bo ludzie mogą przeze mnie zgrzeszyć? naprawdę wprowadzasz nie tylko siebie ale i innych w skrupuły i mieszasz w głowie. po co czytasz teksty których nie rozumiesz?

każdy jest odpowiedzialny za siebie, wszyscy tutaj Ci to piszą. dziwne ze jakoś jak patrzę na faceta bez koszulki to potrafię powstrzymać myśli. zreszta zależy jak ktoś patrzy. można patrzeć na kogoś ładnie, elegancko ubranego, w dodatku przystojnego/ładnego i patrzeć czysto, random to Ty masz powstrzymywać swoje złe myśli jeśli takowe masz a jednocześnie ubierać się tak jak lubisz nie siejąc zgorszenia. zrozum to wreszcie. i przestań wpadać w panikę i obsesje.

myśle ze ktoś kto chce widzieć nieczystość zobaczy ją nawet w kimś ubranym w kurtkę do kostek.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: Dezerter » 2020-05-19, 19:10

random1414 pisze: 2020-05-19, 16:50
Niezapominajka pisze: 2020-05-19, 14:12 a jak Ty uważasz? czy noszone spodnie przez kobiety powodują u Ciebie grzech?
Wiesz ja sie boje ze tak;choc mam nadzieje ze nie ,tyle ze obecnie nie jestem w normalnej sytuacji aby to stwierdzic bardziej mnie martwi sprawa innych ludzi itp bo moze ja jestem przewrazliwiony mocno albo i slabo ale niekiedy moze bardziej pod wpływem roznych teksktow itp i martwie sie o to :C


Niewiem ale te teksty z tej strony godnosc.org czy Pana Mirosława Salwowskiego bądz intrukcja Ojcia Pio i to przemówienie skłania mnie do patrzenia na inne osoby czy aby przypadkiem czegoś nie widać bądz i/ czy ktoś inny sie nie zgorszy albo też i w sumie zwłaszcza czy ten strój nie jest grzeszny :C
Randomie, proszę zmień zainteresowania
Jak tam twoje życie z Duchem Świętym, nam nadzieję, że poświęcasz My więcej czasu i zainteresowania niż ciuchom :ymblushing: *-:)

A czy Pan @Mirosław Salwowski jest zadowolony z owoców jakie jego publikacje przynoszą? Czy one są na pewno ku zbudowaniu czyjejś wiary?

Dodano po 9 minutach 10 sekundach:
Niezapominajka pisze: 2020-05-19, 17:56 random, ja chodzę w spodniach. no przykro mi ale niestety nie mam spódnic po kostek a mam pewne wstydliwe problemy i nie widzę innego wyjścia. chodzę do pracy w jeansach bądź spodniach eleganckich do marynarek. muszę wyglądać elegancko ponieważ pracuje jako recepcjonistka. czy ja mam ubrać worek j odstraszać ludzi albo ubierać się w coś w czym dziwnie się czuje bo ludzie mogą przeze mnie zgrzeszyć? naprawdę wprowadzasz nie tylko siebie ale i innych w skrupuły i mieszasz w głowie. po co czytasz teksty których nie rozumiesz?

każdy jest odpowiedzialny za siebie, wszyscy tutaj Ci to piszą. dziwne ze jakoś jak patrzę na faceta bez koszulki to potrafię powstrzymać myśli. zreszta zależy jak ktoś patrzy. można patrzeć na kogoś ładnie, elegancko ubranego, w dodatku przystojnego/ładnego i patrzeć czysto, random to Ty masz powstrzymywać swoje złe myśli jeśli takowe masz a jednocześnie ubierać się tak jak lubisz nie siejąc zgorszenia. zrozum to wreszcie. i przestań wpadać w panikę i obsesje.

myśle ze ktoś kto chce widzieć nieczystość zobaczy ją nawet w kimś ubranym w kurtkę do kostek.
Randomie, proszę zmień zainteresowania
Jak tam twoje życie z Duchem Świętym, nam nadzieję, że poświęcasz My więcej czasu i zainteresowania niż ciuchom :ymblushing: *-:)

Brawo Niezapominajko :ymapplause: - nic dodać
jak ja widzę piękną kobietę, ładnie ubraną, czy nawet "ładnie rozebraną", to nie musi i zazwyczaj nie powoduje u mnie to grzesznych myśli, tylko powód do zachwytu jej urodą, czyli jak już tu pisałem:
"Panie Jezu jak przepięknie ją stworzyłeś :!: "
Po takim zachwycie bardzo rzadko moje myśli idą w grzesznym kierunku - polecam bo to działa.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Niezapominajka pisze: 2020-05-19, 17:56 random, ja chodzę w spodniach. no przykro mi ale niestety nie mam spódnic po kostek a mam pewne wstydliwe problemy i nie widzę innego wyjścia. chodzę do pracy w jeansach bądź spodniach eleganckich do marynarek. muszę wyglądać elegancko ponieważ pracuje jako recepcjonistka. czy ja mam ubrać worek j odstraszać ludzi albo ubierać się w coś w czym dziwnie się czuje bo ludzie mogą przeze mnie zgrzeszyć? naprawdę wprowadzasz nie tylko siebie ale i innych w skrupuły i mieszasz w głowie. po co czytasz teksty których nie rozumiesz?

każdy jest odpowiedzialny za siebie, wszyscy tutaj Ci to piszą. dziwne ze jakoś jak patrzę na faceta bez koszulki to potrafię powstrzymać myśli. zreszta zależy jak ktoś patrzy. można patrzeć na kogoś ładnie, elegancko ubranego, w dodatku przystojnego/ładnego i patrzeć czysto, random to Ty masz powstrzymywać swoje złe myśli jeśli takowe masz a jednocześnie ubierać się tak jak lubisz nie siejąc zgorszenia. zrozum to wreszcie. i przestań wpadać w panikę i obsesje.

myśle ze ktoś kto chce widzieć nieczystość zobaczy ją nawet w kimś ubranym w kurtkę do kostek.

