Używanie kosmetyków testowanych na zwierzętach

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Używanie kosmetyków testowanych na zwierzętach

Post autor: Pytajnik » 2021-05-09, 09:18

1. Czy grzechem jest używanie produktów, kosmetyków testowanych na zwierzętach? Czy z tego powinno się spowiadać?

2. Tak samo z żywnością, np. jedzenie jajek z chowu klatkowego? Słyszałam, żeby takich nie kupować, bo właśnie z takiego chowu zwierzęta są źle traktowane? To teraz mam te jajka wyrzucić, nie jeść? Ostatnio kupiłam je ze świadomością o tym jak są traktowane.
Czy o tym mówić na spowiedzi?
Ostatnio zmieniony 2022-10-13, 19:12 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Andej » 2021-05-09, 10:30

Nie traktuję tego w kategorii grzechu. Nie spowiadałbym się.

Piękna jest Twoja wrażliwość. To prawda, że najlepszym sposobem wpływania na stan rzeczy jest głosowanie naszymi pieniędzmi. Powstrzymując się od zakupu tego, co budzi nasze wątpliwości, głosujemy przeciw produktom pozyskiwanym w sposób niegodny.

Ale wyrzucenie zakupionych jajek, byłoby moim zdaniem grzechem. Bo byłoby to marnowaniem darów Bożych. A wszelaki pokarm jest darem Bożym. Ale, chyba, nie musisz się kłopotać. Kilka sieci sklepów już zapowiedziało, że przestaną handlować takimi jajkami. A czynią tak dzikie postawie, jaką prezentujesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Pytajnik » 2021-05-09, 10:43

Dziękuję za tak piękną odpowiedź @Andej , ale ja nie mam wrażliwego sumienia. Wtedy nie popełniłabym tyle zła.

Nawet co do tych jajek, kupowałam je ze świadomością i pewnie w domu nadal będę, czyli jakby cały czas grzeszę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Andej » 2021-05-09, 10:57

Nie będę się przekomarzać. Com napisał, napisałem.

Jajek nie traktuję w kategorii grzechu, ale skoro masz wątpliwości, to spytaj spowiednika. Ale nie zdziw się, jeśli zlekceważy.

Skromność jest piękną cechą, ale i w tym nie należy przesadzać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: pd24 » 2021-05-09, 14:03

Dla pewności tez spytałabym spowiednika, ale myślę, że raczej nie zwraca się uwagi na takie rzeczy, chociaż mogę się mylić. Daj znać jak się dowiesz. :) Sama jestem tego ciekawa.
@};-

Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Pytajnik » 2021-05-09, 15:58

pd24 pisze: 2021-05-09, 14:03 Dla pewności tez spytałabym spowiednika, ale myślę, że raczej nie zwraca się uwagi na takie rzeczy, chociaż mogę się mylić. Daj znać jak się dowiesz. :) Sama jestem tego ciekawa.
Raczej wyznam to jako grzech, bo mam za dużą listę na pytania.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Niezapominajka » 2021-05-10, 18:00

Nigdy nie przyszło mi na myśl, aby używanie kosmetyków testowanych na zwierzętach traktować jako grzech.

Czy ktoś ma faktycznie potwierdzenie tego, iż jest to grzech? W rachunku sumienia również nie znalazłam nawet czegokolwiek na ten temat..
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2937 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech?

Post autor: Dezerter » 2021-05-10, 19:24

Po pierwsze nie ma kosmetyków testowanych na zwierzętach - już dawno tego zabronili!
A poza tym to nie grzech.
Po drugie jedzenie jajek z chowu klatkowego jest niezdrowe!
A jak chcesz rozbawić księdza i poprawić mu humor, to wyznaj ten grzech z jajkami =)) - księdzu też się jakaś rozrywka należy ;)
A tak bardziej poważniej - pamiętaj chłopaku, że spowiadasz się przed Bogiem Najwyższym - nie zawracaj mu głowy drobnostkami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