Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19094
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 15:36

Uczeń pisze: 2020-10-14, 15:25 Ja wiem, że Bóg chce aby każdy człowiek a szczególnie Jego dziecko był zdrowy.
Skąd taki pomysł?
Bóg obiecał nam to wszystko, ale w Królestwie Niebieskim, a nie w doczesności.
Choroba to triumf szatana, nowotwór, uczulenie itp.
W pewnym sensie tak - ale ten triumf nie jest dzisiejszy, tylko nastąpił w momencie Grzechu Pierworodnego. Jest zresztą pozorny.
Jezus zapłacił cenę za uzdrowienie chorób
Owszem. Także za naszą śmierć.
A umieramy, prawda?
Mamy to wszystko obiecane w czasach eschatologicznych.
powiedział też że te znaki będą towarzyszyć wierzącym.
Jezus uzdrawiał każdego, kto do Niego przyszedł.
Skąd taka informacja?
Nie ma takiego stwierdzenia w Biblii. Raczej nie (patrz Mk 3,10).
Ale to nieistotne.
Problemem jest nasz brak wiary, a Bóg tego wymaga.
Bywa i tak, ale to nie jest jedyny powód nie uzdrowienia.
Osoba niewierząca może jak najbardziej doświadczyć uzdrowienia, wiara tego kto nakłada ręce jest wystarczająca.
Tak - jeśli taka jest wola Boża.

@Jozek - wróćmy do tematu wątku, ta dyskusja o domyślaniu się do niczego nie prowadzi.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 16:57

Wlasnie w ostatnim wpisie nawiazalem do tematu watku i to wbrew twoim oczekiwaniom nawiazujac do dyskusji o jak to nazwales "domyslaniu sie". ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Andej » 2020-10-14, 17:49

Jozek pisze: 2020-10-14, 15:26 Marek, nie w tym rzecz by kazdy wypowiadal sie precyzyjnie tylko w tym by rozmowca staral sie zrozumiec o czym oponent pisze.
Wprawdzie nie do mnie, ale mam ten sam problem. Staram się rozumieć, co ktoś pisze. Nie traktuję go, jako oponenta, ale partnera.
Jednak nie jestem w stanie odnosić się do tego co myśli. Mogę jedynie do tego, co napisał. A jeśli napisał cos innego niż myśli, to bardzo trudno znaleźć wspólny język. Nie chcę robić przepychanek i na zastrzeżenie, np. że nie napisałeś "trzask, prask" cytować zdanie, które sugeruje dość wyraźnie, że tak myśl została przedstawiona.
Jestem elektrykiem, a nie filozofem. Rozumiem konkrety. Jak ktoś pisze, że coś jest białe, to rozumiem że ma najjaśniejszą z barw, najjaśniejszy odcień szarości. Zrównoważoną mieszaninę barw prostych. To znaczy barwę oznaczoną w kodzie RGB jako 255 255 255, a nie barwę RGB 128 128 128 (szary).

Będę Ci wdzięczny, jeśli będziesz pisał jednoznacznie. Tak, aby rozmówca nie musiał się zastanawiać, co miałeś na myśli, albo co mogłeś mieć na myśli. Wydaje mi się, że lepiej napisać prosto z mostu. Tak - tak, nie - nie. Aby nie trzeba było kombinować, co poeta miał na myśli.

Ale oczywiście można zastanowić się i odpowiedzieć na każdą z myśli, których się domyślam. Nawet, jeśli te domysły będą wzajemnie sprzeczne. Lub zadawać pytanie, o co chodzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Dezerter » 2020-10-14, 19:05

Uczeń pisze: 2020-10-14, 00:04 Wiecie, na końcu ewangelii Mateusza Jezus nakazał by iść, uzdrawiać chorych i głosić Ewangelię.
Jakie macie doświadczenia w wykonywaniu tego przykazania?
Jak prowadzicie rozmowę, może jakieś świadectwa?

Głosiłem kilkanaście razy ewangelię, modliłem się o uzdrowienie, dawałem i daję ludziom książki na temat jak uzyskać uzdrowienie. Głównym tematem tutaj jest wiara i jej budowanie. Bogu nie można podobać się bez wiary, wiarę trzeba ćwiczyć i wzmacniać.

