Czy Bóg stworzył wirusy?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Czy Bóg stworzył wirusy?

Post autor: Jozek » 2020-06-02, 08:45

Ja wierze w Boga, a nie wirusa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-02, 18:21

Bog stworzyl wzystko, co stalo sie wirusem. Wuec niewiara w w irusa jest jakby niewiara w Boza wszechmoc.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-03, 01:08

Ale Bog stworzyl czlowieka i dal mu program antywirusowy, wiec wiara w wirusa jest raczej niewiara w Boga i dzielo Boga, a nie odwrotnie.
Poza tym, to wiekszosc nowych wirusow to nie jest dzielo Boga, tylko czlowieka, ktoremu sie wydaje ze jest bogiem.
Wiekszosc epidemii powstaje glownie w okolicach laboratoriow, tylko pozniej wszystko jest poprawiane tak by odsunac podejzenia ze laboratoria sa "nieszczelne". W UK bylo juz sporo takich przypadkow, gdzie w centrum rejonu wystapienia jakiegos wirusa, bylo laboratorium biologiczne. Konczy sie tak ze ktos straci prace za zaniedbania, a fakty sa zamiatane pod dywan.
Te wszystkie ptasie grypy, swinskie grypy itp. to robota czlowieka, chcacego miec szczepionke na wszystko i dlatego choduje wszystko, a tym samym przyspiesza wszelkie mutacje, ktore w naturze mogly by w ogole nie wystapic.
W ogole to chyba takie laboratoria sa w kazdym wiekszym miescie, bo jak jakis outbreak wirusow wystepuje, to zawsze w poblizu jest laboratorium biologiczne.
Czy aby napewno jest tych laboratoriow tak duzo na swiecie, by przy kazdej epidemii, zawsze bylo jakies w poblizu (kilka, do kilkanascie km) centrum pierwszych infekcji?
Ostatnio zmieniony 2020-06-03, 01:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: marcin07 » 2020-06-03, 08:19

Nie wiem co ma koronawirus z wiara , wiarę się ma albo nie ma a wirus zabija wszystkich , bez względu na wiarę .
Mówiłem i pisałem ze największym wrogiem Boga jest człowiek , zerwał i niszczył wszelkie pakty , umowy z Bogiem , jak się rozwinął to w swych laboratoriach zaczął tworzyć rożne maszkary zwierzęce , ludzkie , produkował wirusy to zabijania ludzi podczas wojny i pokoju .
W laboratoriach powstają zarodki dzieci i juz albo za jakiś czas zaczną się zamówienia na takie czy inne dziecko..
Ci ,w laboratoriach myślę nic nie maja wspólnego z wiara , oni uważają się za bożków którzy maja moc zmieniania świata , to oni sa obecnie władcami życia i śmierci , tworzą nowy rodzaj ludzki i mordują rożnymi rodzajami wirusów , wiec gdzie jest ich wiara w boga ???
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: exe » 2020-06-03, 20:04

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-02, 18:21 Bog stworzyl wszystko, co stalo sie wirusem. Wuec niewiara w w irusa jest jakby niewiara w Boza wszechmoc.
Jednakże, jeśli "coś" stało się "czymś", to nie ma tu mowy o stwarzaniu, ponieważ stwarzanie dotyczy productio rei ex nihilo sui et subiecti, czyli stwarzania rzeczy w ich podmiocie, co odnosi się zarówno do formy, jak i materii. Natomiast tworzenie przez przyczyny stworzone jest tylko productio rei ex nihilo sui, a więc odnosi się tylko do zmiany formy.
Poza tym, nie mamy wcale pewności, że wirusy to struktury stworzone (wedle powyższego rozróżnienia).
Ostatnio zmieniony 2020-06-03, 20:05 przez exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-03, 20:22

Poszedlem w tym stwierdzeniu na kroty, ale ... kazda substancja i kazdy duch zostaly stworzone. Zas stworzenie polega raczej na wykreowaniu mechanizmu przemian, a nie na lepieniu kazdej formy bezposrednio na nowo.
Wobec tego wirusy w swej formie sa pochodna bazy, na ktorej sie okazaly , a ktora jest stworzona przez naszego Stworce.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: exe » 2020-06-03, 21:06