Brawo Niezapominajko :ymapplause: - nic dodać
jak ja widzę piękną kobietę, ładnie ubraną, czy nawet "ładnie rozebraną", to nie musi i zazwyczaj nie powoduje u mnie to grzesznych myśli, tylko powód do zachwytu jej urodą, czyli jak już tu pisałem:
"Panie Jezu jak przepięknie ją stworzyłeś :!: "
Po takim zachwycie bardzo rzadko moje myśli idą w grzesznym kierunku - polecam bo to działa.
Ostatnio zmieniony 2020-05-19, 19:10 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ubiór i pytania ogólne Random1414

Post autor: random1414 » 2020-05-19, 19:28

No ok ja rozumiem Cię @Dezerter choć wiadomo że i tak to rodzi niepokoje te pytania.W każdym razie najtrudniejsze były teksty ze strony godnosc.org i chyba one najbardziej na to wpłyneły sporo bardziej niż Pana Salwowskiego i Ojca Pio przywoływanie chyba mim
Ostatnio zmieniony 2020-05-19, 19:43 przez random1414, łącznie zmieniany 3 razy.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Skutki Novus Ordo

Post autor: random1414 » 2020-05-21, 20:24

1.Czy to prawda że owoce reformy Pawła VI są katastrofalne pod każdym względem - i proszę o wyjaśnienie tego ?
2.Czy jest obecnie masowe odstępstwo od nieomylnych prawd wiary katolickiej ?


ciach. Nie będziemy reklamować takich treści. Dominik

Nie bez znaczenia jest doświadczenie ponad pół wieku po reformie Pawła VI: jej owoce są katastrofalne pod każdym względem. Najpoważniejszym skutkiem jest masowe odstępstwo od nieomylnych prawd wiary katolickiej, co ma bez wątpienia związek ze zmianami w liturgii.
Ostatnio zmieniony 2020-05-23, 09:33 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: Magnolia » 2020-05-21, 20:32

Random, kazdy może założyć sobie bloga i pisać swoje opinie.

Kazdy moze sobie napisać, że jest teologiem zakładając bloga.

Jak nie umiesz sam poznać czy ktoś jest teologiem czy sobie napisał coś na blogu to proponuje słuchać tylko kapłanów bo CI na pewno są teologami.

A jeśli masz pytania co do opinii , którą napisał ktoś na blogu to się pytaj tego blogowicza.

Ale na Twoim miejscu skupiłabym się na znalezieniu Dobrej Nowiny w Biblii, a bo jest naprawdę ważny dla Ciebie temat.

Skutki reformy Pawła VI odłóż sobie na później, jak zrozumiesz podstawy wiary.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: Dezerter » 2020-05-21, 21:22

random1414 pisze: 2020-05-21, 20:24 1.Czy to prawda że owoce reformy Pawła VI są katastrofalne pod każdym względem - i proszę o wyjaśnienie tego ?
Prawda to jest taka, że papież Paweł VI został uznany za Świętego Kościoła Katolickiego - a twój teolog katolicki chyba nie zostanie występując przeciw Kościołowi i jego przywódcom
Ja powiem od siebie, gdyby nie reformy w KK to raczej by mnie w nim nie było
2.Czy jest obecnie masowe odstępstwo od nieomylnych prawd wiary katolickiej ?
Nie
Jeśli uważasz inaczej to podaj przykład - rozpatrzymy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-21, 22:17

Ponieważ na różnych forach pytasz o to samo, więc udzialam Ci takiej samej odpowiedzi:
random14 pisze:1.Czy to prawda że owoce reformy Pawła VI są katastrofalne pod każdym względem - i proszę o wyjaśnienie tego skutków Novus Ordo bo mam nadzieje ze nie są katastrofalne pod każdym względem ?
Nieprawda.
2.Czy jest obecnie masowe odstępstwo od nieomylnych prawd wiary katolickiej ?
Tak, jak zawsze, w ciągu całego czasu trwania Kościoła.
Po co karmisz się nauczaniem osób spacerujących po krawędzi schizmy?

Biserica Dumnezeu

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-05-21, 23:02

Ale gdzie ta schizma?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-22, 00:23

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-05-21, 23:02 Ale gdzie ta schizma?
Chetnie pokażę - ale nie w tym wątku.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Skutki Novus Ordo

Post autor: random1414 » 2020-05-22, 10:13

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-21, 22:17 Ponieważ na różnych forach pytasz o to samo, więc udzialam Ci takiej samej odpowiedzi:
random14 pisze:1.Czy to prawda że owoce reformy Pawła VI są katastrofalne pod każdym względem - i proszę o wyjaśnienie tego skutków Novus Ordo bo mam nadzieje ze nie są katastrofalne pod każdym względem ?
Nieprawda.
2.Czy jest obecnie masowe odstępstwo od nieomylnych prawd wiary katolickiej ?
Tak, jak zawsze, w ciągu całego czasu trwania Kościoła.
Po co karmisz się nauczaniem osób spacerujących po krawędzi schizmy?

Dlaczego to nieprawda ?

Jestem chętny na wykazanie i dowiedzenie się o tym jednak to ważne jest aby umieć bronić religii własnej ....

Dodano po 51 minutach 31 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-22, 00:23
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-05-21, 23:02 Ale gdzie ta schizma?
Chetnie pokażę - ale nie w tym wątku.
Ok to pokaż

ODPOWIEDZ