Jak zamkną całkowicie kościoły

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Andej » 2021-04-18, 11:34

Kościołów nie zamykają. Arcybiskup Ryś przedłużył dyspensę od bezpośredniego uczestnictwa w mszach świętych.

Wydaje mi się jednak, że ludzie, w większości nadużywają tego. Bo, jeśli ktoś nie boi się wyskoczyć na piwo, ale na mszę sie chodzi, to dla mnie jest ewidentnym grzechem. Gdy ktoś chodzi po sklepach i tam nie boi się wirusa, to czy są podstawy, aby się go bać w kościele? Gdzie większa kubatura, odstępy. I nikt nie tłoczy się w kolejce do komunii, tak jak do kasy w sklepie.

Uważam za wysoce nieuczciwe postępowanie, gdy ktoś selektywnie traktuje zagrożenie wirusowe. Albo, albo. Jeśli chcesz korzystać z dyspensy od uczestnictwa w mszach, to zrezygnuj także z innych wyjść z domu. Poza tymi, które służę ratowaniu zdrowia lub życia.

Tak, wiem co myślisz. Zaraz wyskoczysz z jakąś sytuacją wyjątkową. Wyśmiejesz to, co napisałem. I co? Będziesz mieć lepsze samopoczucie? Wyjątkiem nie obalisz reguły. Są one dopuszczalne. A uczciwość jest uczciwością. Boga nie oszukasz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szungit

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: szungit » 2021-05-24, 18:45

jeszcze troche i pozamykaja ,zaszczepieni dziadki i babcie poumieraja ,a koscioly beda swiecic pustkami ,ohyda spustoszenia nadchdzi

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Andej » 2021-05-24, 19:03

Wierzę, że nie. Nadzieję moja budzi to, jak wiele osób młodych na Forum. Jeden dziadek, kilka osób dojrzałych, a reszta to młodzież i dzieci. I bardzo dobrze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Dzik » 2021-05-31, 09:27

szungit pisze: 2021-05-24, 18:45 jeszcze troche i pozamykaja ,zaszczepieni dziadki i babcie poumieraja ,a koscioly beda swiecic pustkami ,ohyda spustoszenia nadchdzi
Zależy od regionu Polski u mnie na wsi raczej się tego nie spodziewam ale w moim mieście powiatowym już różnie może być a w wielkim mieście jak Kraków czy Warszawa to już raczej pewne że spustoszeją. Poczytajcie komentarze na wiedzy bezużytecznej kiedy jest poruszony temat kościoła. Pewne jest to że jak babki umrą to nie będzie miał kto na tace dać bo już raczej każdy wie co z tymi pieniędzmi się dzieje

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Albertus » 2021-05-31, 09:40

Dzik pisze: 2021-05-31, 09:27
szungit pisze: 2021-05-24, 18:45 jeszcze troche i pozamykaja ,zaszczepieni dziadki i babcie poumieraja ,a koscioly beda swiecic pustkami ,ohyda spustoszenia nadchdzi
Zależy od regionu Polski u mnie na wsi raczej się tego nie spodziewam ale w moim mieście powiatowym już różnie może być a w wielkim mieście jak Kraków czy Warszawa to już raczej pewne że spustoszeją. Poczytajcie komentarze na wiedzy bezużytecznej kiedy jest poruszony temat kościoła. Pewne jest to że jak babki umrą to nie będzie miał kto na tace dać bo już raczej każdy wie co z tymi pieniędzmi się dzieje
Niestety całkiem możliwe że nastąpi duże zmniejszenie się liczby ludzi chodzących do kościoła.

Jednak myślę ze nie aż takie jak sobie niektórzy wyobrażają patrząc na stan polskiej młodzieży. Jednak część ludzi z wiekiem mądrzeje.
Ostatnio zmieniony 2021-05-31, 09:47 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Zebra » 2021-05-31, 10:19

Nie mówmy też, że wszyscy młodzi ludzie od razu są niewierzący. Jednak jest taka część, która wierzy i praktykuje.
Mi się wydaje (tak z doświadczenia), że młodych ludzi najbardziej odpycha od religii jej zasady. To nie chodzi o to, że nie wierzą w Boga, albo nie są w stanie przyjąć, że może gdzieś tam jest jakiś Bóg, jakieś niebo itd. To chodzi o to, że młodzi nie chcą się męczyć. Nie chcą czekać z seksualnością do ślubu, chcą stosować antykoncepcje, nie uważają innych orientacji jako nieuporządkowanie w sferze seksualnej, nie rozumieją czemu nie mogą się upić, czemu nie mają słuchać generalnie jakiś zasad, które "nikt" (większość) nie stosuje.

