Jaką masz grupę krwi?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.

Jaką masz grupę krwi?

A Rh+
2
11%
A Rh-
1
6%
B Rh+
1
6%
B Rh-
2
11%
AB Rh+
2
11%
AB Rh-
0
Brak głosów
0 Rh+
4
22%
0 Rh-
1
6%
Nie wiem/nie pamiętam
5
28%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-14, 18:23

To skad bedzie wiadomo ze ktos jest bezobjawowy, jesli nie ma badan? :) ;)
Ostatnio zmieniony 2021-01-14, 18:24 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Pompieri » 2021-01-14, 19:57

Z mej strony dopowiem: byla potrzebna komus krew na operacje.Oddalem swoja i ... dzieki temu dowiedzialem sie , ze mam wirusa.Oczywiscie krew zostala dokladnie przebadana ( nie w taki sposob, jak standardowe badania , ktore niczego nie wykrywaly )... to mi uratowalo watrobe, a moze i zycie.
Dlatego widze korzysc rowniez troche egoistyczna - chcesz miec przeprowadzone dokladne badania, gratis i w dodatku dostaniesz czekolade ( ja otrzymalem trzy ) idz oddaj krew. Bedzie to z pozytkiem dla Ciebie i blizniego ( chcialoby sie rzec: z pozytkiem doczesnym i wiecznym ;) )

Claudiax

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Claudiax » 2021-01-14, 19:59

Ja mam AbRh+.
Kiedyś chciałam oddac. Ale nie mogę bo mam kilka chorób.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-14, 22:37

Pompieri pisze: 2021-01-14, 19:57 Z mej strony dopowiem: byla potrzebna komus krew na operacje.Oddalem swoja i ... dzieki temu dowiedzialem sie , ze mam wirusa.Oczywiscie krew zostala dokladnie przebadana ( nie w taki sposob, jak standardowe badania , ktore niczego nie wykrywaly )... to mi uratowalo watrobe, a moze i zycie.
Dlatego widze korzysc rowniez troche egoistyczna - chcesz miec przeprowadzone dokladne badania, gratis i w dodatku dostaniesz czekolade ( ja otrzymalem trzy ) idz oddaj krew. Bedzie to z pozytkiem dla Ciebie i blizniego ( chcialoby sie rzec: z pozytkiem doczesnym i wiecznym ;) )
Kiedys oddawalem i to dosc czesto, na koncie mam wielokrotna zawartosc organizmu, cos ok. 18l, ale mam niskie cisnienie wiec te czekolady raczej niewiele dawaly. w wieku ok. 24 lat przestalem oddawac.
Jestem tez dosc wysoki, 192cm i mam czesto tzw. niedocisnienie statyczne, czyli gdy jestem schylony, lub przykucne i szybko sie wyprostuje lub wstane, to krew niedoplywa do glowy i trace rownowage. Wyglada to jak chwilowy zawrot glowy. Ale jakos daje rade w pracy.
Jesli ktos o tym nie wie, to po oddaniu krwi moze stracic przytomnosc.
Tak ze to co pisze autor tematu to jedynie psychologiczny nacisk, by oddawac krew, a szczegolnie wsrod mlodzierzy jest cos w rodzaju pewnosci zdrowia i spory stopien ryzykanctwa, ktory sklania wiele osob do oddawania krwi bez szczegolowych i dokladnych badan czy w ogole moga oddawac krew.
Takich badan jak wiem nik nie robi i zadna stacja krwiodawstwa nie oferuje. Wazne bys oddal krew, a co sie z toba pozniej stanie to nie wazne.
Jestes mlody i glupi, to latwo cie zmanipulowac do pseudo bochaterskich czynow.
Ostatnio zmieniony 2021-01-14, 23:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Pompieri » 2021-01-15, 18:31

Mam inne wrazenie, Jozku. A krew jest potrzebna. Nie musisz jej dawac, gdy masz zagrozenie wlasnego zdrowia ...ale warto dac, gdy mozna pomoc, nie szkodzac sobie.
Mnie krew czyjas uratowala ... gdyz prawie sie wykrwawilem na smierc ... kiedys, gdzies tam w pewnym kraju.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-15, 18:56

Wlasnie o to chodzi, by bylo to jasne dla kazdego kto chce oddawac krew, a nie ze wkreca sie kogos do oddania krwi szantarzem emocjonalnym, tak jakby kazdy musial oddawac krew bo jak nie to jest taki a taki.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 19:04

A kto tu kogokolwiek szantażuje?

Oddawanie krwi jest bohaterstwem i dobrym uczynkiem dla bliźnich

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-15, 19:09

Nigdy nikt mnie nie szantażował emocjonalnie, nie wiem o czym mówisz, chociaż wszystkie osoby z mojego otoczenia, które mogą, wspierają oddawanie krwii.
Jeśli ktoś już mnie o to pyta, naprawdę nie zdarzyło mi się, żeby "nie mogę", nie wystarczyło.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-15, 19:41

Kazdy powinien sam o tym decydowac bez jakiegokolwiek namawiania. Jest dzis wystarczajaco informacji o tym ze krew jest potrzebna, ale przede wszystkim malo informacji na temat kto moze a kto nie powinien oddawac krwi.
Ten watek tez tak sie zaczal, zamiast od konkretnych i waznych informacji, zaczal sie od namawiania.
Czym innym jest oddawanie krwi na miejscu wypadku,gdy nie ma jak jej dostarczyc, a czym innym swobodne przyjscie do punktu krwiodawstwa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 19:45

Namawianie to jeszcze nie szantaż. Wątek jest cenny i wartościowy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-15, 19:48

Juz samo powiedzenie ze wszyscy dookola oddaja, jest forma szantarzu emocjonalnego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 20:02

Ja nie oddałam nigdy krwi, bo odkąd jestem dorosła to nie mogę, nie poczułam się szantażowana ani przez chwilę. Za to cieszyłam się, ze ktoś szerzy coś dobrego , Ty nie czujesz radości, gdy dobro można szerzyć?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-15, 20:09

Wszystko co sie robi trzeba robic we wlasciwy temu sposob. Nie neguje oddawania krwi, tylko niektore sposoby w jakich sie to przedstawia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 20:16

Nazwałeś oddawanie krwi pseudo bohaterstwem...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jaką masz grupę krwi?

Post autor: Jozek » 2021-01-15, 20:30

Magnolia pisze: 2021-01-15, 20:16 Nazwałeś oddawanie krwi pseudo bohaterstwem...
Bo jakiez w tym bohaterstwo? Nie bac sie uklucia igla?
Ostatnio zmieniony 2021-01-15, 20:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