Czemu faceci są jacyś dziwni?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4205 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Dezerter » 2020-11-25, 18:59

paulis20 pisze: 2020-11-25, 18:49
Dezerter pisze: 2020-11-25, 18:40 Też bym nie chciał z tobą gadać jak jesteś w takim stanie!
Dlatego podałem ci etapy:
Najpierw ogarnij siebie i dowartościuj!
później z uśmiechem na ustach go ignoruj a żartuj z innymi kolegami, niech widzi, że dobrze się bawisz
a dopiero po jakimś czasie wyciągnij ręką do zgody.
Czy mnie rozumiesz?
Sądzisz, że to pomoże? Ja myślę na odwrót. Jak go będę ignorować (co teraz nie będzie łatwe, bo on pracuje zdalnie, a ja stacjonarnie - taki mamy grafik nałożony odgórnie, jesteśmy w innych grupach od samego początku) to sprawa będzie zamieciona pod dywan. A ja tego nie chcę. Tylko co mi to daje inne myślenie skoro on i tak nie widzi problemu. Jak wrócimy do normalnego trybu pracy to on i tak nie zobaczy, że rozmawiam z innymi kolegami, bo poza nim w pracy nie ma. Nie rozumiesz, że ja źle się czuję z tym wszystkim? Czuję, że właśnie dużo się stało i wiem że to ja popsułam atmosferę.
Jak jesteście w innych grupach, to nie przeżywaj, że masz zgrzyt, bo nie masz - nawet się nie widzicie.
Zacznij od oprawy swojego samopoczucia
Dezerter pisze: 2020-11-25, 18:05 Paulis- po pierwsze nic się nie stało :!:
po drugie nie zrobiłaś niczego złego *-:)

Od utrwalenia w sobie takiego przekonania powinnaś zacząć - bez tego nie pójdziesz dalej ...
Jak już zrozumiesz, że nic się nie stało, zwykłe nieporozumienie jakich wiele
to
Uświadom sobie, że skoro on zaczął chodzić , a wcześniej nie chodził do tego pokoju, to TY fajna jesteś! :) , no musisz być - bo koleżanki wiesz co mówiły B-)
Jak już poczujesz się taka - :) B-)
To dopiero możesz przystąpić do naprawy relacji
Ps
Chłopaki i panowie, napiszcie co sądzicie?
Ostatnio zmieniony 2020-11-25, 19:03 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Andej » 2020-11-25, 20:59

Wielu facetów nie potrafi rozpoznawać sygnałów wysyłanych przez kobiety? Wielu się boi. Bo ten luz mogło odbierać, jako zbyt duże doświadczenie w relacjach międzypłciowych. I uciekł. A teram mu głupio. I nie wiej jak zareagować.
Mi osobiście odpowiadałoby jasne postawienie sprawy. I gdyby okazało się, że się pomyliłem, to wszystko obróciłbym w żart. I starał się zachowywać, jak wcześniej. Ale tylko na zewnątrz. Żartowałbym jak dawniej. Ale z wewnętrzną rezerwą, aby nigdy więcej nie przekroczyć linii. I, niestety, odbiłoby się to na innych relacjach. Bo i od innych osób obawiałbym się podobnego zachowania. A najbardziej zraniona byłaby moja miłość własna. Da się przeżyć.

Uważam, choć niewiele napisałaś, że nie ma podstaw, aby coś Ci zarzucać. Czas leczy rany. Radziłbym robić dobrą minę do złej gry. Uprzejmi, miło, wesoło, ale z ostrożnością. Aby niczego nie sugerować.
Nie pierwszy raz i nie ostatni źle odczytałaś sygnały. Choć wydaje mi się to czymś nieprawdopodobnym, gdyż kobiety mają opanowane w stopniu doskonałym. Po prostu on nie zna niewerbalnej komunikacji. A nagłe przekroczenie bariery przeraziło go. Może chwilowo. Ale teraz nie ma wyjścia. I sam nie wie jak wybrnąć. Pomóż mu, wracając do poprzedniej formy.

