Vivi Flaminis

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Vivi Flaminis

Post autor: drJanek » 2021-04-10, 11:00

Czy ktoś z Was spotkał się ze stroną: https://www.viviflaminis.com ? Wiecie może co to jest za człowiek / ludzie, kto za tym stoi?
Pytam się bo ostatnio brat przyszedł do mnie z przekazem nr 1008 od Jezusa Chrystusa, generalnie jakieś dziwne rzeczy o tym jakie zło się dzieje z powodu Komunii Św. na rękę... czy to jest jakaś grupa domorosłych proroków siejąca zamęt?
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

orzeszku

Re: Vivi Flaminis

Post autor: orzeszku » 2021-04-10, 12:13

Sekciarzy nie brakuje.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: abi » 2021-04-10, 12:36

czy @xdiec29 cos onich wie?

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
ja sie zastosuje do rady autora viviflaminis
"Orędzia jakie umieszczam na mojej stronie nie wszystkim odpowiadają. Bóg podaje liczne sposoby ratunku dla wszystkich, lecz są tacy, co widzą jedynie agresję, wielką trwogę, i inne złe rzeczy. Tym ostatnim zalecam, aby jeżeli mają się czytając stresować, to lepiej niech oprą się czytając wyłącznie Pismo Święte."
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: adampiotr » 2021-04-10, 12:55

To jest żywy płomień. Znam tę stronę ale daleko jest od sekty tez mi sie nie podobają niektore fragmenty i wyglada troche dziwnie ale poczytaj wszystko a nie wybrales jeden fragment
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 12:57 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-10, 13:34

Jak to daleko od sekty? Czyste sekciarstwo.
Trzymać się jak najdalej można od fałszywych "proroków".

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Albertus » 2021-04-10, 13:54

adampiotr pisze: 2021-04-10, 12:55 To jest żywy płomień. Znam tę stronę ale daleko jest od sekty tez mi sie nie podobają niektore fragmenty i wyglada troche dziwnie ale poczytaj wszystko a nie wybrales jeden fragment
Pierwszy raz wszedłem na stronę linku.

Wybrałem pierwsze orędzie z 1992 roku i czytam:
Ostatnio rodzi się wiele dzieci kalekich, zabijać ich nie wolno. Te dzieci też posiadają nieśmiertelną duszę. One umrą śmiercią naturalną. Dzieci kobiet spłodzone przez zwierzęta, duszy nie mają i nie utrzymają się przy życiu długo.
Czy możesz to wyjaśnić? Bo ja nie rozumiem o czym mowa.

Nie można czytać wszystkiego a takie fragmenty pomijać

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: drJanek » 2021-04-10, 14:04

Generalnie wydaje się że ludzie wchodzą coś tam im podpasuje to ich wizji i mają podkładkę... jak dla mnie sam fakt że orędzi jest ponad tysiąc i pokazane w formie "objawień" jest już niepokojący, przyznam się, że nie wczytywałem się, ale rzuciłem okiem w kilka miejsc i jest naprawdę dziwnie.
Szukam jakiegoś celnego argumentu którego mógłbym użyć w rozmowie z bratem :)... ja przyznam się od takich treści trzymam się z daleka, już się w życiu nasłuchałem "Pan mi powiedział...".
Dodano po 2 minutach 4 sekundach:

Wybrałem pierwsze orędzie z 1992 roku i czytam:
Ostatnio rodzi się wiele dzieci kalekich, zabijać ich nie wolno. Te dzieci też posiadają nieśmiertelną duszę. One umrą śmiercią naturalną. Dzieci kobiet spłodzone przez zwierzęta, duszy nie mają i nie utrzymają się przy życiu długo.
Czy możesz to wyjaśnić? Bo ja nie rozumiem o czym mowa.

Nie można czytać wszystkiego a takie fragmenty pomijać
Może chodzi o to że ludzie spoza "wybranych" to zwierzęta :). Taka metafora. Pewnie trzeba by poczytać po kolei od początku ale szkoda życia...
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 14:22 przez drJanek, łącznie zmieniany 3 razy.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Albertus » 2021-04-10, 15:05

Trochę dziwna byłaby taka "metafora"...

