Sąd ostateczny

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Sąd ostateczny

Post autor: adampiotr » 2021-05-19, 19:17

Hej.

Nie wiedziałem gdzie wstawić wątek. Często katolicy mówią o sądach ostatecznych po śmierci

A ja się pytam. Czy Jezus był sądzony czy poszedl od razu do nieba, tak samo pozostali wybrańcy Boga ??

Bo Bóg miał swoich wybrańców ??

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Sąd ostateczny

Post autor: Andej » 2021-05-19, 19:25

To żart czy prowokacja?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sąd ostateczny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-19, 19:46

@adampiotr czy możesz napisać, jak - w kontekście Twojego pytania - rozumiesz słowo "sąd'?
Aha, i jeszcze jedno; zdaje się, że pomyliłeś sąd szczegółowy po śmierci z Sądem Ostatecznym przy końcu dziejów... ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Sąd ostateczny

Post autor: Dezerter » 2021-05-19, 21:48

adampiotr pisze: 2021-05-19, 19:17 Hej.

Nie wiedziałem gdzie wstawić wątek. Często katolicy mówią o sądach ostatecznych po śmierci

A ja się pytam. Czy Jezus był sądzony czy poszedl od razu do nieba, tak samo pozostali wybrańcy Boga ??

Bo Bóg miał swoich wybrańców ??
Jezus nie był sądzony, bo był bez grzechu i był jednocześnie Bogiem, więc kto miał go sadzić i z czego?
Żydzi w czasach Starego Przymierza również wierzyli w Sąd Ostateczny po śmierci i zmartwychwstaniu,
o jakich wybrańcach myślisz sprecyzuj. I doczytaj o sądzie indywidualnym i ostatecznym, a jak coś będzie niejasne to pytaj.
Ostatnio zmieniony 2021-05-19, 21:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Sąd ostateczny

Post autor: adampiotr » 2021-05-20, 07:46

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-19, 19:46 @adampiotr czy możesz napisać, jak - w kontekście Twojego pytania - rozumiesz słowo "sąd'?
Aha, i jeszcze jedno; zdaje się, że pomyliłeś sąd szczegółowy po śmierci z Sądem Ostatecznym przy końcu dziejów... ;)
Chyba pomyliłem, bo mi chodzi o sąd taki po śmierci. Albo pomoże pomyliłem pojęcia.
@Andej nie no żart to nie ani tez prowakacja. Rozumiem, ze takie wątki sa nie mile widziane to prosze skasowac.
@Dezerter chyba muszę poczytać o tym dokładniej dzieki.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 07:49 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”