Ale weź też pod uwagę, że mogę się totalnie mylić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13800
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2203 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: sądzony » 2020-11-25, 21:06

Co obecnie do Niego czujesz?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

paulis20
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2019
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: paulis20 » 2020-11-25, 21:37

Andej pisze: 2020-11-25, 20:59 Wielu facetów nie potrafi rozpoznawać sygnałów wysyłanych przez kobiety? Wielu się boi. Bo ten luz mogło odbierać, jako zbyt duże doświadczenie w relacjach międzypłciowych. I uciekł. A teram mu głupio. I nie wiej jak zareagować.
Mi osobiście odpowiadałoby jasne postawienie sprawy. I gdyby okazało się, że się pomyliłem, to wszystko obróciłbym w żart. I starał się zachowywać, jak wcześniej. Ale tylko na zewnątrz. Żartowałbym jak dawniej. Ale z wewnętrzną rezerwą, aby nigdy więcej nie przekroczyć linii. I, niestety, odbiłoby się to na innych relacjach. Bo i od innych osób obawiałbym się podobnego zachowania. A najbardziej zraniona byłaby moja miłość własna. Da się przeżyć.

Uważam, choć niewiele napisałaś, że nie ma podstaw, aby coś Ci zarzucać. Czas leczy rany. Radziłbym robić dobrą minę do złej gry. Uprzejmi, miło, wesoło, ale z ostrożnością. Aby niczego nie sugerować.
Nie pierwszy raz i nie ostatni źle odczytałaś sygnały. Choć wydaje mi się to czymś nieprawdopodobnym, gdyż kobiety mają opanowane w stopniu doskonałym. Po prostu on nie zna niewerbalnej komunikacji. A nagłe przekroczenie bariery przeraziło go. Może chwilowo. Ale teraz nie ma wyjścia. I sam nie wie jak wybrnąć. Pomóż mu, wracając do poprzedniej formy.

Ale weź też pod uwagę, że mogę się totalnie mylić.
Może trochę ma Pan racji. Wydaje mi się, że on nie potrafi wyczuć kobiet tzn. ich zalotnych spojrzeń, tekstów i w ogóle nie zna się na flirtach, bo wszystko bierze do siebie. Stąd jego teksty, że nie ma szczęścia do kobiet, że szuka tej jedynej itp. A ja to również brałam do siebie to co mówił. Razem w tym wszystkim jakoś się pogubiliśmy. Sama nie mam dużego doświadczenia w podbojach miłosnych, nigdy nie miałam kolegi przez co nie potrafię stworzyć takiej relacji, bo wystarczy, że jakiś chłopak zaprosi mnie na kawę czy bieganie a ja już wyobrażam sobie nie wiadomo co. On mi mówił, że dla niego stworzenie relacji koleżeńskiej nie jest problemem i faktycznie tak jest, bo pracuje tylko z kobietami i ma same koleżanki. A ja oczekiwałam od niego zabiegania o mnie, tego, żeby znał się na moich żartach i na flirtach - myliłam się. Wyszłam na dziwaka i niedorajdę. Wyszło bardzo źle. Teraz mi jest wstyd spojrzeć mu w oczy. On mi się dziwi, że ja oczekiwałam czegoś więcej od niego, jakiejś poważniejszej relacji pracując w tej samej firmie, traktując się na stopie koleżeńskiej (a teraz tylko zawodowej) i w dodatku kiedy on zaznaczył, że jest między nami spora różnica wieku. Proszę mi się nie dziwić, że tak okropnie się czuję.

Dodano po 37 sekundach:
sądzony pisze: 2020-11-25, 21:06 Co obecnie do Niego czujesz?
Przyjaźń? Może lekkie zauroczenie? Ale na pewno nie miłość.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Andej » 2020-11-25, 21:49

paulis20 pisze: 2020-11-25, 21:37 pracuje tylko z kobietami i ma same koleżanki.
Kiedyś kolegą miałem. Też pracował w sfeminizowanym miejscu. Wiele pań go prowokowało. Słowem, podpuszczaniem. Muśnięciem biustem. On brał to za przejaw napaści. Teraz nazwałby to molestowaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Czarny » 2020-11-25, 22:00

paulis20 pisze: 2020-11-25, 21:37


Teraz mi jest wstyd spojrzeć mu w oczy. On mi się dziwi, że ja oczekiwałam czegoś więcej od niego, jakiejś poważniejszej relacji pracując w tej samej firmie, traktując się na stopie koleżeńskiej (a teraz tylko zawodowej) i w dodatku kiedy on zaznaczył, że jest między nami spora różnica wieku. Proszę mi się nie dziwić, że tak okropnie się czuję.

