Heretyk papieżem?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
TOMVAD 45

Heretyk papieżem?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-08, 03:14

Podczas poszukiwań kolejnych życiorysów stygmatyków natrafiłem na dosyć kontrowersyjnego a może nawet powinno się powiedzieć opętanego człowieka, który ? Który sprawował funkcję papieża. To co wyczyniał jest trudne do opisania.
Najbardziej szokujące jego wyczyny to:
Stworzył dwa nowe dogmaty – „o niepokalanym poczęciu św. Józefa” oraz „o cielesnej obecności Matki Boskiej w Eucharystii”. Obłożył ekskomuniką rezydujących w Watykanie Jana Pawła I i Jana Pawła II oraz wyklął króla Hiszpanii Jana Karola. Kanonizował między innymi generała Franco, admirała Carrero Blanco, Jose Antonia Prima de Riverę oraz Krzysztofa Kolumba. Według wiary swoich zwolenników miał być ostatnim papieżem i ponieść śmierć męczeńską na krzyżu około 2015 w Jerozolimie. Proroctwo się nie spełniło – zmarł w marcu 2005 w Palmar de Troya. Jego następcą został Manuel Corral, który przyjął imię Piotra II.
Tym człowiekiem był Clemente Domínguez y Gómez - papież Kościoła Palmariańskiego jako Grzegorz XVII w latach 1978–2005. Podobno miał stygmaty. Oczywiście wobec jego szaleństw aż trudno w coś takiego uwierzyć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Clemente_ ... G%C3%B3mez

Czy nie uważacie że przez takich ludzi Kościół jest niszczony od środka, że niszczy te wszystkie Kościoły a tym katolicki wpływając na ludzi a także na duchownych. Warto zauważyć że ten człowiek przyjął święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa wietnamskiego Petera Ngô Đình Thục; ten sam duchowny udzielił Dominguezowi kilka dni później sakry biskupiej. Jednocześnie wyświęcono kilku jego zwolenników. Za samowolne dokonanie święceń arcybiskup Ngô Đình Thục został ukarany ekskomuniką.

To pokazuje jak tacy samozwańczy szaleńcy mogą niszczyć Kościół. Można by powiedzieć że szatan posługuje się takimi jak ten człowiek by niszczyć Kościół. Dlatego tak ważna jest modlitwa za Kościół i kapłanów aby wytrwali w swoim powołaniu, aby nie zeszli z tej właściwej drogi,by nie ulegli pokusom zła.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-08, 08:02

Tomaszu,
nie rozumiem po co Ty studiujesz osoby, stojące poza Kościołem i atakujące Kościół z zewnątrz - a nie od wewnątrz, jak napisałeś.
Sedewakantyści pozostają poza Kościołem.
Lefebryści są przez Kościół przytulani, jednak nigdy nie wiadomo, czy im znowu coś nie odbije.
Mamy w Kościele dość naszych problemów i tematów, by zajmować się ruchami religijnymi na zewnątrz Kościoła, nie uważasz?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Efezjan » 2020-07-08, 08:10

Terminologicznie to on nie był papieżem ani nawet antypapieżem.

Papież wybrany legalnie przez kardynałów.
Antypapież - drugi kardynał wybrany papieżem przez część kardynałów niezgadzających się na wybór pierwszego.

Ten to jakiś pseudopapież, papież samozwaniec. Nawet nie wiem, czy można go tak nazwać. Bo jeśli ja nazwę się profesorem, to przecież nim de facto nie jestem. To jakiś margines. Czy mamy się nimi przejmować, bo o kilku takich wariatach czytałem? Myślę, że nie, bo to jakiś margines.

Pytanie: dlaczego to robią? Może potrzebują jakiegoś dowartościowania?
Ostatnio zmieniony 2020-07-08, 08:10 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Biserica Dumnezeu

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-08, 09:20

Napomkne od siebie, ze jestem tym niedobrym lefebrysta. Jakos trudno o bardziej katolickich katolikow niz lefebrysci. Katolikow w kosciele katolickim.
Moze poza nim sa jacys jeszcze bardziej koscielni ... tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-08, 09:23

Wielu takich było, w tej chwili jest co najmniej paru takich 'papieży'. Myślę, że nie warto za bardzo się nimi zajmować - tak ja nie warto zajmować się poważnie każdym kto ogłasza się prorokiem czy mającym objawienia. Trzeba sprawy badać - ale w takich sytuacjach najczęściej bardzo szybko wychodzi któż to jest - i tyle. To najwyżej jak ktoś kolekcjonuje 'ciekawostki' albo robi listę herezji - to może sobie postudiować dokładniej ;)

@Biserica Dumnezeu są, są... :) tu na forum masz co najmniej paru bardzo katolickich katolików którzy nie są lefebrystami ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-08, 09:30

I bardzo mnie to cieszy.