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-03, 20:22 Poszedlem w tym stwierdzeniu na kroty, ale ... kazda substancja i kazdy duch zostaly stworzone. Zas stworzenie polega raczej na wykreowaniu mechanizmu przemian, a nie na lepieniu kazdej formy bezposrednio na nowo.
Wobec tego wirusy w swej formie sa pochodna bazy, na ktorej sie okazaly , a ktora jest stworzona przez naszego Stworce.
Stwarzanie poprzez kreowanie mechanizmu nie jest stwierdzeniem metafizycznym opartym na rozróżnieniu stwarzania od tworzenia, (w zakresie substancji, więc w zakresie ostatecznym), lecz jest stwierdzeniem arbitralnym, mającym swe źródło w przekonaniu, zresztą w swym rysie niejako deistycznym.
Jeśli stwarzanie miałoby polegać na wykreowaniu li tylko mechanizmu przemian (nie ważne już na czym miałyby polegać), to jest tu założony milcząco, czy też nieświadomie, monizm bytowy. Zresztą, nie zrozumiałeś różnicy pomiędzy stwarzaniem, a tworzeniem, skoro odnosisz się do "lepienia formy", zamiast do materii, jako czynnika potencjalnego, "odpowiedzialnego" za jednostkowienie bytów. Kolejną zagadką jawić się tu będzie bytowość owego mechanizmu. Co jest istotą tej przemiany, a co jej istnieniem?
Ostatnio zmieniony 2020-06-03, 21:14 przez exe, łącznie zmieniany 2 razy.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14974
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-06-03, 21:11

suum.esse przypomnij proszę, ty jesteś filozofem, teologiem, czy...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-03, 22:17

Sum esse - wogole sie tym ani nie zajmowalem, co postponujesz, ani nikt nie napomknal tego typu dywagacj, poniewaz: ten Watek jest calkowicie o czym innym.
Analogicznie - jesli napisze, ze umylem szybe, to raczej nie ujrze w odpowiedzi dywagacji na temat fizycznych aspektow strukturalnych szkla jako cieczy i niecieczy.
Po prostu - umylem szybe ciecza, szybe w grawitacyjnym opadaniu na wzor cieczy, ktora utrzymuje sie prawie w stanie stalym.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-04, 00:46

Ale np. GMO, nie zostaly stworzone przez Boga, choc stworzyl DNA i wszystkie rosliy czy zwierzeta posiadajace DNA.
To czlowiek wykreowal GMO modyfikujac i wykorzystujac Boga dzielo. Ciekawe co na to wegetarianie, gdy podaje im sie rosliny ze zwierzecym DNA.
Bog stworzyl wszelka materie, ale nie stwarzal np. samochodow.
Nie stworzyl takze odpadow radioaktywnych, ani homoseksualistow, czy prostytutek. Stworzyl materie, oraz mezszczyzne i kobiete.
A w ogole to w Pismach jest wyraznie napisane ze zlo weszlo na ziemie poprzez grzech, czyli nie zostalo stworzone, tylko wykreowane przez czlowieka jego grzech.
Jesli zlo czlowieka zaliczymy do wszechmocy Boga, to co nam pozostaje? Chyba jedynie gnic w tym wykreowanym przez czlowieka bagnie i wpadac w panike gdy cos nowego i nieznanego dotad wymyslimy-wymodzimy.
Na forach widac coraz wiecej osob ktore za wszystko obwiniaja Boga ze stworzyl cale zlo na swiecie i teraz wymaga bysmy byli swieci.
Nawet czesto teolodzy tak tlumacza Pisma, choc tego na pierwszy rzut oka nie widac.
Ostatnio zmieniony 2020-06-04, 01:21 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-04, 10:40

Jozku - nikt temu ( a przynajmniej niedouczony Biserica ) temu nie zaprzecza.
Co wiecej - Bog dal polecenie ludziom, aby czynili sobie ziemie poddana.
Nie tylko za pomoca lopaty, ale rowniez statku czy mikrofizyki albo mikroorganiki.
To wszystko nie jest ani grzeszne, ani bezgrzeszne.
Grzech - to niewlasciwa intencja, skierowana przeciwko Bogu.
Czy to rozumiesz?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-04, 17:28

Poddana, nie oznacza przyzwolenia na zdewastowana.
Widzisz roznice?
Moze napisz jak rozumiesz "skierowana przeciwko Bogu"?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-04, 20:46

Az mnie zadziwia, ze Twoja Jozku wypowiedz jest odpowiedzia na Twoje pytanie, a Ty nawet tego nie dostrzegasz.
A wiec - zdewastowanie jest wlasnie dzialaniem skierowanym przeciwko Bogu.
Jest to tak jasne, ze az zadziwia, ze takie ciemne dla Ciebie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-05, 01:11

Skad wniosek ze "tak ciemne dla Ciebie"?

Nie odpowiedziales na moje pytanie, jak rozumiesz to co napisales "skierowana przeciwko Bogu"?

To co napisales w ostatnim wpisie nie jest odpowiedzia na to co pytalem.
wiadomo ze niszczenie ziemi jest dzialaniem przeciwko Bogu, ale sama zimia nie jest Bogiem, wiec napisz nie przyklady dzialania przeciwko Bogu, tylko jak rozumiesz to skierowanie przeciwko Bogu. Czym ono jest, jak sie objawia i czym-kim jest w tym okresleniu Bog.
Ostatnio zmieniony 2020-06-05, 01:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-05, 11:39

Jozku, napisalem. Moja odpowiedz jest dokladnie odpowiedzia na Twoje pytanie.
Po co dzielisz kolejny wlos na czworo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”