Mówisz, że mądrzeje nie wiem czy to wystarczy. Nie wystarczy zrozumieć, że się źle postępuje (choć to bardzo ważne i na pewno to jakoś krok do przodu) ale też trzeba nawiązać relacje z Bogiem, zrozumieć właśnie sens w tych zasad.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Efezjan » 2021-05-31, 10:22

Dzik pisze: 2021-05-31, 09:27
szungit pisze: 2021-05-24, 18:45 jeszcze troche i pozamykaja ,zaszczepieni dziadki i babcie poumieraja ,a koscioly beda swiecic pustkami ,ohyda spustoszenia nadchdzi
Zależy od regionu Polski u mnie na wsi raczej się tego nie spodziewam ale w moim mieście powiatowym już różnie może być a w wielkim mieście jak Kraków czy Warszawa to już raczej pewne że spustoszeją. Poczytajcie komentarze na wiedzy bezużytecznej kiedy jest poruszony temat kościoła. Pewne jest to że jak babki umrą to nie będzie miał kto na tace dać bo już raczej każdy wie co z tymi pieniędzmi się dzieje
Co z tymi pieniędzmi się dzieje, Dziku?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Dzik » 2021-06-04, 09:24

Efezjan pisze: 2021-05-31, 10:22
Dzik pisze: 2021-05-31, 09:27
szungit pisze: 2021-05-24, 18:45 jeszcze troche i pozamykaja ,zaszczepieni dziadki i babcie poumieraja ,a koscioly beda swiecic pustkami ,ohyda spustoszenia nadchdzi
Zależy od regionu Polski u mnie na wsi raczej się tego nie spodziewam ale w moim mieście powiatowym już różnie może być a w wielkim mieście jak Kraków czy Warszawa to już raczej pewne że spustoszeją. Poczytajcie komentarze na wiedzy bezużytecznej kiedy jest poruszony temat kościoła. Pewne jest to że jak babki umrą to nie będzie miał kto na tace dać bo już raczej każdy wie co z tymi pieniędzmi się dzieje
Co z tymi pieniędzmi się dzieje, Dziku?
Nie w każdej parafii wszystkie idą na utrzymanie kościoła znam pełno przekrętów z mojej byłej parafii jak mieszkałem w innej wsi z mojej obecnej parafii i z sąsiedniej parafii ale znam też jednego księdza z sąsiedniej parafii który nie kradnie i nie robi przekrętów

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-04, 12:44

A skąd wiesz o tych przekrętach?

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Dzik » 2021-06-04, 16:16

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 12:44 A skąd wiesz o tych przekrętach?
Strasznie droga wymiana gniazdek w kościele dotacje na pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe w całym kościele i pomp ciepła nie ma a ogrzewanie jest tylko przy ołtarzu i to nadmuch a nie podłogowe a ksiądz zmienił auto na nowe i wymiana kostki na nową ale dali używaną to tylko niektóre przekręty po jednym z każdej z tych trzech parafii o których mówiłem kostka to z mojej byłej parafii pompy ciepła i ogrzewanie z sąsiedniej parafii a gniazdka w mojej obecnej parafii i w mojej obecnej parafii nagle z konta znikło 70 tyś zł powiedział na co wydał ale coś za dużo wydał a w tej jednej parafii co to ogrzewania to tam w przekrętach ksiądz przoduje przekręt goni przekręt

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-04, 16:24

Krótko mówiąc nie wiesz - domysły i "wieści z magla".

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Dzik » 2021-06-04, 18:45

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 16:24 Krótko mówiąc nie wiesz - domysły i "wieści z magla".
Sam słyszałem co mówił o kostce i tą kostkę widziałem to samo z ogrzewaniem słyszałem co mówił i widziałem że ogrzewania nie ma i nie robili

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Zebra » 2021-06-04, 19:57

@Dzik
Mógłbyś stosować interpunkcje? Czy nie masz czasu? ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Andej » 2021-06-04, 20:03

Dzik pisze: 2021-06-04, 18:45
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 16:24 Krótko mówiąc nie wiesz - domysły i "wieści z magla".
Sam słyszałem co mówił o kostce i tą kostkę widziałem to samo z ogrzewaniem słyszałem co mówił i widziałem że ogrzewania nie ma i nie robili
Jeśli jesteś uczciwym człowiekiem, to powinieneś przedstawić dowody we właściwej kurii. Zamiast destrukcyjnego oskarżania.
Jedna baba drugiej babie. Wszyscy księża to złodzieja, ladacznicy, rozpustnicy, pijacy, hazardziści, pedofile i wszystko co najgorsze. Jesteś parafianinem? Jeśli tak, to Twoim obowiązkiem jest poinformowanie o aferze właściwego biskupa.

NIE MÓW FAŁSZYEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU. Ale, jeśli masz dowody, to przedstaw je zwierzchnikowi proboszcza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak zamkną całkowicie kościoły

Post autor: Efezjan » 2021-06-04, 21:58

Andej ma racje: masz konkretne dowody - do kurii, a nam proszę dać spokój. Jeśli to ma być na zasadzie, że księża źli, ale nic z tym nie zrobię, to nie pisz.

Masz dowody - zgłaszasz.
Nie masz - to znaczy, że to plotki, domysły itd.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”