Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Andej » 2021-01-29, 19:17

Nie lubię wklejać, ale z lenistwa podaje przykład. To też ostracyzm. I cenzura.
You Tube zablokował PCh24 TV! Za nieopublikowane materiały o LGBT.
YouTube zablokował możliwość publikacji treści na kanale PCh24TV na siedem dni. Ostrzeżenie dotyczyło nieopublikowanych treści związanych z tematyką LGBT; kanałowi zarzucono nawoływanie do nienawiści.
Niedawno kanał telewizji internetowej PCh24TV, której wydawcą jest Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi, świętował 100 000 subskrypcji na platformie YouTube. Widocznie administratorzy medium postanowili z tej okazji przyjrzeć się głębiej naszej działalności. Przedmiotem cenzury okazały się nieopublikowane materiały związane z filmem „Ich prawdziwe cele”, przybliżającym społeczno-polityczne motywy działalności organizacji LGBT.
Na początku otrzymaliśmy ostrzeżenie o arbitralnej decyzji usunięcia wspomnianych treści „z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności”. Co ciekawe, w pierwszym komunikacie wskazano, że na razie obędzie się bez kary. „To pierwszy raz, więc na Twoje konto nie zostaną nałożone żadne kary” – mogliśmy przeczytać w komunikacie. „Ostrzeżenie otrzymasz tylko raz i pozostanie ono na twoim kanale” –
Administratorzy platormy w ciągu kilku chwil postanowili jednak zmienić zdanie. Na kanale pojawił się drugi komunikat, tym razem o blokadzie konta na siedem dni. „Nie możesz przesyłać filmów, publikować postów ani publikować na żywo przez tydzień” – napisano. Jest to jedno z trzech ostrzeżeń; za drugim razem „kara” jest przedłużona na 2 tygodnie. Trzecie ostrzeżenie skutkuje usunięciem całego kanału.
Produkcja „Ich prawdziwe cele” już wcześniej spotkała się z cenzorskimi praktykami YouTube’a. Kilka dni po premierze z platformy zniknął zarówno film, jak i cały, osobny kanał.
Widzimy wyraźnie, jak na naszych oczach w sposób arbitralny decydowane jest co można, a czego nie można zobaczyć w sieci. Być może weszliśmy w nową erę cenzury, gdzie kara dotyczy jeszcze nieopublikowanych, roboczych treści. Sytuacja dobitnie przypomina literacki motyw myślozbrodni z książki "1984" G. Orwella. Dzisiaj problem nie polega jedynie na stronniczym traktowaniu stron sporu politycznego, ale nahalnym, oczywistym promowaniu jednej - określonej wizji światopoglądowej. Natomiast argumentacja dotycząca wolności zarządzania prywatną instytucją pomija sytuację, w której największych graczy w przestrzeni mediów społecznościowych nie obowiązują krajowe przepisy i ustawy antymonopolowe, ale własny, nieprzejrzysty i podatny na subiektywne interpretacje wewnętrzny regulamin.
Read more: https://www.pch24.pl/you-tube-zablokowa ... z6kxhYlFfR
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-29, 21:23

lambda pisze: 2021-01-29, 19:13
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-17, 20:24 Ostatnio mnie naszły pewne rozkminy.
Czy czuliście się kiedyś odrzuceni społecznie ze względu na przekonania? Tacy pozostawieni sobie?
Ja na początku roku szkolnego miałam takie nieodparte wrażenie. Są u nas dwie klasy ósme. W drugiej z nich pół nie chodzi na religię. We wrześniu dotarło do mnie, że osób o poglądach chrześcijańskich jest w moim otoczeniu coraz mniej. Podkreślam, POGLĄDACH, a nie "chodzę do kościoła, bo trzeba zaliczyć bierzmowanie a potem adios". I tak mam poczucie, że gdyby w naszej szkole zorganizowano jakiś Tęczowy Piątek czy coś, to dopiero wtedy zobaczyłabym skalę tego zjawiska. Nie mam za bardzo grup (ani czasu na nie) młodzieżowych w parafii czy coś. Na szczęście mam normalnych rodziców i raczej (nie w całości) wierzącą rodzinę, a to chyba się liczy najbardziej. Mam oczywiście również znajomych, którzy wiarę biorą na poważnie, ale jest ich coraz mniej. Cieszę się, że znalazłam to forum :) tu pewnie też jest sporo nastolatków. Szukałam kiedyś na FB grup internetowych, ale umarłe :/ zdaję sobie sprawę z tego, że dużo ludzi gada coś, aby się przypodobać większości, ale jest to tak czy inaczej niepokojące. Mam nadzieję, może płonną, że w liceum/ idę do dużego miasta/ będzie lepiej pod niektórymi względami.
Ktoś, coś?
Grup na FB religijnych jest calkiem sporo:) np jak bedzie w katolicyzmie
Dzięki!

