Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 10:19

Jednax pisze: 2020-10-27, 10:10
Jozek pisze: 2020-10-27, 09:56 Chocby np. "dwoje bedzie na polu, jedno bedzie zabrane". Czy widzac cos takiego nikt z tych pozostalych sie nie nawroci?
To, że odsiew bedzie. Matematycznie, że połowa ma sznanse.


Przed ostatecznym zwycienstwem, najpierw poteżny upadek. Wtedy odsiew. Przejdom tylko sprawiedliwi.
Nie wiadomu jak dużo. Dobrze, jak wszystkie. Ale Jezus mówił, że beda też potempieni.
Mysle ze zdarzenia majace nastapic w czasie, czy przed paruzja, to beda znaki wyrazne i widoczne. I beda one jakby ostatnia szansa na nawrocenie, a przy tym jednoczesnie odsiewanie plewow od ziarna.
Jesli ktos zobaczy ze druga osoba obok zostala w jakis niezrozumialy, czy niesamowity spodsob zabrana, to jesli miala choc troche wiary, uwierzy gleboko, a jezeli nie miala wiary, to nie uwierzy i pomysli np. ze to UFO, lub ktos jej robi kawal.
Zastanawiajace jest tez ze nie wiadomo ktorzy to beda zabierani, ci dobrzy, czy ci zli i dokad beda zabierani?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-27, 10:33

Jozek pisze: 2020-10-27, 09:56 Chyba znasz, np. fragment o 2 swiadkach, w ktorym wyraznie pisze ze wielu, widzac to sie nawrocilo?
Podobnych fragmentow jest wiecej, tylko ze w wielu, takie zbiorowe nawrocenia sa jakby w tle jako logiczny skutek czegos innego.
Chocby np. "dwoje bedzie na polu, jedno bedzie zabrane". Czy widzac cos takiego nikt z tych pozostalych sie nie nawroci?
Obawiam się, że wtedy może już być za późno - będziemy albo zabrani, albo pozostawieni...
Dodatkowo interpretację tego fragmentu utrudnia, iż poprzeplatane są opisy zdarzeń Paruzji i zburzenia Jerozolimy.
Jozek pisze:Ale glownie chodzi mi o to ze w wielu falszywych objawieniach sa fragmenty prawdziwe, opisane w Pismach, a negujac wszystko co podaja takie objawienia latwo zanegowac wszystko co jest w Pismach, bo w kazdym nawet falszywym objawieniu jest przynajmniej kilka prawdziwych fragmentow, bo zwykle domorosli prorocy znaja chocby czesc Pism i tym sie kieruja w swoich "proroctwach".
No dobrze, ale po co poznawać te "prawdziwe" fragmenty z tych objawień, skoro można bezpośrednio, bez zanieczyszczeń, z Pisma?

apis

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: apis » 2020-10-27, 10:41

Mnie niepokoi samo określenie „prześwietlenie sumień”, że aż chciałoby się zapytać, jak duża dawka tego promieniowania będzie, czy tyle, ile przy zwykłym RTG, czy tyle, ile przy tomografii. Szukałam o tym w internecie i trafiałam na strony jakichś samozwańczych proroków, którym rzekomo Pan Jezus miałby nakazać rzucić klątwę Bożą na ministra zdrowia. Chyba widzicie, jak to wygląda. Teraz więc pozostaje pytanie, czy znamy to pod jakąś inną nazwą z nauki Kościoła?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 10:49

Moglbys podac jakis fragment takiego przeplatania, bo nie rozumiem co masz na mysli?

Chodzilo mi o to ze w zestawieniu wszystkich falszywych objawien beda praktycznie chyba wszystkie opisane w Pismach, a dla slabszych bedzie to dezorientujace. Z jednej strony widza je w Pismach, a z drugiej strony Kosciol twierdzi ze sa falszywe, bo wiekszosc ludzi rozumie ze falszywe objawienia, to wszystko w nich jest falszywe. Nalezalo by zaznaczac ze chodzi o wiarygodnosc osoby, a nie wiarygodnosc, a raczej jej brak, we wszystkim o czym dana osoba pisze, czy mowi.
Mysle ze takie szczegoly trzeba wyjasniac, by z jednej strony ludzie nie wierzyli w falszywe objawienia, a z drugiej, rozumieli ze tak jak piszesz, powinni poznawac je z Pism, tak jak uczy Kosciol.
To taki niby drobny niuans, ale mysle ze istotny, jesli chodzilo by o kwestie prywatnych, czy falszywych objawien.

Dodano po 4 minutach 35 sekundach:
apis pisze: 2020-10-27, 10:41 Mnie niepokoi samo określenie „prześwietlenie sumień”, że aż chciałoby się zapytać, jak duża dawka tego promieniowania będzie, czy tyle, ile przy zwykłym RTG, czy tyle, ile przy tomografii. Szukałam o tym w internecie i trafiałam na strony jakichś samozwańczych proroków, którym rzekomo Pan Jezus miałby nakazać rzucić klątwę Bożą na ministra zdrowia. Chyba widzicie, jak to wygląda. Teraz więc pozostaje pytanie, czy znamy to pod jakąś inną nazwą z nauki Kościoła?
To chyba zalezy jak gruba jest dana osoba, bo np. mojego kumpla mozna by przeswietlic zapalka. ;)

A tak na powaznie, to chyba raczej chodzi o zrozumienie czynow i ich skutkow, grzechu i jego konsekwencji.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

apis

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: apis » 2020-10-27, 10:51

Józku, ale to jest proste: diabeł nie poda całej nieprawdy, tylko doda czegoś prawdziwego, by spotęgować zamęt. Gdyby ludzie nie czytali wszystkich niezatwierdzonych objawień, nie byłoby problemu, a tak każdy może się nazwać prorokiem i każdy może za nim iść. Bodajże do lat 60. był zakaz publikowania niezatwierdzonych objawień. Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Szkoda, że teraz tak nie jest. Mamy dość kłopotów w rozumieniu doktryny, a do tego pojawiają się wątpliwe, szkodliwe objawienia lub przekazy.

