Ksiądz z osiedla

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Krnabrny
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Ksiądz z osiedla

Post autor: Krnabrny » 2021-06-01, 18:44

Hej, miałem od tego nie zaczynać swojej działalności na forum. Chciałem to zrobić kiedyś tam na wzór tematu o Szustaku, ale pojawił się temat Mocnych w Duchu, więc stwierdziłem, że po co czekać. Bardzo lubię salwatarionina, księża Rafała Główczyńskiego. Osobiście poznałem go jedynie przez internet zarówno z kanału jak i spotkań online jakie organizuje. Jest bardzo aktywny w sieci, ale z tego co widzę dużo robi też w swojej elbląskiej parafii. Organizuje spotkania online na różne tematy mniej lub bardziej związane z katolicyzmem - we wtorki dla młodzieży, w czwartki student plus (więcej na social mediach tego kapłana). Wydaje mi się, że on ewangelizuje nie tylko słowem, ale głównie czynem w myśl maksymy "Słowa pouczają, przykłady pociągają" Na pewno jest bardzo otwarty - na jego kanale są cykle takie jak Ewangelia w kapturze, rozmowa z siostrą zakonną ale też m.in. rozmowa z osobami żyjącymi w związku niesakramentalnym. Na tych spotkaniach online można powiedzieć bardzo dużo, niekoniecznie zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego - jest otwarty na zdanie innych ludzi. Oczywiście uczestniczą w nich osoby kulturalne, mniej lub bardziej związane z wiarą - nie widziałem dotąd, aby ktoś powiedział coś co by mnie oburzało np. obrażał naszego Zbawiciela itd... Może czasem odnoszę wrażenie, że trochę zbyt właśnie słucha i za mało mówi głosząc naukę Kościoła Katolickiego, ale to jak na razie jedyne co mogę mu jako tako zarzucić i odnosi się jedynie do niektórych filmów i spotkań.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiądz z osiedla

Post autor: Hildegarda » 2022-06-02, 14:51

Mimo, że ja to już taka "młodzież" trochę starsza :p, w wieku księdza, to chętnie zaglądam na jego kanał od czasu do czasu. Porusza różne ciekawe tematy np. o egzorcyzmach, śmierci klinicznej, a ostatnio też obejrzałam jego film na temat kontrowersji związanych z wypowiedziami papieża Franciszka


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”