Macie jakieś doświadczenia, prowadzenie Ducha Świętego?
Ja sporo opisałem w wątkach
viewtopic.php?f=12&t=871
viewtopic.php?f=26&t=9545
viewtopic.php?f=26&t=8508&hilit=przystanek
do tego posługiwałem we wspólnocie modlitwą wstawienniczą, modliłem się o napełnienie Duchem Świętym nad uczestnikami 2 Seminariów, mam kilka modlitw z prośbą o uzdrowienie nad konkretnymi osobami "na żywo" i wiele takich jak np na forum - byliśmy tu światkami kilku świadectw o skuteczności takiej forumowej modlitwy.
Ja przed laty - to już 13 :!: - zostałem uzdrowiony z nałogu palenia po prośbie o taką modlitwę na forum, ale innym.
Moje kolano zostało uzdrowione po modlitwie (albo adrenalina tak działa ;) ), ale tylko na czas ewangelizacji na Przystani Jezus, bo po powrocie do domu ból wrócił , by po kilku miesiącach odejść i dziś mnie nic nie boli.
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 19:07 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

afilatelista_michal

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-14, 22:29

Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-14, 15:36 Bóg obiecał nam to wszystko, ale w Królestwie Niebieskim, a nie w doczesności.
Czyli obiecał coś nieweryfikowalnego.
Ale wbrew temu co piszesz Jezus składał obietnice także dotyczące życia doczesnego.

Mt7
7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Chyba nie w niebie ludzie proszą o ryby?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Dezerter » 2020-10-14, 22:36

afilatelista_michal pisze: 2020-10-14, 22:29
Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-14, 15:36 Bóg obiecał nam to wszystko, ale w Królestwie Niebieskim, a nie w doczesności.
Czyli obiecał coś nieweryfikowalnego.
Ale wbrew temu co piszesz Jezus składał obietnice także dotyczące życia doczesnego.

Mt7
7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Chyba nie w niebie ludzie proszą o ryby?
o rybę to prosi syn ojca
Gdy którego z was syn prosi o ... rybę
nie rozumiesz tekstu
a Bóg da to co dobre a co jest dobre dla mnie wie On a nie ja , bo ja widząc ponętne dziewczę myślę sobie - to dobre dla mnie @-) , ale jestem żonaty
Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre

dzięki ci Panie za wszytko co mi dajesz :!:
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 21:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Andej » 2020-10-14, 22:37

afilatelista_michal pisze: 2020-10-14, 22:29 1. Czyli obiecał coś nieweryfikowalnego.
2. Ale wbrew temu co piszesz Jezus składał obietnice także dotyczące życia doczesnego.
3. Chyba nie w niebie ludzie proszą o ryby?
ad. 1. - Wprost przeciwnie. Ja doświadczę. Ci, którzy odeszli, już doświadczyli.
ad. 2. - Czy możesz podkreślić fragment, w którym określony jest termin i miejsce realizacji?
ad. 3. - Ciekaw jestem materiałów źródłowych dotyczący zakresu dozwolonych próśb w niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-14, 23:24

Ok. To w Biblii proponuję dać gwiazdkę jak w reklamie Prowidenta.

Obietnice dotyczące życia pośmiertnego są nieweryfikowalne. Ja Wam obiecuję piwo i pizzę w niebie!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19094
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-15, 09:59

afilatelista_michal pisze: 2020-10-14, 23:24 Obietnice dotyczące życia pośmiertnego są nieweryfikowalne. Ja Wam obiecuję piwo i pizzę w niebie!
Tak. Z założenia. Oczekiwanie weryfikowalności w doczesności tych obietnic jest równie nienaukowe, co oczekiwanie określenia co było przed Big Bangiem.

afilatelista_michal

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-15, 11:37

Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-15, 09:59 Tak. Z założenia. Oczekiwanie weryfikowalności w doczesności tych obietnic jest równie nienaukowe, co oczekiwanie określenia co było przed Big Bangiem.
W tej sytuacji wszelkie twierdzenia na temat życia pozagrobowego są bezpodstawne i oczekiwanie od ludzi określonych zachowań w celu wpłynięcia na życie pozagrobowe jest bezpodstawne.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Andej » 2020-10-15, 11:46

afilatelista_michal pisze: 2020-10-15, 11:37 W tej sytuacji wszelkie twierdzenia na temat życia pozagrobowego są bezpodstawne i oczekiwanie od ludzi określonych zachowań w celu wpłynięcia na życie pozagrobowe jest bezpodstawne.

W tej sytuacji wszelkie twierdzenia polityków, na jakikolwiek temat są bezpodstawne i oczekiwanie od ludzi określonych zachowań w celu wpłynięcia na spełnienie obietnic przedwyborczych jest bezpodstawne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19094
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-15, 11:55

afilatelista_michal pisze: 2020-10-15, 11:37
Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-15, 09:59 Tak. Z założenia. Oczekiwanie weryfikowalności w doczesności tych obietnic jest równie nienaukowe, co oczekiwanie określenia co było przed Big Bangiem.
W tej sytuacji wszelkie twierdzenia na temat życia pozagrobowego są bezpodstawne i oczekiwanie od ludzi określonych zachowań w celu wpłynięcia na życie pozagrobowe jest bezpodstawne.
Nieprawda. Nieweryfikowalność w jednym układzie nie oznacza ani bezpodstawności, ani nieweryfikowalności w ogóle.
Podstawy fizyki (i trochę epistemologii).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”