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-18, 11:25 Jeśli nie wybierasz się do typowego liceum pt "nie wiem co mam zamiar ze sobą zrobić"- każde miasto ma takie
- to w szkole średniej ludzie już są zazwyczaj troszeczkę bardziej dojrzali i chodzenie do kościoła nie jest powodem do śmiechu. Oczywiście wyjątki są zawsze, ale wiesz o czym mówię.
Oj chyba nie. Nie dośc że nie sa dojrzali to napewno bycie religijnym moze sie spotkać z wysmianiem.
Nie jestem jakoś nachalnie religijna, ale cóż.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: lambda » 2021-01-29, 21:31

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-29, 21:23
lambda pisze: 2021-01-29, 19:13
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-17, 20:24 Ostatnio mnie naszły pewne rozkminy.
Czy czuliście się kiedyś odrzuceni społecznie ze względu na przekonania? Tacy pozostawieni sobie?
Ja na początku roku szkolnego miałam takie nieodparte wrażenie. Są u nas dwie klasy ósme. W drugiej z nich pół nie chodzi na religię. We wrześniu dotarło do mnie, że osób o poglądach chrześcijańskich jest w moim otoczeniu coraz mniej. Podkreślam, POGLĄDACH, a nie "chodzę do kościoła, bo trzeba zaliczyć bierzmowanie a potem adios". I tak mam poczucie, że gdyby w naszej szkole zorganizowano jakiś Tęczowy Piątek czy coś, to dopiero wtedy zobaczyłabym skalę tego zjawiska. Nie mam za bardzo grup (ani czasu na nie) młodzieżowych w parafii czy coś. Na szczęście mam normalnych rodziców i raczej (nie w całości) wierzącą rodzinę, a to chyba się liczy najbardziej. Mam oczywiście również znajomych, którzy wiarę biorą na poważnie, ale jest ich coraz mniej. Cieszę się, że znalazłam to forum :) tu pewnie też jest sporo nastolatków. Szukałam kiedyś na FB grup internetowych, ale umarłe :/ zdaję sobie sprawę z tego, że dużo ludzi gada coś, aby się przypodobać większości, ale jest to tak czy inaczej niepokojące. Mam nadzieję, może płonną, że w liceum/ idę do dużego miasta/ będzie lepiej pod niektórymi względami.
Ktoś, coś?
Grup na FB religijnych jest calkiem sporo:) np jak bedzie w katolicyzmie
Dzięki!

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-18, 11:25 Jeśli nie wybierasz się do typowego liceum pt "nie wiem co mam zamiar ze sobą zrobić"- każde miasto ma takie
- to w szkole średniej ludzie już są zazwyczaj troszeczkę bardziej dojrzali i chodzenie do kościoła nie jest powodem do śmiechu. Oczywiście wyjątki są zawsze, ale wiesz o czym mówię.
Oj chyba nie. Nie dośc że nie sa dojrzali to napewno bycie religijnym moze sie spotkać z wysmianiem.
Nie jestem jakoś nachalnie religijna, ale cóż.
Raczej nie oczekuj ze znajdziesz w szkole przyjaciół w wierze:)

