Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
TOMVAD 45

Re: Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-05, 21:04

Słuszna uwaga .agnolio,chociaż programy prowadzone przwz osoby świeckie też mogą być bardzo dobre,wartościowe.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-06, 05:01

Ewangelizacja jest skuteczna i zbawienna wtedy, gdy w jej wyniku ewangelizowani utrwalają sobie obraz i wzorce Jezusa, a nie ewangelizatora.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Post autor: Niezapominajka » 2020-07-06, 09:31

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-06, 05:01 Ewangelizacja jest skuteczna i zbawienna wtedy, gdy w jej wyniku ewangelizowani utrwalają sobie obraz i wzorce Jezusa, a nie ewangelizatora.
słusznie!
należy się modlić czynić i myśleć chrystocentrycznie (czy jakoś tak) a nie skupiać się na osobie kapłana i jemu zawdzięczać.. to Duch Boży działa przez ludzi i jemu należy dziękować - oczywiście kapłanom tez za ich posługę dobroć i ewangelizacje - ale celem jest budowanie relacji z Jezusem nie z kapłanem.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

TOMVAD 45

Re: Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 15:36

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-06, 05:01 Ewangelizacja jest skuteczna i zbawienna wtedy, gdy w jej wyniku ewangelizowani utrwalają sobie obraz i wzorce Jezusa, a nie ewangelizatora.
Dokładnie tak. Bardzo dobrze to ująłeś. :-bd :ymapplause:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zgubne skutki internetowej ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2020-09-11, 22:27

Magnolia pisze: 2020-07-05, 18:03 Do tego mądrej wypowiedzi dodałabym jeszcze małą uwagę. Decydowałabym się wybierać kanały prowadzone przez duchownych, przemawia za tym bezpieczeństwo treści.
Jest to większy margines bezpieczeństwa, ale niestety nie wystarczający :( co piszę ze smutkiem
W przypadku na natknięcie się na film, który budzi twoją wątpliwość drogi forumowiczu zalecam wrzucić go na forum i ocenimy, przedyskutujemy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”