kaznodzieja Szustak

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: sądzony » 2021-06-01, 07:37

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-01, 01:37 Niestety, popularność mu szkodzi. Jak wielu medialnym księżom.
I widać ten przymus, żeby koniecznie powiedzieć coś, o czym bedzie się mówiło. Czy to dobra, słuszne czy nie, ważne, by być w centrum zainteresowania. Liczba odsłon ponad wszystko.
Popularność szkodzi wszystkim.
W pewien sposób (wierzę, że pozornie) zaszkodziła również Chrystusowi.

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:
lambda pisze: 2021-06-01, 04:23
(...) A nie
I dlatego jego sposób głoszenia jest bliski Chrystusowemu.
On też chodził po ostrzu noża.
To w Nich lubię.
Kapłan ma głosić NaukęChrystusa a nie ja zmieniać by być kontrowersyjnym
Głoszenie rzeczy na pograniczu herezji uważasz za bliskie Chrystusowemu, ziste bardzo ciekawe wnioski
(co to za moda cytowania bez przywołania autora; coraz częściej stosowana na forum - nie wiem z czego to wynika ...)
To, że zmienia to Twoje zdanie - masz do tego prawo.
A moje wnioski są moimi i również mam do nich prawo. Jezus na tle własnej religii był heretykiem. Na dziś tak to rozumiem.
lambda pisze: 2021-06-01, 04:23
Skoro ich tak wiele podaj proszę 3 tak z głowy.
Jest wiele opracowań na ten temat w internecie, bez trudu to znajdziesz jeśli Cię naprawdę interesuje.
Nie ma ludzi zdrowych, a jedynie nie do końca przebadani.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Jozek » 2021-06-01, 07:52

Tez mysle ze wiekszosc zarzutow o herezje wynika z niewlasciwego rozumienia tego co ktos mowi.
Na samym forum mamy co chwile jakies bledne rozumienia tego co ktos napisal i wynikaja z tego ciagle dziwne dyskusje bo ktos cos innego zrozumial.
Nikt nie jest doskonaly by umiec dobrac perfekcyjnie slownictwo, a tym bardziej ze samo slownictwo rozjezdza sie i mamy coraz wiecej przeroznych znaczen wielu slow., albo kiedys znaczyly co innego niz dzisiaj, a ktos przywykl do dawnego znaczenia, a inni do nowego.
Gdyby kazdy choc troche zastanawial sie co autor mial na mysli to nie bylo by tyle czesto bzdurnych dyskusji. No ale wszyscy dzis sa wygodni i kazdy zada by inni wyrazali sie precyzyjnie, choc sami tego tez nie robia, bo to po prostu niemozliwe, by znalesc slownictwo ktore wszyscy zrozumieja identycznie.
Jak mowi przyslowie "jeszcze sie nie narodzil kto by wszystkim dogodzil." Nawet Jezus byl oskarzany wielokrotnie o herezje i bluznierstwa, w sumie to doprowadzilo do Ukrzyzowania.
Mysle ze w ogole to z samych roznych zarzutow o herezje i dyskusji o tym wynika wiecej herezji niz z czyichs wypowiedzi bedacych tematem zarzutow i dyskusji, a tym samym coraz wiekszego zamieszania w rozumieniu wiary.
Jesli blad w wyrazaniu sie czy uzycie nieodpowiednich slow jest herezja, to wszyscy jestesmy heretykami.