Wer

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Wer » 2021-01-29, 22:03

lambda pisze: 2021-01-29, 21:31
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-29, 21:23
lambda pisze: 2021-01-29, 19:13
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-17, 20:24 Ostatnio mnie naszły pewne rozkminy.
Czy czuliście się kiedyś odrzuceni społecznie ze względu na przekonania? Tacy pozostawieni sobie?
Ja na początku roku szkolnego miałam takie nieodparte wrażenie. Są u nas dwie klasy ósme. W drugiej z nich pół nie chodzi na religię. We wrześniu dotarło do mnie, że osób o poglądach chrześcijańskich jest w moim otoczeniu coraz mniej. Podkreślam, POGLĄDACH, a nie "chodzę do kościoła, bo trzeba zaliczyć bierzmowanie a potem adios". I tak mam poczucie, że gdyby w naszej szkole zorganizowano jakiś Tęczowy Piątek czy coś, to dopiero wtedy zobaczyłabym skalę tego zjawiska. Nie mam za bardzo grup (ani czasu na nie) młodzieżowych w parafii czy coś. Na szczęście mam normalnych rodziców i raczej (nie w całości) wierzącą rodzinę, a to chyba się liczy najbardziej. Mam oczywiście również znajomych, którzy wiarę biorą na poważnie, ale jest ich coraz mniej. Cieszę się, że znalazłam to forum :) tu pewnie też jest sporo nastolatków. Szukałam kiedyś na FB grup internetowych, ale umarłe :/ zdaję sobie sprawę z tego, że dużo ludzi gada coś, aby się przypodobać większości, ale jest to tak czy inaczej niepokojące. Mam nadzieję, może płonną, że w liceum/ idę do dużego miasta/ będzie lepiej pod niektórymi względami.
Ktoś, coś?
Grup na FB religijnych jest calkiem sporo:) np jak bedzie w katolicyzmie
Dzięki!

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-18, 11:25 Jeśli nie wybierasz się do typowego liceum pt "nie wiem co mam zamiar ze sobą zrobić"- każde miasto ma takie
- to w szkole średniej ludzie już są zazwyczaj troszeczkę bardziej dojrzali i chodzenie do kościoła nie jest powodem do śmiechu. Oczywiście wyjątki są zawsze, ale wiesz o czym mówię.
Oj chyba nie. Nie dośc że nie sa dojrzali to napewno bycie religijnym moze sie spotkać z wysmianiem.
Nie jestem jakoś nachalnie religijna, ale cóż.
Raczej nie oczekuj ze znajdziesz w szkole przyjaciół w wierze:)
Niestety muszę się zgodzić. Z mojego doświadczenia też wynika, że w szkołach średnich mało osób przejmuje się wiarą.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Andej » 2021-01-29, 22:46

Wer pisze: 2021-01-29, 22:03 Niestety muszę się zgodzić. Z mojego doświadczenia też wynika, że w szkołach średnich mało osób przejmuje się wiarą.
Może lepiej wyprowadzić religię ze szkół, do miejsc, w których Bóg cieszy się należytą atencją/
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wer

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Wer » 2021-01-30, 12:16

Andej pisze: 2021-01-29, 22:46
Wer pisze: 2021-01-29, 22:03 Niestety muszę się zgodzić. Z mojego doświadczenia też wynika, że w szkołach średnich mało osób przejmuje się wiarą.
Może lepiej wyprowadzić religię ze szkół, do miejsc, w których Bóg cieszy się należytą atencją/
Uważam, że to nie jest dobry pomysł. Jak ktoś nie chce to nie musi chodzić na religię. A zawsze znajdą się tacy, którzy właśnie chcą coś wyciągnąć i uszanują taką lekcję.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-30, 15:21

