Ewangelizacja żydów

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ewangelizacja żydów

Post autor: Logan » 2021-11-28, 21:00

Nie znam tła kulturowego w Izraelu, nie wiem czy to dopuszczalne, wiem że trudno by było ewangelizować w Pakistanie. Czy w Izraelu jest tolerancja pod tym względem?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja żydów

Post autor: Dezerter » 2021-11-29, 19:01

Nie ma :(, Żyd, który przejdzie na chrześcijaństwo przestaje być Żydem i ma kłopoty natury poństwowej, więc jest to trudne.
Ale oddam głos Żydowi, który wierzy w Jezusa i głosi Mesjasza swoim zionkom - polecam
„Żydzi nie potrzebują Jezusa (i inne nieporozumienia)" w krótkim wywiadzie z Avi Snyder z organizacji Jews for Jesus.
https://www.facebook.com/watch/?ref=sea ... %C5%BCydom

Widziałem film z takiej ewangelizacji w Izraelu o jakiej mówił - niesamowity i rewaluacyjny sposób ewangelizacji
zaczepiali przechodniów i cytowali słowa Jezusa, takie raczej mało znane i pytali
- czy się zgadzasz z tymi słowami, czy są mądre?
- TAK! odpowiadali wszyscy i komplementowali zazwyczaj
- czy wiesz, kto to powiedział?
- jakiś rabin, prorok, pewni jakiś mądry Żyd - padały odpowiedzi
- TAK podała odpowiedź ewangelizatora, to wielki Żyd, na którego czekali Żydzi od Mojżesza, to Jezus Mesjasz *-:)
niestety reakcja była zazwyczaj odwrotna do wcześniejszych zachwytów, czasami wręcz agresywna :(
ale chyba 1 , czy 2 kobiety zareagowały pozytywnie
tak zapamiętałem ten film - jak ktoś trafi na niego to poproszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja żydów

Post autor: Dezerter » 2021-11-29, 21:34

Byłem w synagodze, ale zwiedzałem i oglądałem, byli wierzący żydzi, ale ignorowali mnie i nie rozmawiali po polsku - nie przyszło mi zresztą do głowy, by ich ewangelizować. Pisałem kilka lat na Forum Żydowskim ale tam byłem po to by poznać i zrozumieć ST, mentalność żydowską i ich rozumienie ST, jak rozumieją człowieka nefesz, ruach, neszama, Mesjasza itd, ale musiałem być bardzo grzeszny, bo byli bardzo uczuleni na ludzi, którzy wspominają o Jezusie, wywalili wielu, mnie tez chcieli, ale wstawił się za mną Moderator niejaki Starzec, a on miał autorytet i widział z dyskusji, że ja nie troll tylko wiedzy szukający.
Ewangelizowałem, a właściwie to prostowałem z błędów pewnego żyda mesjanistycznego, który miał w głowie wiele błędów i ani moje, ani protestantów, ani badaczy pisma argumenty go nie przekonywały, wręcz przeciwnie - on ewangelizował nas ;)
Generalnie ewangelizować Żydów mogą tylko osoby bardzo dobrze przygotowane i najlepiej prowadzone Duchem świętym, bo jeśli on powoła, to nikt się nie oprze.

Jozek znalazł film o którym wspominałem (dzięki!)
SONDA wśród Żydów: Kim jest największy żydowski przywódca?

Ostatnio zmieniony 2021-11-29, 21:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”