Litanie po łacinie

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Mutare
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2021

Litanie po łacinie

Post autor: Mutare » 2021-04-25, 00:02

Witam. Tworzymy dla naszego prywatnego grona (obecnie) modlitewnik polsko-angielsko-łaciński m.in z litaniami na każdy miesiąc.
Tutaj pojawia się moja prośba/pytanie. Czy macie, znacie, wiecie gdzie można odnaleźć litanie po łacinie takie jak "Litania do Dzieciątka Jezus" oraz "Litania do Świętej Rodziny"?

A także macie może jakieś propozycje jaka litania najbardziej pasuje do miesiąca październik, jako że oficjalnie jest to tylko miesiąc poświęcony różańcowi, a z tym związanych litanii oficjalnie zatwierdzonych raczej nie ma :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Litanie po łacinie

Post autor: Andej » 2021-04-25, 10:00

Niestety, nie potrafię pomóc.

A dlaczego chcesz ZMIENIAĆ?

Jaki jest cel Waszej inicjatywy?

Czy październik nie jest także, oprócz maja, miesiącem maryjnym? Z tego co wiem, to jest. A jeśli tak, to masz wiele litanii maryjnych.

Dlaczego akurat litanie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Litanie po łacinie

Post autor: Lunka » 2021-04-25, 10:35

Dokładnie październik miesiąc Maryi. Oprócz Litania Loretańskiej jest ich całe mnóstwo. Zajrzyj na Dolinę Modlitwy tam jest tego cała masa.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