Najczesciej mozna zauwazyc tlumaczenia ktore tak naprawde nie sa zadnymi tlumaczeniami, tylko rzucaniem cytatami bez ich wyjasniania, czy wykazania dokladnie w ktorym miejscu jest jakis blad, czy herezja, bo ci co tak beztrosko zucaja cytatami sami ich nie rozumieja i dlatego nie potrafia wyjasnic.
Ktos kto rzeczywiscie rozumie Pisma, potrafi je przelozyc nawet na goralski, jak to Merss zwykla mowic.
Glownym problemem w tlumaczeniu Pism i nauczaniu jest to by dotrzec do nie tylko konkretnej grupy ludzi, ale do pojedynczego czlowieka i dlatego jakies hurtowe nauczania nie sa efektywne, bo rozni ludzie roznie beda rozumieli te same slowa i np. w szkolnictwie by rozumienie jakiegos tematu sprawdzic przeprowadzane sa testy, kartkowki, sprawdziany itp. metody by miec pewnosc ze wszyscy wlasciwie i jednakowo rozumieja temat.
W nauczaniu religii indywidualne tlumaczenie da ten sam efekt, choc uzyte przyklady, czy slownictwo i porownania moga byc totalnie rozne, zaleznie od potrzeby by dana osoba w rezultacie wlasciwie zrozumiala, choc patrzac z boku, to slownictwo i przyklady moga wygladac momentami jak totalna herezja.
By dotrzec do konkretnej osoby by zrozumiala, trzeba po prostu znizyc sie do jej poziomu i tlumaczyc jej na jej poziomie, a nie na poziomie ktorego dana osoba kompletnie nie pojmuje. Czesto na forum widac tlumaczenia ktore wygladaja jak tlumaczenie Chinczykowi po polsku ze nie rozumie alfabetu.
To przypomina mi historie w ktorej Polka w UK kupowala mielone mieso na markiecie i Anglik sprzedawca nie rozumial o co jej chodzi, a ona coraz to wolniej i wyrazniej powtarzala, " p o l, k i l o, m i e l o n e g o." ;)
Az dziw bierze ze czesto ludzie uwazajacy sie za inteligentnych i wyksztalconych wlasnie tak mysla jak ta kobieta na markiecie.
To jest zaprzeczeniem ich wyksztalcenia i inteligencji.
Ostatnio zmieniony 2021-06-01, 08:49 przez Jozek, łącznie zmieniany 11 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 789
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 139 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-06-01, 09:00

adampiotr pisze: 2021-05-30, 20:23 Hej słucham Ojca Szustaka od czasu do czasu niekoniecznie związane z polityką, ale chyba niepotrzebnie publikuje takie rozmowy jak ostatnie. Duża ma oglądalność i fajna jest langusta, ale za dużo się temu poświeca, bo codziennie filmiki..
z tego powstała taka mini "korporacja"

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
@Zebra nie, nie wycofał się z poparcia Hołowni. Przeprosił za "politykę na kanale".
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

orzeszku

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: orzeszku » 2021-06-01, 13:47

sądzony pisze: 2021-05-31, 20:54
orzeszku pisze: 2021-05-31, 14:06 Chyba dobrze poszerzać sobie horyzonty i słuchać różnych księży i zakonników.
Poniekąd, ale swoją wypowiedzią na w.w. księży prawie już mi ten horyzont zamknąłeś.
Że co?? Nic nie pisałam o tych księżach XD No i jestem kobietą....
sądzony pisze: 2021-05-31, 20:54 Nie polecę Ci Pawła jeżeli nie urzekł Cię Chrystus.
że co? x2

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Zebra » 2021-06-01, 15:09

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-06-01, 09:00
adampiotr pisze: 2021-05-30, 20:23 Hej słucham Ojca Szustaka od czasu do czasu niekoniecznie związane z polityką, ale chyba niepotrzebnie publikuje takie rozmowy jak ostatnie. Duża ma oglądalność i fajna jest langusta, ale za dużo się temu poświeca, bo codziennie filmiki..
z tego powstała taka mini "korporacja"