Dodano po 52 minutach 18 sekundach:
Jeśli ktoś swoje poglądy i przemyślenia, niezależnie od tego czy te poglądy i przemyślenia są słuszne czy nie, i niezależnie od tego jakie intencje ma ta osoba, wkłada w usta Maryi , Jezusa czy Boga Ojca to w moim odczuciu jest to bliskie bluźnierstwa.
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 14:13 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: xdiec29 » 2021-04-10, 18:39

Nie słyszałem nic na temat takiej grupy.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Efezjan » 2021-04-11, 21:48

Ja się odniosę do tej komunii na rękę. Przecież już ojcowie Kościoła pisali, że to nic złego i we wczesnym Kościele było praktykowane:

Święty Cyryl Jerozolimski:

"Pójdź dalej. Nie wyciągaj przy tym płasko ręki i nie rozłączaj palców. Podstaw dłoń lewą pod prawą niby tron, gdyż masz przyjąć Króla. Do wklęsłej ręki przyjmij Ciało Chrystusa i powiedz: Amen. Uświęć też ostrożnie oczy swoje przez zetknięcie ich ze świętym Ciałem, bacząc, byś zeń nic nie uronił. To bowiem, co by spadło na ziemię, byłoby utratą jakby części twych członków. Bo czyż nie niósłbyś złotych ziarenek z największą uwagą, by ci żadne nie zginęło i byś nie poniósł szkody? Tym bardziej zatem winieneś uważać, żebyś nawet okruszyny nie zgubił z tego, co jest o wiele droższe od złota i innych szlachetnych kamieni."

Św. Cyryl Jerozolimski, Katecheza 23, [w:] Pokarm nieśmiertelności. Eucharystia w życiu pierwszych chrześcijan, red. ks. W. Myszor, ks. E. Stanula, Katowice 1987, s. 107.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: abi » 2021-04-11, 21:54

Efezjan pisze: 2021-04-11, 21:48 Podstaw dłoń lewą pod prawą niby tron, gdyż masz przyjąć Króla. Do wklęsłej ręki przyjmij Ciało Chrystusa i powiedz: Amen.
mi w praktyce jakos wychodzi na odwrot...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Andej » 2021-04-11, 22:00

Dla mnie, to okazja do uwielbienia, Do adoracji. Jak dłoń ułożona? To mało ważne. Ważne, aby niczego nie uronić. Aby z szacunkiem. Lewa czy prawa, to bez znaczenia. Ważne, aby z miłością.
Proboszcz u mnie, na szczęście tylko on, skrupulatnie przestrzega, aby Hostię wyłącznie na lewą dłoń. To przewago formy nad treścią. Nie ważne, która dłoń, jak ułożone palce, ważne , aby z szacunkiem dla Jezusa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: abi » 2021-04-11, 22:07

jak to malo wazne?! to ja musze zrezygnowac z Komunii na reke
nie mam na tyle precyzji w lewej dloni

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
https://www.niedziela.pl/download/jpg/nowey_jpg.jpg


jest ok, wezcie mnie nie mylcie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Andej » 2021-04-11, 22:09

Kochasz Boga? Liczy się intencja, a nie sprawność manualna (rąk - to żart, zapamiętałem). Można dłoń, na której znajdzie d=się Ciało Chrystusa podnieść do ust i przyjąć Go do siebie. Forma nieważna, ważna treść.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Vivi Flaminis

Post autor: Zebra » 2021-04-11, 22:15

A ja nadal wolę jednak do ust...
Nie wiem... Tak mi lepiej. Nie neguje na dłoń. Zwłaszcza jak sami o tym piszą ojcowie Kościoła; ale jak są dwie kolejki jedna na dłoń, jedna do ust to się kieruje do tej drugiej 🙂

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Kochasz Boga?
Ta twoje pytania często wprowadzają mnie w przerażenie. Od razu się boję, że robię coś źle; że może jak ktoś tak pisze to nie kocham...
Wiem, że pytanie nie do mnie, ale tak mi się rzuciło. Nie bierz tego do siebie, to ja muszę jeszcze wiele zmienić.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”