Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-04, 20:58

https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Dominik

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Dominik » 2021-01-04, 21:05

Skomentuj opisaną sprawę, co Cię tak poruszyło, że dałeś link?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Andej » 2021-01-04, 21:06

TK ma w nazwie katolicki. A nie zawsze tak było. Upadkiem był okres "patriotyczny". Ale ja wychowywałem się na TK kupowanym z teczki i też nie zawsze się udawało. Pożyczany znajomym, dyskutowany. Choć wtedy już denerwowała mnie judofila. Ale zachwycały, stanowiące margines, felietony Kisiela. Cięte. Przeplatane okresami milczenia. Zmieniające tytuły.
Przypomina mi się orędzie biskupów srogo pocięte przez cenzurę.
A teraz? Uważam, że nie tyle siedziba wypowiedziana być winna, ale przymiotnik tytułowy. Osobiście wydaje mi się, że są zbyt progresywni. Zbyt lewicowi.
Jednak ma nadzieję na przebudzenie. Czekając na nie, nie czytam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-04, 21:24

No jest to poruszające, ale nie miałem nic mądrego do napisania. Tygodnik Powszechny słynie z różnej maści postepowości, abp Jędraszewski zdaje się nie za bardzo. Może jakiś rozbrat z katolicyzmem otwartym się szykuje.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: SmokEustachy » 2021-01-05, 00:05

Dominik pisze: 2021-01-04, 21:05 Skomentuj opisaną sprawę, co Cię tak poruszyło, że dałeś link?
Mnie poruszyło: decyzja słuszna, ale spóźniona o 30 lat. Gdyby wtedy ich wywalili to bylibyśmy w innym miejscu.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 182 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Pompieri » 2021-01-05, 10:25

Nareszcie. Dosyc tej piatej kolumny i antykatolickiego pasozyta w przebraniu katolickim.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-05, 11:37

Dzięki za opinię. Ja się wstrzymałem, bo to medium czytałem może kilka razy w życiu. Natomiast przykuło na chwilę moją uwagę chyba z początku COVIDa, kiedy to czekając na tramwaj ujrzałem wielki plakat profilu ks. Adama Bonieckiego, którego to legendzie środowiska (na oko patrząc po stopce) Gazety Wyborczej i TVN nakręciły autobiografię, albo przynajmniej zajęły się jej promocją i marketingiem.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Jozek » 2021-01-05, 12:22

A ja nie rozumiem oczekiwania wyjasnien i powodu tej decyzji.
Wlasciciel posesji nie ma obowiazku wyjasniania swoich decyzji odnosnie uzytkowania swojej wlasnosci.
W kazdej umowie sa terminy waznosci umow najmu, oraz warunki przerwania umowy z okreslonym terminem wyprzedzenia rozwiazania umowy.
Jesli wlasciciel z jakiegokolwiek powodu rozwiazuje umowe, to nie ma zadnego obowiazku podawania powodu, ani tlumaczenia sie z decyzji komukolwiek.
Oczekiwanie jakichkolwiek wyjasnien w tym przypadku to proba upolitycznienia decyzji.
Ostatnio zmieniony 2021-01-05, 12:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Andej » 2021-01-05, 20:01

krystian.zawistowski pisze: 2021-01-05, 11:37 Dzięki za opinię. Ja się wstrzymałem, bo to medium czytałem może kilka razy w życiu. Natomiast przykuło na chwilę moją uwagę chyba z początku COVIDa, kiedy to czekając na tramwaj ujrzałem wielki plakat profilu ks. Adama Bonieckiego, którego to legendzie środowiska (na oko patrząc po stopce) Gazety Wyborczej i TVN nakręciły autobiografię, albo przynajmniej zajęły się jej promocją i marketingiem.
Nie przypominam sobie, abym w czasach Turowicza, miał jakieś zarzuty wobec Bonieckiego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19105
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-05, 20:12

Nareszcie. Tygodnik od 30 lat idzie równo w dół, do tego nielegalnie używając podtytułu "katolicki".

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Archidiecezja wymawia Tygodnikowi Powszechnemu wynajem lokalu

Post autor: Quinque » 2021-01-07, 16:47

Nic tylko czekać na oficjalne potępienie tego pisemka przez Episkopat. Wystarczy ogłoszenie typu "TP nie głosi katolickiej nauki i nie jest pismem katolickim" chociaż tyle. Ale tak się pewnie nie stanie w najbliższej przyszłości(niestety)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”