Zbiórka na letni obóz Wspólnoty Ciupa Wózkowicze

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
mateo1211

Zbiórka na letni obóz Wspólnoty Ciupa Wózkowicze

Post autor: mateo1211 » 2018-04-30, 20:45

Wspólnota Ciupa Wózkowicze
Duszpasterstwo Akademickie Św. Rocha w Poznaniu

Obrazek
Duszpasterstwo Akademickie Św. Rocha jest prężnie działającą wspólnotą zrzeszająca studentów, absolwentów oraz osoby niepełnosprawne. Naszym nadrzędnym celem jest poznawanie i zbliżanie się do Boga poprzez pielęgnowanie i rozwijanie wiary.

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.Mt. 25 40 Celem naszej wspólnoty jest służba drugiemu człowiekowi, odkrywanie Chrystusa w każdej osobie. W Ciupie uczymy się miłości, bo najlepiej uczymy się kochania - kochając. Ciupa Wózkowicze została założona przed dwudziestoma laty przez ks. kan. Mateusza Misiaka. Pierwsze spotkania odbywały się pod kościołem św. Rocha w ciasnych i ciemnych pomieszczeniach, dosłownie jak w „Ciupie”. Stąd wzięła się nazwa naszej wspólnoty. Obecnie przewodniczy Ciupie jaki i całemu DA ks. Krzysztof Grześkowiak.
Ciupa to dom i rodzina dla osób niepełnosprawnych (naszych Wózkowiczów) i wolontariuszy, którzy pomagają naszym podopiecznym. Jest nas około czterdzieścioro. Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 19:15 w Centrum im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu. Gdzie bierzemy czynny udział we Mszy świętej, a następnie w spotkaniu przy „ciastku”.
Obrazek
Pomagamy Wózkowiczom w dotarciu na czwartkowe spotkania i bezpiecznym powrocie do domu. Organizujemy rozmowy przy ciastku, parzymy herbatę i kawę, karmimy naszych podopiecznych jeśli jest taka potrzeba. Staramy się, aby mogli przyjemnie spędzać z nami czas. O godzinie 21 śpiewamy Apel Jasnogórski.
Organizujemy zabawy taneczne dla członków Ciupy. Spotykamy się na Wigilii DA. Ciupowicze w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wypiekają i zdobią pierniki. W okresie Wielkiego Postu organizujemy wyjątkową Drogę Krzyżową. Wiosną i latem spędzamy czas przy grillu, bądź wychodzimy z podopiecznymi na spacery po Poznaniu.
Obrazek
Wózkowicze nie tylko biorą, przede wszystkim dają nam ogromną motywację do życia. Pokazują nam, że warto żyć i być dobrym człowiekiem. Bardzo często dzielą się z nami swoimi życiowymi doświadczeniami, które są naprawdę wyjątkowe.
Rokrocznie organizujemy tygodniowy letni obóz dla Ciupowiczów. Bardzo często jest on jedyną możliwością spędzenia wakacji poza domem dla naszych podopiecznych. Jest to czas zawiązywania przyjaźni, modlitwy i zabawy.

Koszt organizacji takiego obozu waha się w granicach 20 tys. zł.. Zbiórkę na ten cel prowadzimy na kilka sposobów. Aktualnie organizujemy dwa wydarzenia: Turniej piłkarski dla dzieci „CIUPA CHALLENGE KIDS” oraz Ciupową grę miejską pod tytułem „W poszukiwaniu zaginionej Ciupy”. Dodatkowo planujemy rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na portalu Zrzutka.pl.

Już za kilka tygodni ruszy zbiórka pieniędzy na rzecz obozu na portalu Zrzutka.pl. Opublikujemy wtedy stosowny link. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy przelany grosz oraz gorąco prosimy o udostępnianie linku! :)
Wszystkich, którzy chcieliby nas bliżej poznać zapraszamy do odwiedzenia nas na naszych czwartkowych spotkaniach. Ciupa otwiera swoje drzwi dla każdego!
Pomocne linki:
Konto naszej wspólnoty:
https://www.facebook.com/search/top/?q= ... B3zkowicze
Gra miejska: W poszukiwaniu zaginionej Ciupy:

Turniej piłki nożnej: CIUPA CHALLENGE KIDS:



Dominik

Re: Zbiórka na letni obóz Wspólnoty Ciupa Wózkowicze

Post autor: Dominik » 2018-04-30, 21:06

Dałeś mi do my myślenia, jak już napisałem Ci na fejsie.
Poszukam, może taka grupa jest u mnie w mieście :)

mateo1211

Re: Zbiórka na letni obóz Wspólnoty Ciupa Wózkowicze

Post autor: mateo1211 » 2018-06-06, 00:19

Ciupa Wózkowicze! Jesteśmy wspólnotą, działającą przy DA św. Rocha, opiekującą się osobami niepełnosprawnymi. Co roku, w wakacje, staramy się wyjechać razem na obóz, będący dla nas okresem wzruszeń i źródłem niezapomnianych wspomnień. W tym roku planujemy wybrać się do Zaborówca. To wspaniałe przedsięwzięcie wiąże się oczywiście z pewnymi (dość sporymi) kosztami. Dlatego różnymi sposobami staramy się troszkę pieniędzy zebrać :)

To wydarzenie promuje zrzutkę, poprzez którą każdy może okazać nam wsparcie – za każdą oznakę Waszej życzliwości będziemy serdecznie wdzięczni! :D

Link do naszej zrzutki:
https://zrzutka.pl/xd2m2u

Jeśli nie masz możliwości wesprzeć nas finansowo, prosimy, zaproś znajomych do tego wydarzenia - to też ważna forma wsparcia naszych starań :)

Z góry dziękujemy za wszystko! ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”