Przeczytałam całą Apokalipsę i pamiętam, że tam im bliżej było końca świata, tym sytuacja stawała się gorsza. Było nawet coś o słońcu, które oświetlało ludzi, a oni nadal bluźnili przeciwko Bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 11:02

Zgadza sie i o to mi chodzilo ze powstaje zamet, tylko nie widzialem by ktos to jakos doprecyzowal, dlaczego tak a nie innaczej, by nieco wyrazniej bylo widac przyczyne zametu.
Teraz mamy demokracje i kazdy moze drukowac co mu sie podoba, bo nawet jak wydawca sie nie zgodzi, to kazdy moze sobie sam drukowac, jesli ma takie mozliwosci.

Chyba niezbyt dokladnie rozumiesz o czym mowa w takich fragmentach Apokalipsy, bo ja to rozumiem jako jeden z efektow-skutkow odsiewania plewow od ziarna, jedni beda sie nawracali, a inni bluznili przeciwko Bogu. Im dlaej w paruzje, tym wieksza bedzie roznica miedzy wierzacymi, a niewierzacymi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-27, 11:43

SUmienie prześwietla się na rachunku sumienia. Dobrą praktyką jest robić to codziennie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 13:11

Marek, zgadza sie ze dobrze jest to robic codziennie, a nawet za kazdym razem zanim cos zrobimy i po tym jak cos zrobimy.
Niemniej jest tu potrzebne rozumienie.
Mysle tez ze to rozumienie bedzie dane wszystkim przed lub w teakcie paruzji.
W jaki sposob, tego nie wiem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-27, 14:23

Jozek pisze: 2020-10-27, 13:11 Mysle tez ze to rozumienie bedzie dane wszystkim przed lub w teakcie paruzji.
Może tak, może nie, ale skąd to mniemanie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 14:43

Jezus powiedzial "nikt nie przychodzi do mnie jesli go Ojciec nie pociagnie".
W trakcie zycia kazdy ma jakies znaki, łaski itp. ktore powinien rozpoznac.
Przed, lub w czasie paruzji praktycznie wszystkich szanse beda sie konczyc, mozna by powiedziec w jednym czasie.
Stad tez wniosek ze bedzie wiele nawrocen w krotkim czasie wiec i roznych znakow dla kazdego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-27, 15:06

Powiedziałbym, że dość spekulacyjne rozumowanie...
Tekst biblijny zdaje się mówić coś dokładnie odwrotnego:
Mt 24,10-13 "A wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą wzajemnie się wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstaną liczni fałszywi prorocy i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."

Podobny pogląd był chyba rozpowszechniony we wczesnym chrześcijaństwie. Czytamy w IV-wiecznych Konstytucjach Apostolskich:
„W dniach ostatecznych pojawi się bowiem wielu fałszywych proroków i fałszerzy Słowa, owce przemienią się w wilki, a miłość w nienawiść, ponieważ zaś „wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu" , ludzie będą się wzajemnie nienawidzić, prześladować i wydawać jedni drugich (...)
W dniach zaś ostatecznych rozmnożą się fałszywi prorocy i gorszyciele, owce przemienią się w wilki, a miłość w nienawiść. Wzrośnie bowiem nieprawość, [ludzie] będą się wzajemnie nienawidzić, prześladować i zdradzać; i wówczas ukaże się uwodziciel świata [podający się za] Syna Bożego i czynić będzie znaki i cuda; ziemia zostanie wydana w jego ręce i czynić będzie bezprawie, jakiego nie było od wieków.
Rodzaj ludzki znajdzie się w ogniu próby, wielu ulegnie zgorszeniu i zginie, ci jednak, którzy wytrwają w wierze, zostaną wybawieni przez tego, który jest [uczyniony] przekleństwem.”
Ostatnio zmieniony 2020-10-27, 15:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Jozek » 2020-10-27, 15:37

Chyba piszez o dosc dlugim okresie poprzedzajacym paruzje.
Jesli chodzilo by o sama paruzje to opisy sugeruja raczej dosc krotki okres czasu.
Mysle ze jak ulozyl bys wszystko chronologicznie to mialbys pierw odstepstwa w dosc dlugim okresie, mozna by rzec historycznym, a pozniej nawrocenia.
I to wlasnie co piszesz o wytrwaniu do konca miescilo by sie w okresie miedzy nawroceniami a koncem.
Ostatnio zmieniony 2020-10-27, 15:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-27, 15:39

Nawet natychmiastowość. Ale wówczas raczej może być za późno na nawrócenie...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Andej » 2020-10-27, 16:54

Czas, w obliczu śmierci, jest relatywny. Wierzę w to, że każdy będzie miał odpowiednią ilość czasu, aby dokonać ostatecznego rozrachunku. Jednak martwię się tym, że nieprzejednani wrogowie Boga i religii, do końca zostaną zatwardziali.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Lukas
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2021

Re: Prześwietlenie sumień, ostrzeżenie

Post autor: Lukas » 2021-02-22, 10:07

Jeżeli chodzi o otrzeżenia i przekazy, niedawno natrafiłem na najnwszy przekaz Anny Marii od Apokalipsy, brzmi to dość grożnie http://www.domymodlitwyjp2.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”