No i naprawdę niepotrzebnie. Może on sam nie wiedział konkretnie o co mu chodzi. Może to być nieporozumienie, mógl również odebrać, z tego co wyżej piszesz ze ta relacja jest zbyt właśnie dla ciebie bliska i sie usunął.
Moim zdaniem staraj sie zachowywać naturalnie, nie robić uników, może wrócić do rozmowy co wcześniej @abigail pisała.
A w żadnym razie nie masz powodów by tak się czuć. Nic złego nie zrobiłaś, ani nie masz powodów by czuć się skrepowana.
Ostatnio zmieniony 2020-11-25, 23:03 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13800
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2203 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: sądzony » 2020-11-25, 22:04

paulis20 pisze: 2020-11-25, 21:37 Przyjaźń? Może lekkie zauroczenie? Ale na pewno nie miłość.
Przyjaźń?
A jak długo go znasz?
Ilu masz przyjaciół?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

paulis20
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2019
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: paulis20 » 2020-11-25, 22:31

sądzony pisze: 2020-11-25, 22:04
paulis20 pisze: 2020-11-25, 21:37 Przyjaźń? Może lekkie zauroczenie? Ale na pewno nie miłość.
Przyjaźń?
A jak długo go znasz?
Ilu masz przyjaciół?
A co nie może być przyjaźń? Skoro on i tak nie chciał od samego początku nic z tego. Ja po prostu źle odczytałam jego intencje. Zamiast traktować go jak kolegę to widocznie szukałam w nim kogoś więcej i się przeliczyłam. Znam go krótko, ale to co nie można szukać przyjaciół? Nie mam żadnego.

Dodano po 5 minutach 26 sekundach:
Czarny pisze: 2020-11-25, 22:00
paulis20 pisze: 2020-11-25, 21:37


Teraz mi jest wstyd spojrzeć mu w oczy. On mi się dziwi, że ja oczekiwałam czegoś więcej od niego, jakiejś poważniejszej relacji pracując w tej samej firmie, traktując się na stopie koleżeńskiej (a teraz tylko zawodowej) i w dodatku kiedy on zaznaczył, że jest między nami spora różnica wieku. Proszę mi się nie dziwić, że tak okropnie się czuję.

No i naprawdę niepotrzebnie. Może on sam nie wiedział konkretnie o co mu chodzi. Może to być nieporozumienie, mógl również odebrać, z tego co wyżej piszesz ze ta relacja jest zbyt właśnie dla ciebie bliska i sie usunął.
Moim zdaniem staraj sie zachowywać naturalnie, nie robić uników, może wrócić do rozmowy co wcześniej @abigail pisała.
A żądnym razie nie masz powodów by tak się czuć. Nic złego nie zrobiłaś, ani nie masz powodów by czuć się skrepowana.
Zobaczę co czas pokaże. Ale wiem jedno, że będzie ciężko jakąkolwiek relacje z nim stworzyć. Już do mnie jakoś się zrazil, bo wystarczyło że przyznałam się do czegoś. Jak widać prawda nie zawsze jest dobra. I na pewno się oddalił, bo sam mi to napisał. Tak jak Ty mi tu to piszesz, że skoro dla mnie ta relacja stawała się niebezpiecznie bliska to on się oddali. Coś takiego mi napisał. Czy ze mną coś jest nie tak? Bo już zaczynam nad się zastanawiać... :(

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Czarny » 2020-11-26, 00:15

paulis20 pisze: 2020-11-25, 22:31


Zobaczę co czas pokaże. Ale wiem jedno, że będzie ciężko jakąkolwiek relacje z nim stworzyć. Już do mnie jakoś się zrazil, bo wystarczyło że przyznałam się do czegoś. Jak widać prawda nie zawsze jest dobra. I na pewno się oddalił, bo sam mi to napisał. Tak jak Ty mi tu to piszesz, że skoro dla mnie ta relacja stawała się niebezpiecznie bliska to on się oddali. Coś takiego mi napisał. Czy ze mną coś jest nie tak? Bo już zaczynam nad się zastanawiać... :(
Może Cię opacznie zrozumiał?
Czemu nie tak? Może tylko brak precyzji w przekazywaniu sygnałów lub informacji?
Mówiłaś, albo chciałaś powiedzieć, że bliska, a z nadinterpretacji jego wyszło że niebezpiecznie bliska? Za bliska.
W tej sytuacji, mógł uznać że dajesz mu sygnał by się usunął, bo Ci duszno. Za bliska relacja.
Trzeba na spokojnie to wyjaśnić.
Ostatnio zmieniony 2020-11-26, 00:47 przez Czarny, łącznie zmieniany 6 razy.

