Połączenie nauki i wiary

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Połączenie nauki i wiary

Post autor: exe » 2020-08-27, 07:39

Magnolia pisze: 2020-08-25, 00:34
exe pisze: 2020-08-24, 23:59
Takich fuzji matematyki i fizyki z teologią próbowano juz wielokrotnie.
Exe, masz rację, ale wyłożyłeś mu to wszystko kawę na ławę... a miał do tego sam dojść ;)
Ups.... @-)
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Połączenie nauki i wiary

Post autor: Tek de Cart » 2020-08-27, 09:49

wszyscy wiedzą że tego się nie da zrobić, aż pojawia się jakiś student który tego nie wie i to robi... ;) i mamy właśnie studenta (bo sam przyznał że formalnego wykształcenia nie ma a dopiero studiuje/uczy się tego), i mamy dziedzinę w której 'się nie da'.. może dajmy mu szanse :)
na pewno czegoś się przy okazji nauczy, a może i ktoś inny z tego skorzysta
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Połączenie nauki i wiary

Post autor: Andej » 2020-08-27, 13:14

A dla mnie wiara i nauka współgrają ze sobą. Stanowią komplet. Jeszcze nie pełny. Sądzę, że nigdy nie osiągnie on 100 %. Ani wiary, ani wiedzy.
Nie rozumiem przeciwstawiania wierze matematyki czy filozofii. Matematyka jest droga uwielbiania Boga. Filozofia jest też filoteją (filotheą?).
Matematyka jest jak muzyka. A filozofia jak malarstwo. Każdą dziedziną nauki można i trzeba wielbić Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Połączenie nauki i wiary

Post autor: exe » 2020-08-27, 18:43

Tek de Cart pisze: 2020-08-27, 09:49 wszyscy wiedzą że tego się nie da zrobić, aż pojawia się jakiś student który tego nie wie i to robi... ;) i mamy właśnie studenta (bo sam przyznał że formalnego wykształcenia nie ma a dopiero studiuje/uczy się tego), i mamy dziedzinę w której 'się nie da'.. może dajmy mu szanse :)
na pewno czegoś się przy okazji nauczy, a może i ktoś inny z tego skorzysta
Feuerbach rozpoczął taki program, jako student teologii i teologiem rzeczywiście został, ale na opak. Problem nie leży w tym, że ktoś sobie taki eksperyment przeprowadza, ale problem leży w tym, że jeśli wyniki takiego eksperymentu będzie się upowszechniać, to strzeli się znów w kolano wspólnocie katolickiej.

Lepiej wyciągać wnioski z przeszłości.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”