Mocni w duchu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: Niezapominajka » 2021-06-03, 11:50

Dezerter pisze: 2021-06-02, 07:50 Mocni w duchu to jedna z największych, najprężniejszych i wiodących wspólnot charyzmatycznych w Polsce. Recław mi nigdy do nich nie pasował, podpadł mi zaraz po poznaniu go, bo wziął dziewczynę z łapanki przed kościołem do modlitwy o uwolnienie, a jak się okazało, że człowiek jest opętany, to prowadził dalej modlitwę wielogodzinną i pozwolił dziewczynie zwracać się bezpośrednio do demona i go wyrzucać. Skrytykowałem go publicznie na fejsie i podyskutowaliśmy trochę - miał jakieś tam argumenty na swoją obronę i wielu uznało, że miał rację
więc trochę się obronił, ale jest za bardzo postępowy w tym temacie i dziwnych zachować pseudo charyzmatycznych tupu Toronto blesing.
Ostatnio kilka razy go słuchałem i dobrze mówi
nie rozumiem.. wziął dziewczynę aby uwalniała osobę opętaną? i ona miała się zwracać do demona w drugim człowieku? x_x @-)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Mocni w duchu

Post autor: Dezerter » 2021-06-03, 12:16

Jak brał to była to modlitwa o uwolnienie i do końca upierał się że tak właśnie było i że demoniczne zachowania w tym gadanie demona nie świadczą o opetaniu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-06-03, 12:22

co do sprawy Toronto Blessing:
o. Recław bronił tego w kontekście pytań o Marcina Zielinskiego (który zaczął robić karierę uzdrowiciela po wizycie tamże w 2016) - zarówno oni dwaj jak i o. Szustak są z Łodzi i okolic i współpracują chyba często.
Co do Toronto Blessing należy mieć takie podejście, że jest tam wiele dziwnych rzeczy jak i wiele dobrych rzeczy i tak jest ze wszystkim w naturze duchowej, że tam gdzie coś się zaczyna dobrego tam przychodzi demon i to niszczy i kusi. Podobnie jest z kapłaństwem z naszą modlitwą, z sakramentami, ze wszystkim. I podobnie jest też w kościołach protestanckich. (...) I w pewnym momencie zabrakło rozeznania, oczywiście trzeba też kulturowo patrzeć, to co robimy po katolicku to też wiele osób z boku śmieszy (...) tylko dlatego, że są w innej kulturze i podobnie [w drugą stronę]."
"Wiemy po Toronto Blessing, że tam jest masa ludzi oddających życie Jezusowi, którzy są gotowi umierać dla Jezusa. Przodujące nazwiska w Toronto Blessing, to są ludzie którzy mają jak Św. Franciszek Ksawery miliony ludzi których przywrócili do Jezusa. To są misjonarze, którzy nie patrzą na zagrożenie życia i idą za Jezusem.
youtube.com/watch?v=30tw11PH3rI

Te stwierdzenia że TB to podobnie jak kapłaństwo i sakramenty a te drgawki i chichoty to nam się nie podobają z powodów kulturowych, a owoce są dobre, bo sekta rośnie w siłę i dużo osób chce iść za " Jezusem" wyglądają na dokładnie odwrotne do tego co Kościół zawsze robił. Zawsze pseudoobjawienia od złego ducha będą podsuwać w większości pobożne czy pseudopobożne myśli by uśpić czujność, jednocześnie małymi kroczkami prowadząc na manowce, dlatego Kościół bardzo surowo traktował takie sprawy i nawet objawieniom wyraźnie prawdziwym nie dawał wiary szybko. Prawdziwe objawienia są bardzo rzadkie wobec dużej liczby różnych zwodzicieli o których historia rzadziej pamięta. Polecam o tym poczytać np u bp Pelczara. https://gloria.tv/post/DNvJUWjtYCxs1zH2xuSm3Y4kY
Ostatnio zmieniony 2021-06-03, 12:33 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 3 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: Zebra » 2021-06-04, 14:56

Ps zrobiliście tu jeden wielki offtopic
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: sądzony » 2021-06-04, 15:11

Zebra pisze: 2021-06-04, 14:56 Ps zrobiliście tu jeden wielki offtopic
Wiem :(
:ympray:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-11, 22:56

Posty nie na temat przeniosłam do wątku "Miłość dar od Boga". Tutaj link: viewtopic.php?f=58&t=9775&start=15
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Mocni w duchu

Post autor: Zebra » 2021-06-15, 15:52

Czy msza która prowadzi ojciec Remi jest mszą dopuszczalną? Przyjrzałam się ostatnio i zwątpiłam.
I w sumie ojciec nie nosi takiego typowego ornatu ale to może już kwestia mniej ważna (choć nie wiem).
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Mocni w duchu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 18:34

Rozumiem, że pytasz o godziwość Mszy.
Ja bym tego w tych kategoriach nie rozpatrywał, choć niewątpliwie są tu niewłaściwości.
Myślę jednak, że intencja jest dobra.

Ciekawa

Re: Mocni w duchu

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 07:21

O Remim Recławie mam złe zdanie, po tym jak bronił pełną piersią MArcina Zielińskiego. Teologicznie uważam wprowadza w błąd. I mam rozterkę, Bo lubię oglądać ich Msze o Uzdrowienie, choć pomijam te tańcowania, bo to nie moja estetyka. Lubię te osoby które mają dar prorokowania i nie czuję ciarek żenady na plecach, które czuję jak oglądam co gada Zielińśki.
Miałam rok temu online modlitwę wstawienniczą z dwoma osobami z Mocnych w Duchu, i nie było nic cringowego, do momentu kiedy zapytali: a znasz Marcina Zielińskiego? Odpowiedziałam znam i nie lubię, wolę Bashoborę, to widać było że im trochę mina zrzedła. Napisałam też na ich stronie na fejsie kilka słów krytyki, to nie przyjmują. Ale z ty każdy ma prawo się nie zgodzić.
Generalnie-każda wspólnota charyzmatyczna jest zagrożona sekciarstwem , dlatego uważam na wszystkie.
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 07:24 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”