Andej pisze: 2021-01-29, 19:17 Nie lubię wklejać, ale z lenistwa podaje przykład. To też ostracyzm. I cenzura.
You Tube zablokował PCh24 TV! Za nieopublikowane materiały o LGBT.
YouTube zablokował możliwość publikacji treści na kanale PCh24TV na siedem dni. Ostrzeżenie dotyczyło nieopublikowanych treści związanych z tematyką LGBT; kanałowi zarzucono nawoływanie do nienawiści.
Niedawno kanał telewizji internetowej PCh24TV, której wydawcą jest Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi, świętował 100 000 subskrypcji na platformie YouTube. Widocznie administratorzy medium postanowili z tej okazji przyjrzeć się głębiej naszej działalności. Przedmiotem cenzury okazały się nieopublikowane materiały związane z filmem „Ich prawdziwe cele”, przybliżającym społeczno-polityczne motywy działalności organizacji LGBT.
Na początku otrzymaliśmy ostrzeżenie o arbitralnej decyzji usunięcia wspomnianych treści „z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności”. Co ciekawe, w pierwszym komunikacie wskazano, że na razie obędzie się bez kary. „To pierwszy raz, więc na Twoje konto nie zostaną nałożone żadne kary” – mogliśmy przeczytać w komunikacie. „Ostrzeżenie otrzymasz tylko raz i pozostanie ono na twoim kanale” –
Administratorzy platormy w ciągu kilku chwil postanowili jednak zmienić zdanie. Na kanale pojawił się drugi komunikat, tym razem o blokadzie konta na siedem dni. „Nie możesz przesyłać filmów, publikować postów ani publikować na żywo przez tydzień” – napisano. Jest to jedno z trzech ostrzeżeń; za drugim razem „kara” jest przedłużona na 2 tygodnie. Trzecie ostrzeżenie skutkuje usunięciem całego kanału.
Produkcja „Ich prawdziwe cele” już wcześniej spotkała się z cenzorskimi praktykami YouTube’a. Kilka dni po premierze z platformy zniknął zarówno film, jak i cały, osobny kanał.
Widzimy wyraźnie, jak na naszych oczach w sposób arbitralny decydowane jest co można, a czego nie można zobaczyć w sieci. Być może weszliśmy w nową erę cenzury, gdzie kara dotyczy jeszcze nieopublikowanych, roboczych treści. Sytuacja dobitnie przypomina literacki motyw myślozbrodni z książki "1984" G. Orwella. Dzisiaj problem nie polega jedynie na stronniczym traktowaniu stron sporu politycznego, ale nahalnym, oczywistym promowaniu jednej - określonej wizji światopoglądowej. Natomiast argumentacja dotycząca wolności zarządzania prywatną instytucją pomija sytuację, w której największych graczy w przestrzeni mediów społecznościowych nie obowiązują krajowe przepisy i ustawy antymonopolowe, ale własny, nieprzejrzysty i podatny na subiektywne interpretacje wewnętrzny regulamin.
Read more: https://www.pch24.pl/you-tube-zablokowa ... z6kxhYlFfR
Wiem, słyszałam.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Viridiana » 2021-01-30, 18:06

lambda pisze: 2021-01-29, 19:13
ToTylkoJa pisze: 2021-01-18, 11:25 Jeśli nie wybierasz się do typowego liceum pt "nie wiem co mam zamiar ze sobą zrobić"- każde miasto ma takie
- to w szkole średniej ludzie już są zazwyczaj troszeczkę bardziej dojrzali i chodzenie do kościoła nie jest powodem do śmiechu. Oczywiście wyjątki są zawsze, ale wiesz o czym mówię.
Oj chyba nie. Nie dośc że nie sa dojrzali to napewno bycie religijnym moze sie spotkać z wysmianiem.
To zależy. Jakkolwiek rzeczywiście jest mało prawdopodobne, by większość miała być religijna, to jednak nie stawiałabym sprawy tak jednoznacznie w kwestii wyśmiania. W mojej klasie jest bardzo mało osób religijnych, ale nigdy nie doświadczyłam obrażania mnie ze względu na wiarę.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-30, 21:28

Ja przez długi czas byłem niewierzący niepraktykujący, a Boga wyobrażałem sobie tak że jeśli istnieje, to różne religie i objawienia widzą Go z różnej strony, albo w różnych fragmentach Jego natury - tak jak to widzą np wolnomularze Rytu Szkockiego. Obecnie odrzucam wszelkie inne religie i odłamy chrześcijaństwa i wierzę w pełnię prawdy wyłącznie w Kościele.

Większość moich znajomych to niewierzący o poglądach prawicowych, libertariańskich i zbliżonych cywilizacji łacińskiej - czyli raczej osobliwe kręgi jak na polskie społeczeństwo. Z bardzo wieloma innymi osobami nie mogę znaleźć wspólnego języka, ale bardziej przez poglądy.
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 21:28 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Dezerter » 2021-01-31, 21:45

Kolejny raz zaskakujecie mnie, że w szkole średniej jest tak źle z katolicyzmem, bo oficjalnie to jest całkiem dobrze, prawie pełne klasy na religii, Msze na rozpoczęcie roku, rekolekcje i takie tam
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:33 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wer