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
@Zebra nie, nie wycofał się z poparcia Hołowni. Przeprosił za "politykę na kanale".
Okej. Tak jak mówiłam może na ten moment poglądy Hołowni były dobre ( w sensie, że nie mówił o wszystkich ).
Ja tam nie wiem, polityka dla mnie jest trudna. Ja nigdy nie miałam na kogo głosować.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: sądzony » 2021-06-01, 16:48

orzeszku pisze: 2021-06-01, 13:47
sądzony pisze: 2021-05-31, 20:54
orzeszku pisze: 2021-05-31, 14:06 Chyba dobrze poszerzać sobie horyzonty i słuchać różnych księży i zakonników.
Poniekąd, ale swoją wypowiedzią na w.w. księży prawie już mi ten horyzont zamknąłeś.
Że co?? Nic nie pisałam o tych księżach XD No i jestem kobietą....
Jeżeli lubisz słońce, a ja cień to trudno będzie nam spacerować razem.
Wybacz, przepraszam za te niedostrzeżenie kobiecości z mojej strony.
orzeszku pisze: 2021-06-01, 13:47
sądzony pisze: 2021-05-31, 20:54 Nie polecę Ci Pawła jeżeli nie urzekł Cię Chrystus.
że co? x2
Jak wyżej.

Pozdrwiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Albertus » 2021-06-02, 13:13

szungit pisze: 2021-05-31, 07:50 na szczescie nie slucham Szustaka,nie sluchalem i nie zamierzam sluchac ,jedyni kaplani ktorych slucham to ks.Dominik Chmielewski , ks.Tadeusz Guz i ks.Pawel Murzinski

Ja chętnie słucham ks. Waldemara Chrostowskiego, ks. Dariusza Oko i ks. Roberta Skrzypczaka. Polecam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: sądzony » 2021-06-02, 13:30

@orzeszku wybacz raz jeszcze, bo dopiero zauważyłem, że mi się zlałaś z innym forumowiczem.
Przepraszam, bo wyszło jakieś nie wiadomo co.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Jozek » 2021-06-02, 13:35

sądzony pisze: 2021-06-02, 13:30 @orzeszku wybacz raz jeszcze, bo dopiero zauważyłem, że mi się zlałaś z innym forumowiczem.
Przepraszam, bo wyszło jakieś nie wiadomo co.
A, no, cos ci sie dosc mocno pomerdalo, bo nawet w poprzednim wpisie napisales ze nie zauwazyles swojej kobiecosci. =))
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Zebra » 2021-06-02, 15:15

Jozek pisze: 2021-06-02, 13:35
sądzony pisze: 2021-06-02, 13:30 @orzeszku wybacz raz jeszcze, bo dopiero zauważyłem, że mi się zlałaś z innym forumowiczem.
Przepraszam, bo wyszło jakieś nie wiadomo co.
A, no, cos ci sie dosc mocno pomerdalo, bo nawet w poprzednim wpisie napisales ze nie zauwazyles swojej kobiecosci. =))
To akurat inaczej trzeba czytać ;) Sądzony mówi z mojej strony czyli z jego punktu widzenia, a nie mówi o sobie
tak to rozumiem ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: sądzony » 2021-06-02, 20:14

@Jozek zbyt dużo zaGramaNicą.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18878
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-02, 20:27

szungit pisze: 2021-05-31, 07:50 na szczescie nie slucham Szustaka,nie sluchalem i nie zamierzam sluchac ,jedyni kaplani ktorych slucham to ks.Dominik Chmielewski , ks.Tadeusz Guz i ks.Pawel Murzinski
Delikatnie mówiąc, też kontrowersyjnie.
Albertus pisze: 2021-06-02, 13:13 Ja chętnie słucham ks. Waldemara Chrostowskiego, ks. Dariusza Oko i ks. Roberta Skrzypczaka. Polecam
To już bezpieczniej.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: Albertus » 2021-06-02, 21:25

I jeszcze dorzucę siostrę Miachaelę Pawlik

mysza365

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: mysza365 » 2021-11-16, 18:28

O. Szustaka słucha się dobrze, ale żeby go słuchać, trzeba mieć dobrze ustawione granice bycia katolikiem, żeby nie polecieć za nim, gdy mu się osunie noga - a zauważyć trzeba, że chodzi dość często po krawędzi.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: kaznodzieja Szustak

Post autor: sądzony » 2021-11-16, 19:19

Ja poniekąd o. Szustakiem utonąłem w abp Rysiu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”