Do Kosciola wszedlem dzieki liturgi przedsoborowej. NOM odstreczal mnie i dawal taka papke, jaka juz otrzymywalem w protestanckim grajdolku.
Gdyby nie lefebfrysci, nie wiem, jak potoczylaby sie moja denominacyjna przynaleznosc.
To tyle.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-08, 10:18

W Kościele trzeba być katolickim mniej więcej tak, jak Papież jest, ale nie bardziej!!!
Grupa lefebrystów, która nie zgadzała się z wieloma katolickimi rozwiązaniami w Kościele, powołała swoich biskupów, obłożyła papieży od Piusa XII klątwą i opuściła Kościół. To oni są nazywani sedewakantystami, bo ich zdaniem, od śmierci Piusa XII nie wybrano ważnie żadnego papieża. Jest to na szczęście mała grupka, za to nieźle mącąca ludziom w głowach, bo uważają siebie za katolików i tak się też przedstawiają.
Swego czasu wiele zamieszania dokonał sedewakantysta ks. Rafał Trytek, który nie jest ani katolikiem, ani księdzem katolickim, jednak w wywiadzie dla TVN w 2007 roku, bodajże, przemilczał ten fakt o sobie, za to chwalił się swoim stanowiskiem, że gejów powinno się palić na stosach.

Aby uniknąć faktycznej i poważnej schizmy w Kościele, na tle różnych decyzji posoborowych, szczególnie liturgicznych, ostatni trzej papieże powoływali komisje wspólne z lefebrystami dla omówienia problemów i uzgodnienia potrzebnych działań.

TOMVAD 45

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-08, 10:28

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-08, 08:02 Tomaszu,
nie rozumiem po co Ty studiujesz osoby, stojące poza Kościołem i atakujące Kościół z zewnątrz - a nie od wewnątrz, jak napisałeś.
Sedewakantyści pozostają poza Kościołem.
Lefebryści są przez Kościół przytulani, jednak nigdy nie wiadomo, czy im znowu coś nie odbije.
Mamy w Kościele dość naszych problemów i tematów, by zajmować się ruchami religijnymi na zewnątrz Kościoła, nie uważasz?
Uważam, ale myślę że taki przykład należy traktować jako ostrzeżenie,aby nie wchodzić w takie środowiska. Gdy się umieszcza np tematy o sektach to tez nie po to by się nad nimi roztrząsać ale po to by ostrzegać przed takimi ludźmi. Jak pokazuje opis tego człowieka wielu kapłanów i innych ludzi w to środowisko weszło. Ważne aby patrzeć gdzie się wchodzi, kogo się słucha by nie stać się ofiarą takich ludzi i nie odejść od właściwej drogi prowadzącej do Boga. Część z nas ma już obrana drogę i wie że Kościół katolicki to jedyna droga którą może podążać,mimo jakiś upadków kapłanów,gdyż nie jesteśmy w Kościele dla nich samych ale dla Chrystusa,dla Boga. Ale ile osób może w coś takiego wejść. Są różne Kościoły,grupy religijne które nie są związane z prawdziwa wiarą, są heretyckie lub są sektami.

Trzeba ludziom pokazywać to co może ich zniszczyć aby tam nie wchodzili.

Ten opis pokazał też jak bardzo sami duchowni ulegają różnym szaleńcom. Biskup został ekskomunikowany przez to że dał się wciągnąć w ten cały heretycki krąg. Trzeba uważać bo jak widać bardzo łatwo jest wejść w coś co zniszczy nasze życie i relację z Bogiem.

ruthenusrubrus
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2022

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: ruthenusrubrus » 2022-11-06, 13:00