Magnolia

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Magnolia » 2020-11-26, 08:52

Paulis a nie sądzisz że trochę masz tendencję do nakręcania swoich uczuć, szczególnie tych negatywnych?
Takie nieporozumienia są na porządku dziennym wśród ludzi, jesli zajmujesz się takim zdarzeniem więcej niż dwa dni to przesadzasz! Każdy Ci tu pisze, że trzeba pójść dalej, normalnie się zachowywać wobec niego, po prostu otrząsnąć się z nieprzyjemnego samopoczucia i nie rozkręcić z tego tragedii, bo nie ma powodu.
Kochana, nie nakręcaj się, zrób sobie jakąś przyjemność na pocieszenie i od jutra zapomnij że to miało miejsce. Bo jednego jestem pewna, ten znajomy juz o tym nie myśli... wrócił do normalności i Ty też powinnaś.
Zamiatanie pod dywan to udawanie że problemu nie ma. A ty przecież rozmawiałam z Nim i wyjaśniłaś sytuację. Daj innym wolność podejmować decyzje, On po tym wszystkim podjął taką decyzję i takie zachowanie. I ok. Trzeba to uszanować.
A siebie przestać dręczyć, bo sobie szkodzisz.

W Twoim stanie ducha przyjaźni z mężczyzną nie zbudujesz, bo to jest niemożliwe. Zawsze u któregoś budzą sie uczucia albo zainteresowanie, co nie zawsze spotyka sie z wzajemnością. Czyli sama pakujesz się w sytuację niemożliwą a potem zastanawiasz się czemu cierpisz...
Przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną udaje się tylko w jednym przypadku, gdy oboje są szczęśliwi w swoim życiu, a to jest naprawdę rzadkość.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2020-11-26, 08:52 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Jozek » 2020-11-26, 09:16

A ja mysle ze poprostu kolezanki ja podpuscily, a wczesniej nie przychodzil bo pewnie mial z nimi podobne zajscia.
Przyczzyny jego reakcji szukal bym raczej w tych kolezankach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

paulis20
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2019
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: paulis20 » 2020-12-01, 17:52

Wszystko samo się wyjaśniło. Wytłumaczyłam mu jeszcze raz jak ja to wszystko widziałam. A po czasie doszłam do wniosku, że on nie potrafił mi powiedzieć wprost, że nie jest mną zainteresowany. I nie powiedział tego teraz, ale jego zachowanie samo to przedstawiło. Bo jeśli komuś na kimś zależy, albo chce czegoś więcej z tej znajomości i nie mówię tu o podłożach seksualnych tylko przyjaźń, a może i związek to trzeba angażować się w taką relację. Szkoda, że w dzisiejszych czasach faceci nie mówią wprost, że dana kobieta nie budzi w nim zainteresowanie tylko dają jej nadzieję, tylko obchodzą się z tematem jak z jajkiem. Chyba szczerość jest kluczowa i jeśli ktoś mnie nie interesuje to delikatnie mówię jej o tym, a nie oszukuję tę osobę i bawię się jej uczuciami. Piszę tak ogólnie.

orzeszku

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: orzeszku » 2020-12-01, 17:57

Szczerość to towar deficytowy. Wymaga dojrzałości, ale u obu stron jej dziś brakuje - często druga strona nie umie spokojnie przyjąć naszej szczerej odmowy i dlatego łatwo nabrać nawyku unikania zamiast szczerego wyjaśniania spraw.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: Andej » 2020-12-01, 18:04

orzeszku pisze: 2020-12-01, 17:57 Szczerość to towar deficytowy. Wymaga dojrzałości, ale u obu stron jej dziś brakuje - często druga strona nie umie spokojnie przyjąć naszej szczerej odmowy i dlatego łatwo nabrać nawyku unikania zamiast szczerego wyjaśniania spraw.
Nie mam pewności, czy chodzi tu o szczerość. Wielu ludziom jest bardzo trudno wyjawiać swoje intymne sprawy. Nieomal każdy boi się zranienia przez odmowę. Dlatego krąży się wokół. Aby uniknąć.
To jest bardzo trudne w społeczeństwie, w którym zanikły konwenanse. Społeczeństwie pomieszanym gdzie wzorce kulturowe zostały przemieszane, a następnie wgniecione walcem w glebę.
Wziąć należy też pod uwagę nieumiejętność odmawiania. To też jest dużym stresem. A skutkuje to niewłaściwą formą. I spirala się nakręca.

Uśmiechnij się. Kochamy Cię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Czemu faceci są jacyś dziwni?

Post autor: orzeszku » 2020-12-01, 18:10

To z pewnością też bardzo ważne czynniki. Zauważyłam to pomieszanie konwenansów, faktycznie w dzisiejszych czasach trudno się zorientować, jak się zachować - nie tylko w relacjach damsko - męskich, ale nawet np. w środowisku pracy :(

ODPOWIEDZ