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Wer » 2021-01-31, 21:56

Dezerter pisze: 2021-01-31, 21:45 Kolejny raz zaskakujecie mnie, że w szkole średniej jest tak źle z katolicyzmem, bo oficjalnie to jest całkiem dobrze, prawie pełne klasy na religii, Msze na rozpoczęcie roku, rekolekcje i takie tam
Chyba szkoła średnia to taki okres. Niektórzy przyjęli bierzmowanie bo chcieli, inni bo musieli, jeszcze inni wcale nie przyjęli. I teraz jak idą do liceum i już za chwilę mają 18 lat to w końcu sami mogą zdecydować, czy pójdę na religię czy nie. A skoro sami mogą zdecydować, to pokazują to w formie odejścia od lekcji religii.
A co tam mówią oficjalnie to ja nie wiem ;)
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Viridiana » 2021-02-01, 10:44

Dezerter pisze: 2021-01-31, 21:45 Kolejny raz zaskakujecie mnie, że w szkole średniej jest tak źle z katolicyzmem, bo oficjalnie to jest całkiem dobrze, prawie pełne klasy na religii, Msze na rozpoczęcie roku, rekolekcje i takie tam
Tylko to jest taka powłoka, która nie zawsze świadczy o tym, jak jest w środku... Zresztą akurat u mnie w klasie większość osób nie chodzi na religię, Mszy na rozpoczęcie roku nie ma, rekolekcje są, ale szczerze powiedziawszy nie najlepsze.
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Andej » 2021-02-01, 18:43

Ja, w zasadzie, nie stykałem się z ostracyzmem. Uśmieszki, jakieś uwagi, kpiny - tak bywały. Bywało wymuszanie pracy w niedziele. Ale takie miękkie. Zawoalowane groźby. Ale to był socjalizm.
Ale były plusy. Dzięki temu, że wszyscy znali moje przekonania, nie wywierano na mnie nacisków politycznych. Nie namawiano do uczestnictwa w jakichś akcjach antykościelnych. Trochę na zasadzie: Ten, to się nami nie napije, ani nie postawi.

Ale moja Mama pomagała katechetce zakonnej w prowadzeniu lekcji religii w szkole podstawowej. Dla mnie to horror. Rozmawiałem na ten temat z synami. I z innymi dzieciakami. Także z katechetkami (cywilnymi). Jeszcze najlepszy obraz miałem od synów. Chyba, że filtrowali, aby mnie nie dołować. Choć pewien ksiądz (z tytułem doktorskim w dziedzinie psychologii, kapelan więzienny, autor wielu książek) wychodził z klasa na boisko, siadał na ławeczce, a chłopcy za górką palili papierosy w czasie "lekcji religii". A proboszcz nie maił czasu na interwencje, bo budował kościół.
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 18:47 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Ostracyzm społeczny ze względu na wiarę

Post autor: Dezerter » 2021-02-04, 21:53

Viridiana pisze: 2021-02-01, 10:44
Dezerter pisze: 2021-01-31, 21:45 Kolejny raz zaskakujecie mnie, że w szkole średniej jest tak źle z katolicyzmem, bo oficjalnie to jest całkiem dobrze, prawie pełne klasy na religii, Msze na rozpoczęcie roku, rekolekcje i takie tam
Tylko to jest taka powłoka, która nie zawsze świadczy o tym, jak jest w środku... Zresztą akurat u mnie w klasie większość osób nie chodzi na religię, Mszy na rozpoczęcie roku nie ma, rekolekcje są, ale szczerze powiedziawszy nie najlepsze.
Znalazłem statystyki
Z raportu religijności Polaków za 2019 roku wynika, że uczniów chodzących na religię z roku na rok jest coraz mniej. Jak podali jego autorzy, najmniej uczniów w Polsce chodzi na religię w diecezjach warmińskiej (70 proc.), warszawskiej (76,0 proc.) i łódzkiej (76,2 proc.) Decyzję o samodzielnym wypisaniu z lekcji religii mogą podjąć uczniowie szkół średnich.
czyli inaczej mówiąc najwięcej nie chodzi 30% w diecezji warmińskiej a w warszawskiej i łódzkiej nie chodzi 24% - czyli nie jest źle jak dla mnie myślałem, że jest gorzej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