Pan Clemente "Grzegorz XVII" Gomez i abp Ngô Đình Thục. To ciekawe postaci. Gomez do końca lat 60. był w Hiszpanii, w Sewilli zwykłym pracownikiem biura ubezpieczeń, nie miał jakiegoś szczególnego wykształcenia ogólnego nie mówiąc o teologicznym, ale miał gadane i potrafił sprzedać wszystko wszystkim, w tym czasie w Hiszpanii rządziła jeszcze ultrakonserwatywna i ultrakatolicka dyktatura Franco, gdzie jednymi z największych wrogów byli m.in. komuniści i masoni, a w Kościele zachodziły zmiany posoborowe, które nie podobały się tradycjonalistom katolickim. W pobliskiej wiosce Palma de Troya nastąpiły jakby objawienia maryjne, które nie za bardzo trzymały się kupy i miejscowy biskup stwierdził jednoznacznie, że nie są to z pewnością prawdziwe objawienia maryjne, ale Gomez zwietrzył interes i podłączył się do tych objawień sprzedając je "publice", poniosła go fantazja i stwierdził, że Matka Boska powiedziała mu, że Watykan obsiadli komuniści i masoni, że pojmali i uwięzili papieża Pawła VI, na jego miejsce wstawili jego sobowtóra, który jest ich bezwolną marionetką, do tego że obecna msza jest świętokradcza, bo komunia jest przyjmowana na rękę, a Kościół po soborze popadł w herezję, do tego by bardziej być wiarygodnym otrzymał "stygmaty". Później zebrał swoich zwolenników, którzy mu uwierzyli i stworzył samowolnie swój zakon nibykarmelitański, oczywiście nieuznany przez oficjalny Kościół i zmienił imię z Clemente na Fernando(pol. Ferdynand na cześć króla Hiszpanii Ferdynanda Katolickiego) . Problem w tym, że nie posiadał on święceń kapłańskich i jak napisałem wyżej nie miał żadnego wykształcenia teologicznego i tu pojawia się abp Ngô Đình Thục, który został przez Gomeza wykorzystany. Arcybiskup był jednym z największych przeciwników zmian posoborowych, wywodził się z radykalnie antykomunistycznej rodziny, jego brat był prezydentem Wietnamu Południowego wspieranego przez USA. Jednocześnie abp cierpiał na chorobę neurologiczną, która ograniczała mu świadomość. Gomez zdołał go namówić aby w walce z modernizmem wyświęcił jego i jego towarzyszy na księży pomimo niespełniania warunków do przyjęcia święceń i tak się stało w noc sylwestrową 1975/1976 w tym przede wszystkim nie ukończenia seminarium duchownego i braku wykształcenia teologicznego. Kilka dni później arcybiskup wyświęcił Gomeza na biskupa, a ten zaczął potem wyświęcać swoich kompanów na księży i biskupów. Później abp Ngô Đình Thục potępi ruch Gomeza i uznał wyświęcenie go za swój błąd. Pod koniec życia żyjąc w ubóstwie wśród wietnamskiej diaspory w Stanach wróci na łono Kościoła, pojedna się z Rzymem i przed śmiercią przyjmie sakramenty święte od księdza lojalnego wobec Rzymu. W tym samym roku przeżył wypadek samochodowy, w trakcie którego zniszczeniu uległy jego gałki oczne. Wypadek prawdopodobnie poczynił też szkody w jego mózgu, bowiem zaczął twierdzić, iż Jezus wyznaczył go na kolejnego papieża, a następnie uzdrowi go przywracając mu gałki oczne i wzrok, a jego pontyfikat zakończy śmierć na krzyżu w Jerozolimie w 2015 r., na którą skarze go uzurpator rezydujący w Rzymie. Istotnie po śmierci Pawła VI ogłosił, iż Jezus w wizji powierzył mu urząd papieski. Został "koronowany" na papieża przez swoich kolegów "kardynałów", przyjął imię Grzegorz XVII, ogłosił, że Stolica Piotrowa zostaje "tymczasowo" przeniesiona do siedziby jego "zakonu" w Palma de Troya. W międzyczasie ogłasza swoje absurdalne dogmaty, o których wspomniano wyżej, wyklina m.in. Jana Pawła II jako antypapieża, a także wiernych mu katolików czy króla Hiszpanii Jana Karola I za sprzeniewierzenie się woli generała Franco, a także dopuszczenie aborcji w Hiszpanii, rozpowszechnia swój kult poza granice Hiszpanii i buduje monumentalną bazylikę i swój "Pałac Apostolski", wprowadza też swój ryt, który w istocie jest parodią katolickiego rytu - mszę świętą w rycie trydenckim ogranicza do przeistoczenia i komunii, a zamiast łaciny wprowadza języki narodowe. Miewa także coraz częstsze "wizje" Jezusa, Maryi czy "Najświętszego" Józefa również w trakcie nabożeństw, jedno z nagrań jest na You Tube gdzie raczej wygląda na człowieka będącego pod wpływem narkotyków niż doświadczającego wizji. Gomez wbrew swoim wizjom umiera naturalnie w swoim "Pałacu Apostolskim" na raka mózgu w marcu 2005 r. kilkanaście dni przed swoim "wrogiem" Janem Pawłem II. Mianując przed śmiercią swojego następcę na urzędzie "papieskim".

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2164
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Arek » 2022-11-06, 14:41

Czyńmy tak jak pragnie Chrystus.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Heretyk papieżem?

Post autor: Dezerter » 2022-11-06, 14:44

Najdziwniejsze i najsmutniejsze (a dla mnie najbardziej niepokojące) jest to, że taki człowiek znajduje zwolenników i to tylu :-o
Odkąd zostałem Adminem, modlę się i proszę innych o modlitwę w intencji, by na tym forum nie doszło do zwiedzenia i do zaistnienia kogoś podobnego, bo w dobie internetu to łatwe i szybkie :(
Mieliśmy wielu proroków, tych co miało wizje ( Jezus, Maria) , lub mających je nadal ...
zawsze podchodzę do takich osób z dużą ostrożnością i czasem niesłusznym dystansem, bo czuję ciążącą na mnie odpowiedzialność
To tak przy okazji, trochę prywaty ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”