Zadręczanie się

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Małgosia01

Zadręczanie się

Post autor: Małgosia01 » 2021-03-02, 21:38

Szczęść Boże! Nie wiem za bardzo do jakiego tematu pasuje ten wątek więc pisze tutaj. Ostatnio dręczą mnie natrętne myśli nie mogę przez to spać w nocy i czuje się okropnie. Mianowicie nie popełniłam grzechu ciężkiego, wiem o tym bo nie spełniłam warunków żeby był on ciężki. (Chodziło o mi o sytuacje kiedy oglądałam jakis film a tam pojawiły się sceny seksu, ale ja nie oglądałam go dla tych scen, pojawiły się po prostu i nie wiedziałam ze będą i nie odczuwałam żadnych przyjemności). Jednak cały czas próbuje sobie wmówić ze zrobiłam coś złego i to jeszcze specjalnie i z premedytacją. Już nie wiem jak sobie z tym poradzić. Jak zapomnieć i wyrzucić te myśli z głowy. Mógłby mi ktoś pomóc? Czy jakaś modlitwa byłaby przydatna? Juz nawet odmawiałam wielokrotnie różaniec żeby Pan Bóg mi jakoś pomógł. Wiem że długo się rozpisałam ale może mi to pomoże.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Zadręczanie się

Post autor: Logan » 2021-03-02, 21:54

Temat omawiany już nie po raz pierwszy, można sobie poczytać:
search.php?keywords=Natr%C4%99tne+my%C5%9Bli

Polecam ten artykuł:
https://egzorcyzmy.katolik.pl/stopnie-d ... abelskich/

Ten również:
http://www.psychologodnowa.pl/pl/8-czyt ... zywe-mysli

Może być to zarówno nerwica, OCD jaki i działanie szatana poprzez dręczenie bzdurnymi myślami.
Jeśli chodzi o problem natury psychologicznej, można przeciwdziałać, jeśli szatana również. Ignorowanie najlepszym lekiem.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Małgosia01

Re: Zadręczanie się

Post autor: Małgosia01 » 2021-03-02, 22:00

Nie mogłam właśnie znaleźć tego na forum, dziękuje już się biorę za czytanie!

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Zadręczanie się

Post autor: Lunka » 2021-03-02, 22:09

Małgosiu, nie popełniłas grzechu ciężkiego. Nie zadręczaj się. Czy byłaś u spowiedzi? Myślę, że powiedzenie tego przy okazji spowiedzi, tak jak nam tutaj to napisałaś przyniesie Ci ulgę. Bo Pan Bóg Cię kocha i właśnie tu ta piękna myśl, która mi pomaga: nawet jeśli Twoje serce Cię oskarża, to Bóg jest silniejszy. On wie o Tobie wszystko i zna Twoje intencje. Trochę cytuje tutaj osoby z forum, które mi pomogły ale wiem, że potrzebujesz teraz dobrego słowa.

Tu moje uśmiechy do @miłośniczka Faustyny 🙂

Nie zadręczaj się proszę. Powtarzaj Jezu Ufam Tobie i Jezu kocham Cię. Prosta codzienna modlitwa.
Ściskam 😊

Dodano po 7 minutach 32 sekundach:
Małgosia01 pisze: 2021-03-02, 21:38 Czy jakaś modlitwa byłaby przydatna? Juz nawet odmawiałam wielokrotnie różaniec żeby Pan Bóg mi jakoś pomógł.
Kochana Ty musisz zaufać Bogu. Znam te lęki, szal odmawiania różańca, koronki, różnych modlitw... Tak działa zadeeczanie się. Różaniec owszem ale powiezaj w nim swoje lęki.
A znasz zawołanie "Jezu Ty się tym zajmij" lub cytat z Ewangelii: "Panie Ratuj!"
On jest i słucha.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Małgosia01

Re: Zadręczanie się

Post autor: Małgosia01 » 2021-03-02, 22:17

Bardzo dziękuje! Podbudowały mnie te słowa i na pewno skorzystam z rad :)

tommusicm3
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2021
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zadręczanie się

Post autor: tommusicm3 » 2021-03-14, 19:09

Małgosiu, ja mam na to jeden sposób - wogóle nie oglądam filmów ze znaczkiem 16+ ( już nie mówiąc o filmach 18+). Tam zazwyczaj albo jest przemoc, albo nagość, albo wulgarność... więc po co to katolikowi potrzebne? :) Modlę się za Ciebie i polecam Maryi :)

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Zadręczanie się

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-14, 19:25

Piszecie tu troszkę tak jakby seksualność ludzka była czym osobnym...oderwanym od samego człowieczeństwa i ludzkiej natury.
a Pan Bóg mówi parę razy w Starym Testamencie "bądźcie płodni"
w obecnych czasach gdy nagość nie jest już tabu świat zepchnął to przez głupotę w rangi grzechu przeciwko czystości...bez względu na kategorię i formę
zdrowa seksualność to nic złego...wiem że pisał o tym gdzieś św Jan Paweł II

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zadręczanie się

Post autor: Zebra » 2021-03-14, 19:43

tommusicm3 pisze: 2021-03-14, 19:09 Małgosiu, ja mam na to jeden sposób - wogóle nie oglądam filmów ze znaczkiem 16+ ( już nie mówiąc o filmach 18+). Tam zazwyczaj albo jest przemoc, albo nagość, albo wulgarność... więc po co to katolikowi potrzebne? :) Modlę się za Ciebie i polecam Maryi :)
Ja akurat też nie oglądam takich :D Ale ja ogólnie nie lubię oglądać filmów. Nie oglądam prawie żadnych. Musi mnie już coś bardzo interesować.
Ale to prawda te wszystkie filmy z 16 i więcej to już lecą na całego najczęściej.
Ale jeśli ktoś filmy lubi to też trudno zakazać oglądać. Trzeba jakoś to wyczuć.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