Marketing w religii

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Marketing w religii

Post autor: drJanek » 2020-09-05, 14:08

Dziś trafilem na takie oto wystąpienie:


Chwila researchu w internecie bo ja go gdzieś widzialem, tutaj strona tego Pana:
http://romanszymczak.pl/omnie/

Przejrzałem to "nauczanie" i odnoszę wrażenie że robi się niezly galimatias, coraz wiecej szkoleniowców i marketingowców chwyta za Biblię i leci nauczać i kierować...
Biorąc pod uwage że Wyzsza szkola teologiczna daje swoja akredytacje... Mamy coraz wiecej domorosłych fachowcow, glosicieli... Czy to poruszenie Ducha Świętego czy może druga centrala robi zamieszanie aby oderwać owieczki od Kościoła..
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Marketing w religii

Post autor: Jozek » 2020-09-05, 15:45

Markieting a wiara to raczej dwa przeciwienstwa.
Markieting i biznesy to raczej atrybuty przywiazania do ziemskich dobr, czyli odwraca od dobr duchowych. Nie da sie tego polaczyc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Marketing w religii

Post autor: kundelek » 2020-09-05, 16:47

Marketing to zachecania/promocja/zapoznawanie.
Biznes to zarabianie. Tak wiec marketing jak najbardziej mozna polaczyc ze sparawami religijnymi.
Biznes zas - to jest wynaturzenie w religii.

Ps: zapomnialem dodac : jest to moim zdaniem ( ten filmik ) dosc prostacka odmiana ewangelii sukcesu ).
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 16:49 przez kundelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Marketing w religii

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 22:03

Czy to poruszenie Ducha Świętego czy może druga centrala robi zamieszanie aby oderwać owieczki od Kościoła..
Jaka druga centrala? kogo masz na myśli?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marketing w religii

Post autor: drJanek » 2020-09-05, 22:10

"druga centrala" to powiedzenie ks. Stanisława Orzechowskiego z Wrocławia 🙂. Oznacza po prostu Szatana z zapleczem.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Marketing w religii

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 22:54

Film wysłuchałem - całkiem mądry nie mam zastrzeżeń merytorycznych.
Zgadzam się z prowadzącym Romanem, że Bóg błogosławi i pomnaża jak się dzielimy i współpracujemy. Ale nie koniecznie pieniędzmi i bogactwem, ale dobrymi relacjami w pracy, lojalnością współpracowników, szacunkiem, możliwością bez wstydu patrzenia w lustro. Ja tak działam w biznesie, a właściwie staram się tak działać i Bóg mi błogosławi, bardzo mi błogosławi
... w takich sytuacjach zazwyczaj mówię
Nie wiem Panie za co ty mi tak błogosławisz :?: :!: , ale dziękuję :!: i nie przestawaj :ympray:

Bardzo dobrze, że ewangelizatorzy są obecni w szkoleniach, w biznesie, bo Kościół musi być obecny w każdej sferze ludzkiego życia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Marketing w religii

Post autor: kundelek » 2020-09-06, 11:18

Moze moj wpis zostanie potraktowany jako pusty.
Chce jedynie powiedziec , ze Dezerter napisal wlasciwie to, co i Apostolowie czynili - byli ludzmi pracy i jednoczesnie herosami wiary w Chrystusa.
laczyli i biznes i sprawy Kosciola.
Tak to odbieram z kart Ewangelii ...

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marketing w religii

Post autor: drJanek » 2020-09-06, 11:34

Wydaje mi się że co innego to prowadzenie biznesu "z Bogiem" czyli uczciwie, w modlitwie za ludzi i pracę o pracę, w prośbie o prowadzenie etc a co innego nakręcanie, że jak się będziesz modlił to Bog Ci pobłogosławi i bedziesz mieć kasę i sukces, i tu swiadectwo pana w gajerku. Tego raczej Kościół nie nauczał i nie o tym mówili apostolowie. To w Starym Testamencie jest bogactwo identyfikowane z finansami i w protestantyzmie współczesnym.

A co jeżeli biznes nie pojdzie to zle sie modliłeś, za mało?
Może Bóg błogosławi w inny sposób niekoniecznie finansowo i materialnie...
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Marketing w religii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-06, 12:26

drJanek pisze: 2020-09-06, 11:34 Wydaje mi się że co innego to prowadzenie biznesu "z Bogiem" czyli uczciwie, w modlitwie za ludzi i pracę o pracę, w prośbie o prowadzenie etc a co innego nakręcanie, że jak się będziesz modlił to Bog Ci pobłogosławi i bedziesz mieć kasę i sukces, i tu swiadectwo pana w gajerku. Tego raczej Kościół nie nauczał i nie o tym mówili apostolowie.
Trafiłeś w sedno.

Zresztą samo podejście marketingu finansowego (nawróć się, to będziesz bogaty) jest zaprzeczeniem ducha Ewangelii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Marketing w religii

Post autor: Dezerter » 2020-09-06, 13:00

Jakubie i Marku ale ten pan nie taki przekaz wyraził w swoim wystąpieniu!
wręcz przeciwny
w pierwszej części mówi wyraźnie, że jak wziął się za swój pierwszy biznes, to był na "fali duchowej" - działał we wspólnocie, był animatorem, posługiwał modlitwą, prowadził konferencję itd czyli był przekonany, że skoro służy Bogu to on mu pobłogosławi
... a tu klapa
bo zabrakło tego co mówił i zrobił za drugim razem i tu zacytuję swoje podsumowanie i podkreślę, to co chyba do was nie dotarło z jego wystąpienia:
Zgadzam się z prowadzącym Romanem, że Bóg błogosławi i pomnaża jak się dzielimy i współpracujemy. Ale nie koniecznie pieniędzmi i bogactwem, ale dobrymi relacjami w pracy, lojalnością współpracowników, szacunkiem, możliwością bez wstydu patrzenia w lustro.
Roman mówił, że jeśli współdziałamy z Bogiem i bliźnimi a nie polegamy na sobie to wówczas On jest z nami, wszędzie gdzie my jesteśmy On jest z nami i jest z nim Jego błogosławieństwo.
Zastanówcie się czy znacie takich ludzi?
Ja należę do ludzi, którzy pierdołami i za często nie zawracają Bogu głowy ;) - no tak mam
jeśli już o coś proszę to musi być nadzwyczajny powód
ale wcale nie oczekuję, że na 100% moja prośba zostanie spełniona - Bóg wie lepiej czego w tym momencie mi trzeba, a może utarcia nosa i podciągnięciu w pokorze, a więc przegranej
ok tak też Bóg mi błogosławi :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Marketing w religii

Post autor: drJanek » 2020-09-06, 13:39

Masz rację Dezerter nie dalem rady przesłuchać całości, mam awersję do coachingu religijnego w szczegolnosci 🙂...
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”